Izolacje natryskowe Salus Expo

Pianki natryskowe – gdy wełna i styropian nie dadzą rady

Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym trudem torowały sobie drogi na polski rynek. Dziś śmiało można stwierdzić, że na dobre zadomowiły się w naszym kraju i powstaje coraz więcej firm, które wykonują ocieplenia pianą. Wbrew pozorom jednak wybór pomiędzy wykonawcami wcale nie jest łatwy, bo nawet najlepsza pianka musi być zaaplikowana profesjonalnie. Firmą z najdłuższym stażem w naszym kraju jest Salus Expo, autoryzowany wykonawca renomowanych producentów, jak Demilec USA, Honter czy Soudal. Obok izolacji natryskowych fundamentów, poddaszy czy obiektów przemysłowych i rolniczych, firma wykonuje również zlecenia nietypowe, trudne, wymagające dużego doświadczenia, wiedzy i umiejętności.

Początkowo mogło się wydawać, że to mocne kampanie reklamowe przysparzają izolacjom natryskowym popularności. Dobry produkt obroni się jednak sam, i tak też stało się w tym przypadku, choć na etapie inwestycyjnym cena izolacji natryskowej może okazać się wyższa niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. Pianki świetnie wpisały się w trend, aby budować coraz bardziej szczelne budynki (w tym pasywne i energooszczędne), z których wraz z ciepłem nie uciekają pieniądze z portfela właścicieli nieruchomości. Doceniają je też osoby poszukujące materiałów o długiej żywotności, które z upływem czasu nie zmieniają swoich właściwości. W odróżnieniu od styropianu czy wełny, izolacje natryskowe poradzą też sobie w sytuacjach, w których tradycyjne materiały zawiodły.

Izolacje natryskowe fundamentów, poddaszy, ścian, piwnic
Jednym z obszarów zastosowań, o których w przypadku pian słyszy się najczęściej, jest izolacja natryskowa poddaszy. To newralgiczne miejsce w budynku – zimą to właśnie źle zaizolowany dach generuje największe straty ciepła, latem z kolei temperatury na poddaszu są tak wysokie, że często trudno tam przebywać. Inną kwestią są trudności techniczne z izolacją poddaszy, zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z dachem skośnym.

 

 

– Izolacja natryskowa poddasza może zostać naniesiona bezpośrednio na płytę OSB i folię, na blachę, beton, deskowanie; piankę aplikuje się także na płaskie dachy wykonane z deski, betonu, papy, blachy, membrany dachowej i in. Co istotne – właśnie w takich technicznie trudnych miejscach sprawdzi się natryskowa metoda aplikacji. Dzięki temu, że piana pęcznieje, doskonale wypełnia wszystkie szczeliny i pęknięcia. Nie ma też łączeń, co eliminuje problem mostków termicznych, charakterystycznych dla wełny czy styropianu – wyjaśnia inżynier budownictwa z firmy Salus Expo.
Izolacja natryskowa poddaszy rozwiązuje także problem wysokich temperatur latem, pozwalając zaoszczędzić na klimatyzacji. Wreszcie – co jest bardzo ważne z punktu widzenia komfortu mieszkańców – znacznie poprawia akustykę pomieszczenia, świetnie tłumiąc np. odgłos uderzających o dach kropel deszczu (z tego samego powodu wykonuje się z niej izolacje akustyczne w studiach nagrań czy salach koncertowych).
Coraz więcej inwestorów, zachęconych wynikami ocieplenia i szybką amortyzacją kosztów, decyduje się na wykonanie izolacji także innych części budynków, np. ścian domów szkieletowych, stropów piwnic, dachów zielonych, podziemnych garaży.

