IZOLACJE CROSSINAdres firmy:
56-120 Brzeg Dolny,
ul. Sienkiewicza 4,
woj. dolnośląskie


Kontakt:
tel. +48 71 794 34 11
Email: [email protected]
WWW: crossin.pcc.eu

IZOLACJE CROSSIN

O firmie


Skuteczne i ekonomiczne ocieplenie budynku – piany PUR marki Crossin®

W ramach gamy produktowej marki Crossin®, należącej do Grupy PCC, znajdziemy innowacyjną linię skutecznych izolacji poliuretanowych. Zastosowanie najwyższej jakości surowców oraz nowoczesna technologia produkcji sprawiają, że izolacje Crossin® cechują się wyjątkowymi parametrami termoizolacyjnymi oraz znajdują szerokie zastosowanie w ekonomicznym ocieplaniu budynków. Izolacje poliuretanowe Crossin® oferowane są także dla celów ochrony przed hałasem. Poza produktami, firma oferuje również usługi ocieplania pianą PUR na terenie całej Polski.

Marka Crossin®, należąca do lidera w branży chemicznej – Grupy PCC, powstała w oparciu o ponad 40-letnie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje inżynierów oraz pracowników. Nowoczesne piany natryskowe PUR to innowacyjne produkty, które stworzono z potrzeby dostarczenia na rynek bezpiecznego i skutecznego ocieplenia oraz izolacji akustycznej.

Szerokie możliwości aplikacji

Izolacje poliuretanowe natryskowe Crossin® przeznaczone są zarówno do nowobudowanych, jak i remontowanych budynków i można je stosować we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak też handlowym, przemysłowym i usługowym. Dostępne są w dwóch rodzajach: piany półsztywnej otwartokomórkowej i sztywnej zamkniętokomórkowej.

Od dachu po fundament

W zależności od konkretnej piany, poliuretanowe izolacje natryskowe można wykorzystać na wielu powierzchniach: dachach, podłogach, ścianach i fundamentach oraz jako izolacje techniczne:
– Crossin® Attic Soft – piana otwartokomórkowa do ocieplenia wewnętrznego oraz izolacji akustycznej.
Najczęściej stosowana jako ocieplenie poddasza domu jednorodzinnego, sprawdza się również jako izolacja stropu i ścian wewnętrznych.

Aplikacja natryskowa eliminuje mostki termiczne zwłaszcza przy skomplikowanych konstrukcjach. System wykorzystywany przy izolacji konstrukcji drewnianych, murowanych i stalowych. Gęstość pozorna rdzenia natryśniętej pianki wynosi 7 ± 1,5 kg/m3

– Crossin® Roof – sztywna piana zamkniętokomórkowa o zwiększonej wytrzymałości z przeznaczeniem na dachy. Gęstość pozorna rdzenia natryśniętej piany wynosi ≥ 50 kg/m3. Izolacja zapewnia ochronę przed wilgocią i szczelność przed wiatrem. Nadaje się do dachów płaskich i wielopołaciowych.

– Crossin® Attic Hard – sztywna piana zamkniętokomórkowa o gęstości 36 ± 2 kg/m3, która zalecana jest na dachy, stropy i poddasza. Produkt pozwala wykonać szczelną izolację nawet przy niewielkiej grubości natrysku i w trudnodostępnych miejscach.

– Crossin® Wall – piana zamknietokomórkowa o gęstości pozornej 36 ± 2 kg/m3 z przeznaczeniem na ściany, fasady oraz izolacje techniczne, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Polecana jest do renowacji oraz izolacji nowych budynków, m.in. w systemie elewacji wentylowanej.

– Crossin® Floor – piana zamkniętokomórkowa o zwiększonej wytrzymałości i podwyższonej gęstości (≥ 50 kg/m3) na podłogi, posadzek i fundamenty. Doskonale sprawdza się w niepodpiwniczonych obiektach. Jest odporna na stałe obciążenia oraz wpływ wód gruntowych. Produkt przeznaczony zarówno do budownictwa jednorodzinnego, jak i wielorodzinnego.

Wygodna praca z nowoczesnymi systemami

Piany PUR marki Crossin® polecane są zarówno na izolacje wielkopowierzchniowe, jak i na małe inwestycje. Poszczególne linie produktowe różnią się właściwościami fizykomechanicznymi oraz gęstością. Dostarczane produkty zapewniają bezspoinową izolację bez mostków termicznych, niską nasiąkliwość oraz utrzymują doskonałe właściwości przez cały okres użytkowania obiektu. Izolacje poliuretanowe Crossin® doskonale przylegają do różnych podłoży i z biegiem lat nie zmieniają swojego położenia. Spienianie odbywa się bez użycia środków zubożających warstwę ozonową.

Produkty i usługi

W ramach swojej oferty Crossin® dostarcza nie tylko produkty o najwyższej jakości, ale także usługę wykonania. Dzięki współpracy z Autoryzowanymi Wykonawcami, każdy inwestor może mieć pewność profesjonalnego przygotowania i realizacji całego procesu izolacji.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.crossin.pl

Produkty i Usługi


  • Natryski pianką 
  • Izolacje termiczne

Artykuły o tej firmie


11.03.2024 | Natryski pianki
Jedną z kwestii, którą warto przemyśleć już...
21.01.2022 | Natryski pianki
Przez nieodpowiednią izolację dachu tracimy nawet do...

Słowa kluczowe: prodex, prodex pcc, pcc, poliuretany, natryski pianką, izolacje natryskowe, systemy zalewowe, systemy przemysłowe, izolacje termiczne, crossin, cross in,