Dzięki hydrodynamicznemu natryskowi pianki zamknięto – komórkowej otrzymuje się wieloletnią i szczelną powłokę, która ma bardzo wysokie parametry izolujące, niezwykle istotne w chłodniach i mroźniach. Tworzy powłokę gazoszczelną sprawdzającą sie w przechowalniach owoców. W przypadku hal produkcyjnych i magazynów, zaletą pianki poliuretanowej jest jej przyczepność do każdego typu konstrukcji, której nie obciążają a wręcz ją wzmacniają i termoizolując obniżają koszty utrzymania.

 

Pianka poliuretanowa zamknięto – komórkowa jest jednym z najbardziej efektywnych materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku. Jest barierą dla powietrza i wody. Najpopularniejsza gęstością zamknięto – komórkowej piany poliuretanowej jest 35-60 kg/m3. 

– Wieloletnie badania wykazały, że zamknięto – komórkowa piana PUR daje najlepsze parametry izolacji a także wytrzymałości materiału izolacyjnego dla większości zastosowań budowlanych – mówi Hubert Wójcik, właściciel firmy Natryski Pianki – Wykorzystywana przez naszą firmę metoda natrysku pianki poliuretanowej jest uznaną za najbardziej innowacyjną w tej branży na całym świecie. W swojej pracy korzystamy ze specjalistycznych urządzeń posiadających wymagane licencje oraz surowców spełniających wymagania najsurowszych norm, w tym atesty PZH i aprobaty Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej – dodaje.

 

sztywny-bezspoinowy-izolator1(1).jpg sztywny-bezspoinowy-izolator2(1).jpgfot. NatryskPianki.com.pl

 

Gdzie stosować?

Jednym z kierunków zastosowania izolacji pianą PUR zamknięto – komórkową są hydroizolacje, czyli uszczelnianie budynków i zabezpieczanie przed działaniem wody. Hydroizolacja natryskowa pianą powoduje zminimalizowanie chłonięcia wody i uodpornienie na napieranie marznącego gruntu. Szczególnego znaczenia nabiera to na terenach podmokłych, przy dużych mrozach, powodujących przemarzanie gruntu na znaczną głębokość przypadku:

– płyt fundamentowych;

– zbiorników na wodę;

– zbiorników basenów;

– posadzek.

 

Firma Natryski Pianki stosuje pianę PUR w przypadku izolacji powierzchni wystawionych na: działanie promieni słonecznych (wówczas dodatkowo warstwa PUR jest pokryta lakierem zabezpieczającym przed działaniem promieni UV), działanie wilgoci, czy środków chemicznych. Takimi powierzchniami są:

– dachy płaskie;

– zabudowy samochodów dostawczych;

– komory do przechowywania owoców;

– warsztaty samochodowe;

– hale przemysłowe;

– kurniki, obory, chlewnie.

 

Dodatkowo, stale rosną wymagania w przypadku izolacji dachów płaskich wciąż rosną i dotyczą nie tylko energooszczędności, bezpieczeństwa i trwałości zastosowanych rozwiązań, ale również szybkiego i sprawnego montażu.

Izolacja dachu płaskiego, przy pomocy piany PUR, będącego w użytkowaniu czy w przypadku obiektu nowo powstającego, ma na celu zapewnienie odpowiedniej ochrony termicznej oraz uzyskanie szczelności przed wodą oraz innymi czynnikami atmosferycznymi.

 

sztywny-bezspoinowy-izolator-na-dachu(1).jpgfot. NatryskPianki.com.pl

 

Jak to się robi?

Zamknięto – komorowa pianka poliuretanowa powstaje przez zmieszanie dwóch płynnych składników w stosunku 1:1 zwanych w skrócie MDI. Powstaje reaktywna mieszanina, która w czasie ok. 10 sekund spienia się (wydzielając ciepło) i twardnieje uzyskując twardą i zamknięto – komórkową strukturę. 

Nakładana poprzez hydrodynamiczny wysokociśnieniowy natrysk przy pomocy pistoletu tworzy trwałą i odporną na czynniki zewnętrzne powłokę o doskonałych właściwościach termicznych i hydroizolacyjnych.

Proces natrysku polega na równomiernym nakładaniu pianki poliuretanowej w warstwach grubości od 10 do 12mm dla systemu zamknięto – komórkowego. Zaleca się, aby pomiędzy natryskiem kolejnych warstw upłynął czas 5-10 minut. Zachowanie odpowiedniej grubości poszczególnych warstw zapewnia uzyskanie termoizolacji o właściwych parametrach. Pianka uzyskuje końcowe właściwości po upływie 24h. Natrysk można wykonywać w temperaturze otoczenia co najmniej +15C. Zalecana temperatura powierzchni podłoża przeznaczonego do natrysku pianką powinna wynosić +15C. Natrysk wykonuje się wyłącznie na powierzchnie suche. Natryskiwana mieszanina dwóch składników w ciągu kilkudziesięciu sekund utwardza się, przechodząc w sztywną piankę o bezspoinowej powierzchni.

 

sztywny-bezspoinowy-izolator3(1).jpg sztywny-bezspoinowy-izolator5(1).jpgfot. NatryskPianki.com.pl

 

Usługa kompleksowa

Nakładanie pianki PUR musi być poprzedzone doradztwem w sprawach wyboru technologii, stworzeniem kosztorysu i badaniem termowizyjnym obiektu. Wszystkie te czynności firma Natryski Pianki oferuje za darmo, w ramach usługi natrysku.  Badania termowizyjne, których celem jest zbadanie szczelności termoizolacyjnej budynku, wykonywane są kamerą termowizyjną, która obrazowo analizuje tzw. temperaturowe promieniowanie podczerwieni. Zdolność aparatury do tworzenia, w czasie rzeczywistym, zobrazowań mikrozmian w rozkładach temperatury stwarza unikalne możliwości obserwacji, wykrywania oraz diagnozowania stanu badanych obiektów. Technologia ta umożliwia wykrywanie nieszczelności w izolacji budynków, obszarów zagrożonych pleśnią, nieszczelności w systemach ogrzewania i wentylacji.

 

sztywny-bezspoinowy-izolator-rysunek-wykres(2).jpgrys. NatryskPianki.com.pl

 

Zalety pianek zamknięto komórkowych 

– niewielki ciężar pianka poliuretanowej prawie nie obciąża elementów konstrukcyjnych, co zwiększa bezpieczeństwo np. przy silnym obciążeniu dachów śniegiem;

– 100 proc. szczelności, likwiduje mostki termiczne;

– dzięki strukturze zamkniętych komórek nie występuje zjawisko magazynowania wilgoci, która powoduje w materiałach tradycyjnych spadek izolacyjności termicznej;

– odporna na wysokie i niskie temperatury (od -50oC – +110oC);

– twarda, trwała pianka poliuretanowa o zamkniętych komórkach usztywnia konstrukcję dachu i zwiększa żywotność budynków;

– pianka poliuretanowa posiada doskonałą przyczepność, nadaje się niemal do każdego podłoża jak np. blacha trapezowa, płyty OSB, folia paro przepuszczalna, papa;

– szybkość instalacji, jednorazowy natrysk pianki zastyga 15s;

– ekologia i bezpieczeństwo – bezzapachowa i niepyląca struktura odporna na pleśń i szkodniki;

– trwałość – nie ulatnia się, nie kurczy, nie opada, dożywotnia gwarancja budynku.

 

Aby skontaktować się z firmą zajrzyj na www.natryskpianki.com.pl

 

 

25-807 Kielce, ul. Za Torem 41, woj. świętokrzyskie
tel. 413445779, 602333771,