 

izolacje-natryskowe

 

– Izolacje natryskowe z piany mają nie tylko doskonałe parametry termoizolacyjne, ale także hydroizolacyjne. Dlatego dużą część wykonywanych przez nas prac stanowią izolacje natryskowe fundamentów, posadzek na gruncie, izolacje pod płyty fundamentowe. Dzięki temu, że pianki poliuretanowe nie przepuszczają wody i bardzo szczelnie wypełniają nawet trudno dostępne miejsca, wyeliminowana jest konieczność stosowania dodatkowych uszczelniaczy. Izolacja natryskowa fundamentów może być też wykonana w przypadku starych obiektów, nawet takich, które mają nierówną powierzchnię. Gdyby stosować tu tradycyjne materiały izolacyjne, które są mało plastyczne, to siłą rzeczy tworzyłyby się pod nimi puste miejsca. Pianki wypełniają takie przestrzenie szczelnie, tworząc jednolitą izolację bez przerw i mostków termicznych – mówi doradca techniczny z firmy Salus Expo.

 

 

Izolacje natryskowe do zadań specjalnych
Obok zastosowań domowych, dużą część zleceń wykonywanych przez Salus Expo stanowią izolacje natryskowe obiektów przemysłowych i rolniczych. Firma podejmuje się także wykonywania izolacji natryskowych konstrukcji nietypowych oraz zabytkowych. W tych ostatnich często właśnie pianka, z uwagi na swoją lekkość, jest jedynym dopuszczonym przez konserwatora zabytków izolatorem. Podobnie jest w przypadku hal stalowych o ściśle sprecyzowanych ograniczeniach dotyczących dopuszczalnych obciążeń. Tutaj pianka wygrywa też za sprawą odporności na często stosowane w tego typu obiektach odczynniki chemiczne czy inne przechowywane w halach materiały.
W portfolio Salus Expo znajdują się też ocieplenia obiektów, w których inni wykonawcy zawiedli.

 

 

– Flagowym przykładem może by realizacja basenu w Olsztynie. Piana najdosłowniej uratowała basen. Zarządzający tym obiektem od lat borykali się z problemem znacznych strat ciepła i z trudnościami z utrzymaniem temperatury. Do tego dochodził przeciekający dach i przemarzające elementy konstrukcji, co sprawiało, że wewnątrz skraplała się woda. Izolacja natryskowa nie tylko rozwiązała te problemy. Bardzo szybka realizacja projektu pozwoliła inwestorom zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy uzyskanych z Unii Europejskiej – mówi specjalista ds. izolacji z Salus Expo.

Izolacje natryskowe – cena ma znaczenie
Ocieplanie pianka poliuretanową pozwala zaoszczędzić nie tylko dużym inwestorom, takim jak wspomniany wyżej olsztyński basen. Cena izolacji natryskowych to temat, który na budowlanych forach internetowych jest poruszany nieustannie, bo wielu potencjalnych klientów bierze pod uwagę tylko koszt materiału, który rzeczywiście jest wyższy niż styropianu lub wełny. Jeśli analizować tylko kwoty inwestycyjne, to rzeczywiście mogłoby się wydawać, że decydując się na izolacje natryskowe, cena będzie wyższa niż za ocieplenie styropianem lub wełną. O tym, że są to tylko pozory przekonały się te osoby, które dokładniej zgłębiły temat i porównały koszty.

 

 

– Trzeba pamiętać, że parametry izolacyjności termicznej pianki są lepsze niż wełny i styropianu, dlatego aby uzyskać takie same parametry, w przypadku tradycyjnych materiałów konieczne by było zastosowanie grubszej warstwy izolacji, co podnosi cenę – wyjaśnia przedstawiciel firmy Salus Expo.
Inną kwestią są koszty eksploatacyjne, bo to przecież szczelność izolacji decyduje o tym, ile zaoszczędzimy na drożejącej energii grzewczej. Dobrze zaaplikowana pianka wypełnia wszystkie szczeliny, nierówności, powierzchnie zaokrąglone, tworząc ciągłą izolację. Taka szczelność jest niemożliwa do uzyskania przy ocieplaniu wełną i styropianem, które trzeba docinać i łączyć.

