Lekkie konstrukcje stalowe

Niezawodny sposób na szybkie i solidne budowanie

Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż, halę czy biuro, niesie ze sobą określone ryzyka i konsekwencje. Budując metodami tradycyjnymi, musimy wziąć pod uwagę wysokie koszty oraz długi czas realizacji inwestycji. Decydując się na drewno, musimy być świadomi konieczności cyklicznych impregnacji i konserwacji. Zanim jednak podejmiemy taką decyzję, warto poznać innowacyjny, ale już sprawdzony system, oparty na konstrukcji szkieletowej z ocynkowanej stali.

Konstrukcja szkieletowa – na czym to polega?
Budowanie w technologii lekkiego szkieletu stalowego jest bardzo podobne do wznoszenia budynku szkieletowego z drewna, różni się jednak wykorzystanym materiałem. Ze względu na użyty materiał, jakim jest stal ocynkowana,  wyeliminowane zostają wszystkie wady drewnianych konstrukcji szkieletowych, przy jednoczesnym zachowaniu ich zalet. Kompletny szkielet stalowy składa się z elementów prefabrykowanych, czyli przygotowanych wcześniej przez nowoczesne, w pełni zautomatyzowane maszyny. Dzięki temu elementy te cechuje najwyższa precyzja i dokładność wykonania, a odpowiednie oznakowanie ułatwia szybki montaż konstrukcji na placu budowy.

 

lekkie konstrukcje stalowefot. lekkiekonstrukcje.pl

 

Cała konstrukcja opiera się na dwóch podstawowych elementach, czyli panelach ściennych/dachowych oraz belkach stropowych. Panele i belki wykonane są z zimnogiętych kształtowników, których profil grubości wynosi od 0,95mm do 1,60mm. Pozwala to na tworzenie wielu form konstrukcyjnych, o różnej wielkości. Wszystkie elementy prefabrykowane są ściśle do siebie dopasowane i łączone przy użyciu wkrętów samowiercących. Taka technologia zdecydowanie przyspiesza prace budowlane i zmniejsza straty materiałowe, a także minimalizuje możliwość błędów i pomyłek.

 

lekkie konstrukcje stalowefot. lekkiekonstrukcje.pl

 

Co istotne, technologia stalowego szkieletu nie wymaga tymczasowych stężeń montażowych. Usztywniona jest tarczowo za pomocą płyt OSB lub płyt wiórowo-cementowych oraz wewnętrznych stężeń systemowych. Dzięki temu od razu po ustawieniu i zakotwieniu paneli ścian oraz zainstalowaniu poszycia można przystąpić do montażu dźwigarów dachowych lub stropu międzykondygnacyjnego (w przypadku obiektów piętrowych).

System szkieletowy – dlaczego warto?
System lekkiego szkieletu stalowego obala przez lata powtarzany mit, że w budowlance szybko znaczy niesolidnie. Możliwości, jakie daje to nowoczesne rozwiązanie, są niemalże nieograniczone i przynoszą realne oszczędności: czasu, pieniędzy, materiałów i energii.

 

lekkie konstrukcje stalowefot. lekkiekonstrukcje.pl

 

Ważną zaletą systemów szkieletowych ze stali ocynkowanej jest niewielki ciężar konstrukcji. Dzięki temu budynek nie wymaga szczególnie grubych i głębokich fundamentów, a  wszystkie prace budowlane przy wznoszeniu stalowego szkieletu mogą być wykonane bez użycia drogiego w eksploatacji sprzętu ciężkiego. Montaż kompletnej konstrukcji dla domu o powierzchni do 100m2 zajmuje zalewie 5 dni roboczych – nieporównywalnie krócej, niż tradycyjne technologie.

Wszystkie elementy konstrukcji wykonywane są w technologii suchej, więc prace mogą trwać również zimą. Nie ma przestojów w pracy, a sama inwestycja nie przeciąga się w nieskończoność. Technologie suche sprawiają także, że przebudowa i modernizacje budynku są niezwykle łatwe, nie ma też kłopotów z wymianą i modernizacją instalacji. Nie trzeba wobec tego od razu wznosić kompletnego budynku – decyzje o jego rozbudowie można podjąć na każdym etapie eksploatacji obiektu.

