Coraz większą popularnością cieszą się firmy oferujące domy pod klucz, w technologii szkieletowej. Dlaczego warto realizować swoje marzenia w oparciu o taką ofertę? Pytanie skierowaliśmy do Roberta Szewla specjalisty z firmy Sendom – producenta domów drewnianych.

Technologia szkieletowa – na czym to polega?
Trzonem domu szkieletowego jest konstrukcja z belek drewnianych. Nie jest to drewno „przypadkowe”. Firma Sendom do produkcji domów używa tylko i wyłącznie drewna suszonego komorowo, łączonego na mikrowczepy i struganego czterostronnie.
– Dzięki temu, że drewno jest odpowiednio przygotowane i wysuszone do poziomu 16 proc. zachowuje trwałość i jakość przez wiele lat. Jest odporne na działanie szkodników i grzybów oraz cechuje się większą odpornością na ogień. Dodatkowo pozbawione jest wad co czyni je wytrzymalszym – mówi Robert Szewel.
Pomiędzy belkami umieszcza się ocieplenie, np. wełnę mineralną oraz wiatro- i paroizolację. Elewację domu można wykończyć dowolnym materiałem. Mogą to być zarówno deski elewacyjne jak i tynk mineralny.
Inwestor, który decyduje się na zakup domu w technologii szkieletowej nie musi mieć również obaw o możliwość wykończenia domu od wewnątrz. Ściany wewnętrzne są obłożone płytami gipsowymi lub tak jak w przypadku domów firmy Sendom specjalnymi płytami Fermacell (na temat płyt Fermacell więcej przeczytasz TUTAJ)
– Jako firma wykonująca domy kompleksowo zapewniamy naszym klientom drewnianą stolarkę otworową własnej produkcji zabezpieczaną m.in. farbami marki Gori – mówi Robert Szewel. (O farbach Gori przeczytasz TUTAJ)

 

dom szkieletowy drewnianyfot. Sendom

 

Dom szkieletowy – szybko i sprawnie
Wybór technologii budowy domu to kwestia kluczowa, od której będzie wiele zależało. Budując dom, pod uwagę musimy brać przede wszystkim czas od rozpoczęcia budowy do momentu, w którym będziemy mogli zamieszkać.
Spora część rynku budowlanego zależna jest od kredytów hipotecznych, z których korzystają najczęściej klienci nie posiadający własnego lokum. Dla nich najważniejsze jest żeby po uzyskaniu kredytu, jak najszybciej wprowadzić się do własnego domu.
– Technologia szkieletowa wychodzi naprzeciw takim potrzebom – mówi Robert Szewel – Czas montażu domu został w niej zredukowany do minimum i wynosi, w zależności od wielkości budynku od kilku do kilkunastu dni roboczych.
Osiągnięcie takich wyników jest możliwe dzięki prostej konstrukcji, zredukowaniu do minimum prac „mokrych” oraz braku potrzeby „sezonowania budynku” jak w przypadku technologii tradycyjnych.

 

dom w technologii szkieletowejfot. Sendom

 

Dom drewniany – oszczędny i tani
Współczesnemu budownictwu stawiane są bardzo rygorystyczne wymagania pod względem energooszczędności. Okazuje się, że dobrze wykonany dom szkieletowy również może być ciepły i tani w eksploatacji.
– Domy produkowane przez firmę Sendom są wysoce energooszczędne i posiadają znakomity współczynnik termoizolacyjności  0,17 W/(m²xK)  – mówi Robert Szewel – Dlaczego osiągamy takie znakomite wyniki? Decyduje o tym m.in. wełna mineralna ułożona z dwóch warstw o grubości 20 i 5 zm na stalowym stelażu oraz drewniane okna szyba (0,5 – 1,0), ocieplane, drewniane drzwi i znakomity fundament – dodaje.

Szkielet nie tylko tani, ale i zdrowy
Domy szkieletowe zachwycają nie tylko niskimi kosztami eksploatacji oraz krótkim czasem budowy. Drewno jest zdrowym i ekologicznym materiałem a dodając do tego inne przyjazne produkty stosowane przez firmę Sendom otrzymujemy budynek, w którym utrzymuje się specyficzny, przyjazny, nieszkodliwy człowiekowi mikroklimat.
– Koncepcja naszych domów wyklucza stosowanie niezdrowych standardów budownictwa jak papa, styropian czy płyty OSB. Zamiast tego stosujemy wyłącznie materiały ekologiczne, energooszczędne i dyfuzyjne, wełna mineralna, płyta Fermacell. Tylko takie materiały zapewniają pełną wentylację ścian, co pozwala na oddychanie pełną piersią i odpoczynek niezależnie od pory roku. W celu zabezpieczenia budynku i zwiększenia jego żywotności stosujemy wysokiej jakości impregnaty ekologiczne – mówi Robert Szewel.

 

budowa domu drewnianego fot. Sendom

 

Nowoczesny i energonomiczny dom MODERN
Jednym z najciekawszych punktów oferty firmy Sendom są domy Modern, które występują w dwóch wersjach Modern I i Modern II. Są to budynki o nowoczesnej formie i charakterystyce, która jest w Polsce coraz bardziej popularna. Jest odskocznią od tradycyjnego budownictwa, które po prostu znudziło się i opatrzyło. Oferta Modern w idealny sposób łączy funkcjonalność, estetykę oraz niespotykany wygląd. Domy tego typu doceniają szczególnie inwestorzy, którzy poszukują rozwiązań niebanalnych, a jednocześnie wysoce wygodnych i ekonomicznych. Charakterystyczną cechą domów Modern są przeszklenia o dużych powierzchniach, prosta bryła i dach pokryty nowoczesną blachą.
Oprócz niewątpliwie miłych dla oka cech estetycznych domy Modern wyróżniają się ekonomiczną eksploatacją. Tani, ekologiczny dom Modern otrzymujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów izolacyjnych oraz wysokiej jakość drzwi oraz okien o wskaźnikach energooszczędnych. Dom Modern I w standardzie budowany jest na innowacyjnym systemie fundamentowym, izolowany 15 cm warstwą styropianu oraz gotową posadzką na parterze. Ściany zewnętrzne izolowane są 25 cm warstwą wełny mineralnej wraz z tynkiem zewnętrznym. Za dodatkową dopłatą a w przypadku domu Modern II w standardzie inwestor otrzymuje pogrubienie izolacji fundamentu z 15 do 30 cm,  izolacji ścian zewnętrznych z 25 do 35 cm,  izolacji stropu z 5 do 25 cm oraz izolacji dachu z 25 do 35 cm. W budynku instalowane są okna pasywne o współczynniku szyby U=0,5W/(m2xK) oraz drewniane drzwi pasywne z panelem akustycznym. Za energooszczędność odpowiada dodatkowo najwyższej jakości rekuperator.

 

dom modern I dom modernfot. 1. Dom Modern I / fot. 2. Dom Modern II // fot. Sendom

 

Firma Sendom to rozpoznawalny i solidny gracz na rynku domów drewnianych. Od dziesięciu lat wciąż poszerza swoja ofertę o kolejne projekty domów oraz wprowadza nowoczesne rozwiązania technologiczne. Indywidualne podejście do każdego klienta powoduje, że budowa domu z partnerem w postaci firmy Sendom jest przyjemnością.

Ze szczegółowa ofertą domów klasycznych jak i nowoczesnych można zapoznać się na stronie: www.sendom.pl

 

83-430 Stara Kiszewa, ul. Partyzantów 10C, woj. pomorskie
tel. +48 512 768 060,