Dobrze wykonana izolacja natryskowa to podstawa
Oczywiście same zalety pianki nie gwarantują sukcesu, podobnie jak nie zagwarantuje go źle osadzone okno o ekstremalnie niskim współczynniku przenikania ciepła.
Firma Salus Expo jest autoryzowanym wykonawcą izolacji natryskowych renomowanych producentów, jak Demilec USA, Honter , Soudal i może pochwalić się najdłuższym w Polsce doświadczeniem w dziedzinie ociepleń pianką. Atutem firmy jest jednak nie tylko staż i pisemna, dożywotnia gwarancja na wykonaną izolację, ale także – co dziś jest rzadkością – stała, niezmieniająca się ekipa natryskująca, co obok jakości stosowanych materiałów jest najpewniejszą gwarancją skuteczności izolacji.

 

natryski pianą

 

Najlepszym potwierdzeniem tego faktu mogą być właśnie klienci, czyli ci, którzy o zaletach izolacji natryskowych przekonali się „na własnej skórze”.
– Ogromną ilość zleceń przyjmujemy od osób, które przyszły do nas z polecenia naszych klientów. Bardzo często wracają też do nas te same osoby, które realizują kolejną inwestycję, w tym również deweloperzy. To właśnie zadowoleni klienci są dla nas najlepszą reklamą – podsumowuje specjalista ds. izolacji z Salus Expo.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.salus-expo.pl

10-413 Olsztyn, Przemysłowa 4, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 519 592 892,


Liczba odwiedzin: 2061 | Data publikacji: 2018-10-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


05.04.2017 | Natryski pianki
Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj...
08.01.2014 | Natryski pianki
Marnotrawstwo to największy grzech naszej cywilizacji. Chociaż...
01.10.2013 | Natryski pianki
Systemy termoizolacji znajdują zastosowanie nie tylko w...
18.12.2019 | Natryski pianki
Nowoczesne technologie hydroizolacji są już dostępne w...
Polimoczniki to materiały, które szturmem podbijają rynek...
28.01.2016 | Natryski pianki
W obiegowej opinii utarło się, że pianę...
16.06.2015 | Natryski pianki
Każda działalność gospodarcza, produkcja czy hodowla musi...
15.11.2021 | Izolacje
Choć jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce...
Niezawodność, łatwość obsługi, atrakcyjna cena. Czy jeden...
26.02.2019 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zapewnia ciepło w...
13.04.2018 | Izolacje
Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele...
30.11.2017 | Natryski pianki
Marketing marketingiem, a fakty faktami. Kto z...
30.06.2015 | Natryski pianki
Na rynku budowlanym – również polskim –...
22.10.2014 | Natryski pianki
Piany poliuretanowe wdzierają się przebojem na polski...
21.08.2014 | Natryski pianki
Izolacje wykonywane metodą natryskową coraz częściej wypierają...
Szkody wyrządzone przez ulewne deszcze mogą wpłynąć...
16.07.2021 | Chemia budowlana
Hydroizolacja Remmers MB2K to elastyczna polimerowa powłoka...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
05.09.2019 | Natryski pianki
Właściwa izolacja termiczna domu to dziś nie...
21.02.2019 | Natryski pianki
Bazując na bogatym doświadczeniu, firma Krzysztofa Węglarowicza...
piana natryskowa
14.09.2018 | Izolacje
Pianka natryskowa uznawana jest dziś za jedno...
07.08.2018 | Chemia budowlana
W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała...
25.06.2018 | Natryski pianki
Izolacje posadzek, dachów, poddaszy, ścian w budownictwie...
02.02.2018 | Natryski pianki
Ocieplenie z pianki poliuretanowej i cena takiego...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. zachodniopomorskie
woj. dolnośląskie
woj. podlaskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: izolacje natryskowe Salus, izolacje natryskowe, izolacje natryskowe cena, izolacje natryskowe poddaszy, izolacje natryskowe fundamentów
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy