Budowanie w oparciu o konstrukcje lekkiego szkieletu stalowego

Nowoczesny i trwały dom w niecałe 3 miesiące!

Utarło się przekonanie, że współczesne znaczy jednorazowe, byle jakie, niesolidne. Bajka o Trzech Świnkach już maleńkim dzieciom wpaja stereotyp solidnego domku murowanego. Ta obiegowa opinia jest na tyle powszechna, że rozważając budowę domu, inwestorzy nie biorą w ogóle pod uwagę innych opcji niż cegły czy pustaki. Podążając za schematami, tracą czas i pieniądze.

Domy budowane w oparciu o konstrukcję lekkiego szkieletu stalowego tak naprawdę nie są nowością. Od kilkudziesięciu lat są wiodącą technologią budowlana w Japonii, sprawdziły się też w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i na trudnej klimatycznie Północy. To dopracowany, przetestowany na wszystkie sposoby i ciągle unowocześniany system budowy nie tylko domów, ale także obiektów użyteczności publicznej, pawilonów handlowych, budynków rolniczych i gospodarczych. Z powodu transformacji ustrojowej i gospodarczej technologia ta późno dotarła do Polski i dlatego tu uznawana jest za niesprawdzoną nowinkę techniczną. Dzięki takim firmom jak Abakus, która prowadzi inwestycję od projektu do stanu „pod klucz”, domy budowane w takiej konstrukcji mają szansę obalić ten mit.

 

dom szkielet stalowy dom szkielet stalowyfot. Abakus

 

Technologia, czyli jak to jest zrobione?
Sercem konstrukcji w technologii lekkiego szkieletu są zimnogięte ocynkowane kształtowniki, wykonane z wysokiej jakości stali klasy 280 lub 350. Cynkowa powłoka zabezpiecza stalowe profile przed korozją, czyniąc je praktycznie niezniszczalnymi. Gotowe profile, wykonane bardzo dokładnie przez w pełni skomputeryzowane maszyny, umieszcza się na pełnej płycie fundamentowej. Przegrody wypełniane są niepalną warstwą wełny mineralnej lub piany poliuretanowej. W zależności od przeznaczenia budynku, dobiera się odpowiednie poszycie: płyty OSB, płyty MFP, blachy, płyty termoizolacyjne, płyty warstwowe, płyty cementowo-drzazgowe i inne. Więźba dachowa wykonana jest w tej samej technologii, a pokrycie dachu – dowolne spośród dostępnych na rynku. W technologii lekkiego szkieletu stalowego można wznosić obiekty do dziesięciu kondygnacji, o maksymalnej wysokości ścian 6 m i rozpiętości stropów do 12 m bez podpór, a przy zastosowaniu dodatkowego profilu dla wiązarów dachowych do 24 m.

 

dom szkielet stalowy dom szkielet stalowyfot. Abakus

 

Kompleksowo, czyli od projektu do zamieszkania
Podstawową zasadą działania firmy Abakus jest zorientowanie na indywidualne potrzeby klienta i przeprowadzenie go przez wszystkie etapy budowy. Konstruktorzy firmy mogą zaadoptować na potrzeby technologii lekkiego szkieletu stalowego każdy tradycyjny projekt budowlany, następnie w fabryce firmy Abakus powstają gotowe ściany budynku, stropy i więźba dachowa, co zajmuje około 3 tygodni. Wszystko jest wykonane bardzo precyzyjnie, przygotowane do transportu i montażu na placu budowy. W tym samym czasie ekipa budowlana przygotowuje grunt pod umocowanie stalowych profili oraz rozmieszcza instalacje wodnokanalizacyjne, elektryczne i teletechniczne. Następnie wylewa pełną płytę fundamentową z zastosowaniem styroduru jako termoizolacji. Dzięki temu dom jest zabezpieczony przed wilgocią, zamrażaniem i rozmrażaniem. Dom zostaje zupełnie odcięty od zimnego gruntu. Płyta zapewnia też znakomitą stabilność całej budowli. Na plac budowy zostają przywiezione gotowe elementy konstrukcji, z których ekipa w ciągu kilku dni składa cały dom. Kolejnym etapem jest wykonanie pokrycia dachu, dopracowanie izolacji i wykończenie. Po około trzech miesiącach od rozpoczęcia prac na placu budowy dom jest gotowy do zamieszkania. Wszystkie etapy budowy firma Abakus wykonuje we własnym zakresie, bez podwykonawców. Dlatego też firma bierze pełną odpowiedzialność za jej realizację.