 

lekkie konstrukcje stalowefot. lekkiekonstrukcje.pl

 

Niewątpliwą zaletą stalowej konstrukcji szkieletowej jest także dużo mniejsza niż w tradycyjnej technologii grubość ścian, a tym samym – większa powierzchnia użytkowa obiektu. W przypadku domu o powierzchni ok. 100m2 jest to o ok. 10-12m2 więcej. Warto jednak podkreślić, że przy dużo mniejszej grubości ścian domy takie zachowują wysoki współczynnik przenikania ciepła, więc nie wymagają ponadstandardowych dociepleń. W przypadku lekkich konstrukcji stalowych ściany zewnętrzne i wewnętrzne mogą z powodzeniem być izolowane odpowiednim rodzajem piany PUR. Dzięki temu ściany domów szkieletowych dobrze izolują też odgłosy z zewnątrz, mogą więc być wznoszone przy drogach o dużym natężeniu ruchu, w pobliżu lotnisk czy torowisk.

 

lekkie konstrukcje stalowe lekkie konstrukcje stalowefot. lekkiekonstrukcje.pl

 

Co można zbudować w tej technologii?
Każdy element zaprojektowany w technologii tradycyjnej można wykonać zamiennie w systemie lekkiego szkieletu stalowego, więc można także dostosować gotowy projekt budowlany wykonany dla innej technologii. Takim systemem można budować budynki mieszkalne: jednorodzinne, wielorodzinne, mieszkania socjalne, domki letniskowe itp. Technologia pozwala na  wznoszenie budynków do wysokości 4 kondygnacji po 3,5m każda i rozpiętości stropów do 12m bez podpór. W technologii lekkiego szkieletu stalowego powstają również budynki komercyjne (pawilony handlowe, salony samochodowe, warsztaty), hale (produkcyjne, magazynowe) oraz  budynki dla rolnictwa: stajnie, tuczarnie, kurniki, pieczarkarnie. Łatwość i szybkość wznoszenia budynków w systemie szkieletowym sprawia także, że to bardzo dobry sposób na nadbudowę i rozbudowę istniejących już budynków.

 

lekkie konstrukcje stalowefot. lekkiekonstrukcje.pl

 

Lekkie konstrukcje stalowe to doskonały wybór dla świadomych inwestorów, ceniących swój czas oraz pieniądze. Warto zapoznać się z tą nowoczesną technologią, ponieważ jest ona konkretną alternatywą dla tradycyjnych systemów budowlanych, a możliwość wznoszenia budynku bez względu na panujące warunki atmosferyczne to niewątpliwie wielki atut.  

Szerzej o technologii lekkiego szkieletu stalowego traktuje strona www.lekkiekonstrukcje.pl

96-100 Skierniewice, Bohaterów Westerplatte 55, woj. łódzkie
tel. 799 916 523,


Liczba odwiedzin: 3024 | Data publikacji: 2016-10-20

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Firma Conexx®, specjalizująca się w budowie hal...
Rolnictwo, przemysł, logistyka, lotnictwo… branże, w których...
18.02.2020 | Techniki zamocowań
Słupy drewniane występują w większości więźb czy...
Z dachem jest jak z powietrzem –...
Giętarki do blachy i giętarki do rur...
29.03.2019 | Obiekty rolnicze
Dzisiejsze projekty budynków inwentarskich nie mogą być...
22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...
Ekonomia i funkcjonalność – to chyba pierwsze...
Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w...
Powierzchnia kilkudziesięciu metrów kwadratowych w Twoim ogrodzie...
24.04.2014 | Obiekty rolnicze
Każde rozwijające się gospodarstwo rolne staje przed...
09.10.2013 | Inwestycje budowlane
Rozmowa z Jakubem Lesińskim, dyrektorem ds. technicznych...
16.07.2021 | Ogrody zimowe
Czy nam się to podoba, czy nie,...
29.06.2021 | Studnie
Własne ujęcie wody pitnej to coraz częściej...
Płaskie dachówki z posypką Gerard Eleganta to...
10.03.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to niewątpliwie hit ostatnich lat. Energia...
03.03.2021 | Ogrzewanie
W dobie coraz większych opłat za ogrzewanie...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
11.01.2021 | Piece, kotły
Nowy kocioł na pellet 10 kW-30kW o...
Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że coraz częściej...
W branży leśnej, drogownictwie i firmach komunalnych...
12.10.2020 | Systemy kominowe
Zaostrzające się przepisy precyzyjnie regulują kwestie norm,...
Optigruen - Solar15 to zielony dach retencyjny...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: konstrukcja stalowa, szkieletowe konstrukcje
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy