Lekkie konstrukcje stalowe Grzywka Group– zastosowanie

Grzywka Group oferuje najwyższej klasy produkt, doskonalony przez ponad 25 lat obecności na polskim i europejskim rynku. Jako generalny wykonawca firma realizuje pełny wachlarz inwestycji budowlanych w oparciu o lekkie konstrukcje stalowe. Profesjonalna ekipa inżynierów projektuje optymalne rozwiązania konstrukcyjne pod konkretne inwestycje, co pozwala na etapie projektu zniwelować błędy i skrócić czas pracy na budowie. Własny park maszynowy i niezależność od zewnętrznych dostawców, umożliwiają precyzyjne przełożenie zamierzeń projektowych na pełne konstrukcje budowlane.

fot. Grzywka Group

Wysoka skala kompetencji Grzywka Group i uniwersalność stali jako materiału budowlanego pozwala wykonać obiekty takie jak:

  • domy jednorodzinne, wielorodzinne,
  • osiedla energooszczędne, pasywne oraz „zero” energetyczne,
  • obiekty użyteczności publicznej takie jak szpitale, przedszkola, szkoły, centra kultury, budynki
  • administracji i służb państwowych,
  • obiekty biurowe, budynki komercyjne,
  • hale przemysłowe i magazynowe,
  • budynki i kontenery socjalne, hotele oraz mieszkania pracownicze,
  • garaże, pawilony, warsztaty, salony,
  • antresole,
  • poszczególne elementy konstrukcji takie jak więźby dachowe, belki stropowe, ściany osłonowe i działowe, ściany oddzielenia ppoż.

fot. Grzywka Group

Konstrukcje sprawdzają się również przy projektowaniu nadbudowy, rozbudowy czy modernizacji obiektów już istniejących. Funkcjonalność lekkich konstrukcji stalowych to jeden z głównych atutów technologii. Ale zalet jest zdecydowanie więcej.

Zalety technologii lekkich konstrukcji stalowych

Konstrukcje oferowane przez Grzywka Group skracają znacząco czas realizacji budowy. Wykonanie obiektów mieszkalnych czy komercyjnych zamknąć można nawet w 90 dni. Co więcej, rytmu prac budowlanych nie ograniczają warunki pogodowe, pory roku czy strefy klimatyczne. Stalowe szkielety są materiałem wytrzymałym na intensywne oddziaływanie warunków atmosferycznych (silnego wiatru, obciążeń śniegowych, deszczu, aktywności sejsmicznej) oraz odpornym na działanie pleśni, grzybów, wysuszenie lub gnicie.

fot. Grzywka Group

Szybkie tempo pracy i uniwersalność konstrukcji to z kolei niższe całościowe koszty inwestycji. Oszczędności generujemy także w eksploatacji obiektów opartych o lekkie konstrukcje stalowe. Niska waga szkieletu oraz wysokie parametry izolacyjności przekładają się na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Produkty Grzywka Group spełniają normy dla budynków energooszczędnych, co pozwala budować obiekty w standardzie nowych warunków technicznych 2021. Współczynnik przenikania ciepła przegród U= 0,10 `{`W/(m2 x K)`} wraz z dobrą szczelnością, daje możliwość realizowania obiektów pasywnych, a w połączeniu z systemem optymalizacji cieplnej „SyNis” obiektów zero energetycznych. Skuteczna izolacja to cieńsze ściany, a co za tym idzie, więcej przestrzeni użytkowej w pomieszczeniach. Wysoka jakość materiału przekłada się na kolejne mocne strony konstrukcji stalowych – prosty montaż elementów szkieletu oraz bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu.

fot. Grzywka Group

Lekkie konstrukcje stalowe – specyfikacja

Szkielet lekkich konstrukcji stalowych tworzą zimnogięte kształtowniki w formie ceowników o wymiarach 100×41,3×10 mm. Ceowniki wykonane są z blachy stalowej o grubości od 0,95 do 1,6 mm. Zabezpieczenie antykorozyjne stanowi powłoka ocynkowana o minimalnej grubości 20µm tj. 275 g/m2. W kształtownikach można wtłoczyć otwory pod instalacje lub pod kotwy niezbędne do przymocowania konstrukcji do fundamentu. Wszystkie połączenia elementów wykonano z ocynkowanych wkrętów lub nitów. Najbardziej efektywnym materiałem dla fundamentów pod lekkie konstrukcje stalowe są płyty fundamentowe. Strukturę ścian konstrukcji szkieletowych budują słupy umieszczone w prowadnicach w rozstawie co 60 cm. Panel ścienny posiada stosowne wyjścia dla instalacji i przestrzenie dla elementów stolarki otworowej. Ceowniki tworzące stropy w lekkich konstrukcjach stalowych oraz dźwigary dachowe produkowane są w rozstawie co 60 cm. Maksymalna rozpiętość belek nośnych stropów bez podparć wynosi 12 metrów. W przypadku dachów, budynki z poddaszem użytkowym posiadają specjalną konstrukcję w formie podpartych ścianami nośnymi paneli. Elastyczna konstrukcja pozwala kształtować dowolne formy architektoniczne, które wyróżnia wytrzymałość i możliwość wieloletniego użytkowania.

fot. Grzywka Group

Gwarancja i bezpieczeństwo od lidera rynku Grzywka Group

Producent Grzywka Group oferuje 50 lat gwarancji na swoje produkty. Dostarczane konstrukcje posiadają stosowne atesty i certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa. W zakresie odporności na ogień profile spełniają wymogi klasyfikacji ogniowych ITB dla ścian i stropów do REI 120 włącznie. Stal jest niepalna i nie wznieca pożaru. Zabudowana odpowiednimi okładzinami nie poddaje się reakcji na ogień. Lekkie konstrukcje stalowe Grzywka Group zapewniają także wysoką izolację akustyczną przegród ściennych oraz stropowych. Przyjazny środowisku oraz użytkownikom jest także sam materiał, z którego wykonane są konstrukcje. Stal w profilach nie jest pokryta toksycznymi detergentami, jest bezpieczna dla zdrowia ludzi i zwierząt.

fot. Grzywka Group

Kompleksowe usługi budowlane w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne to dewiza marki. W związku z tym firma świadczy również usługi adaptacji projektów wykonanych w innych technologii do technologii stalowego szkieletu cienkościennego bez konieczności zmiany pozwolenia na budowę oraz wsparcie techniczne dla klientów budujących własne konstrukcje z wykorzystaniem systemów Grzywka Group.

Ze szczegółową ofertą producenta w zakresie lekkich konstrukcji stalowych oraz generalnego wykonawstwa można zapoznać się na stronie www.grzywkagroup.com

Warszawa, ul. Boguszewska 1, woj. mazowieckie
tel. 22 474 53 80, +48 508 161 319,