 

dom szkielet stalowy dom szkielet stalowyfot. Abakus

 

Dlaczego warto wybrać taką technologię?
Najważniejszą zaletą budowania domów w oparciu o lekki szkielet stalowy jest oszczędność czasu – a w efekcie, oszczędność pieniędzy. Firma Abakus buduje w tej technologii wyłącznie domy energooszczędne (NF40) i pasywne (NF15), które spełniają z nawiązką wszystkie rygorystyczne normy stawiane tego typu budynkom.  Wbrew powszechnej opinii, domy w technologii lekkiego szkieletu stalowego posiadają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła, zdecydowanie lepszy niż technologia tradycyjna.

 

dom szkielet stalowy dom szkielet stalowyfot. Abakus

 

Co istotne, stalowa konstrukcja szkieletu jest praktycznie niezniszczalna i w przeciwieństwie do drewna, nie wymaga skomplikowanych zabiegów impregnacyjnych. Nie wymaga też wycinki lasu, jest więc przyjazna środowisku. Stal jest także odporna na pleśń, grzyby i szkodniki. Ponadto, ponieważ wszystkie elementy konstrukcji wykonywane są w technologii suchej, prace mogą trwać również zimą. Technologie suche sprawiają także, że przebudowa i modernizacje budynku są niezwykle łatwe. Można zatem najpierw zbudować niewielki dom, a później, w miarę potrzeb, rozbudowywać konstrukcję.

 

dom szkielet stalowy dom szkielet stalowyfot. Abakus

 

Budowanie w technologii lekkiego szkieletu stalowego to konstrukcja przyszłości, sprawdzona i unowocześniana przez lata. Doskonale wpasowuje się w dzisiejsze trendy inwestycji szybkich, trwałych i ekonomicznych.
– Warto zapoznać się z zaletami takiego budowania, bo to poważna alternatywa dla metod tradycyjnych – radzi  Anna Lewandowska z firmy Abakus.

Z ofertą firmy Abakus można zapoznać się na stronie www.abakus-polska.pl

 

05-126 Rembelszczyzna, ul. Bursztynowa 21 , woj. mazowieckie
tel. 515-928-181,


Liczba odwiedzin: 5316 | Data publikacji: 2015-11-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Szybki czas realizacji, atrakcyjna cena, brak formalności...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
23.09.2015 | Stalowe konstrukcje
Tradycyjny system budowli murowanych, mimo że wciąż...
16.07.2015 | Domy drewniane
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji...
09.10.2013 | Stalowe konstrukcje
Rozmowa z Robertem Rak, właścicielem firmy Dachsystem,...
05.12.2016 | Kontenery
Budownictwo modułowe zaczyna mieć w Polsce coraz...
20.10.2016 | Stalowe konstrukcje
Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż,...
20.08.2021 | Stalowe konstrukcje
Lekkie konstrukcje stalowe, tworzone w oparciu o...
06.08.2021 | Beton
Obciążniki betonowe są jednym z najbardziej powszechnych...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
Kiedy już zapadnie decyzja o wybudowaniu własnego...
17.09.2019 | Izolacje
Ocieplanie celulozą to innowacyjne rozwiązanie stosowane na...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
hale magazynowe
Czy magazyn lub sklep da się wybudować...
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów...
12.07.2017 | Izolacje
Bezpieczny dom to marzenie każdego z nas....
Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem...
23.03.2017 | Kontenery
Rośnie liczba dzieci w wieku przedszkolnym, tym...
27.01.2016 | Natryski pianki
Izolacja termiczna ma ogromne znaczenie dla zmniejszenia...
Pilnie potrzebujesz hali magazynowej dla towaru, który...
Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w...
13.01.2022 | Stal, wyroby stalowe
Zastosowanie konstrukcji stalowych w różnych gałęziach gospodarki...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: dom o szkielecie stalowy, szkielet stalowy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy