Kompleksowość jest dziś na wagę złota, nic dziwnego więc, że na rynku wygrywają te firmy, które posiadają najszerszą ofertę, dopasowaną do zróżnicowanych wymagań klientów. To przypadek firmy Tech-Master, w której zaopatrują się m.in. malarze, tynkarze i szpachlarze, a także profesjonalne firmy budowlane. Oferowany przez Tech-Master sprzęt można kupić lub wypożyczyć, co jest świetnym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorstw, które doraźnie potrzebują konkretnego typu urządzeń i nie chcą ponosić z tego tytułu dużych wydatków. W ofercie znajdziemy produkty przeznaczone zarówno do przygotowywania powierzchni przed przystąpieniem do tynkowania (różnego rodzaju szlifierki), a także agregaty tynkarskie do tynków cementowo wapiennych, zacieraczki, agregaty szpachlarskie i szeroki wachlarz agregatów malarskich.

Przygotowanie powierzchni
Przed przystąpieniem do malowania ścian i sufitów konieczne jest staranne przygotowanie powierzchni. Często te prace wykonywanie są ręcznie, jednak przy dużych powierzchniach lepiej sprawdzi się profesjonalny sprzęt, np. szlifierka przegubowa PLANEX o wydajności ścieru do 18 kg na godzinę oraz wydajny odkurzacz CTL 36 AC PLANEX, który na bieżąco pozwoli usunąć pył i zachować czystość w miejscu pracy. Te dwa urządzenia znanej i cenionej na rynku marki Festool mogą być wykorzystywane zarówno do szlifowania gładzi stosowanej w montażu elementów prefabrykowanych, jak i np. do usuwania resztek starych tapet. Oferowany zestaw pozwoli nam znacznie przyspieszyć pracę dzięki dwubiegowej przekładni oraz prostej obsłudze.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmaster

 

Jaki agregat tynkarski wybrać?
W ofercie firmy Tech-Master znajdziemy również agregaty tynkarskie do nakładania gotowych mieszanek gipsowych, tynków cementowo-wapiennych itp. Na przykład agregat tynkarski KALETA 5 to urządzenie przeznaczone do podawania mechanicznego gotowych tynków gipsowych, wapienno gipsowych, wapienno-cementowych, tynków podkładowych (obrzutki), tynków lekkich, wylewek samopoziomujących.
Innym popularnym agregatem tynkarskim jest model MAŁEK M-4 MAX, przeznaczony do podawania mechanicznego suchych zapraw o uziarnieniu do 3 mm takich jak: tynk gipsowy, tynk gipsowo-wapienny, tynk wapienny, tynk wapienno-cementowy, zaprawa murarska, tynk tłumiący, zaprawa szczelinowa zaprawa zbrojeniowa i klejowa, wylewki maszynowe i inne.
W zależności od typu urządzenia mogą być obsługiwane: gotowe suche mieszanki, gotowe mokre mieszanki oraz mieszanki przygotowywane bezpośrednio na budowie. Aplikacja suchej mieszanki jest możliwa zarówno z worków, jak i bezpośrednio z silosu.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmasterAgregat tynkarski KALETA 5 i MAŁEK M-4 MAX.

 

Po nałożeniu tynku konieczne jest jego zacieranie, które trzeba zacząć na tyle szybko, aby nie doszło do nadmiernego wyschnięcia warstwy powierzchniowej.
Perfekcyjne wykonanie tej czynności zapewni profesjonalna zacieraczka do tynków Rokamat 400 – najlżejsze tego typu urządzenie dostępne na rynku (waga napędu wynosi zaledwie 2,5 kg, waga uchwytu to 2,8 kg). Maszyna jest przeznaczona do zacierania tynków cementowo-wapiennych oraz gipsowych na mokro, a po jej podłączeniu pod sieć wodociągową, może też być wykorzystana do natrysku wody na zacieraną powierzchnię.

Agregaty malarsko-szpachlarskie do dużych przestrzeni
Tam, gdzie konieczne jest malowanie dużych przestrzeni (np. w zastosowaniach przemysłowych, podczas realizacji większych projektów mieszkalnych czy handlowych) sprawdzi się agregat malarsko-szpachlarski Airlessco HSS 9950, którego konstrukcja gwarantuje wysoką trwałość oraz optymalizację wydajności dzięki zastosowaniu różnych opcji zasilania. Każdy agregat Airlessco jest zbudowany z ultratrwałym silnikiem prądu stałego oraz wyposażony w tłok o zwiększonym przepływie przy niskiej prędkości. Urządzenia są wykonane z hartowanej stali nierdzewnej oraz dodatkowo chromowane, a regulowany docisk uszczelnienia pozwala dokręcić górny i dolny naciąg uszczelnienia od zewnętrznej strony pompy, przedłużając żywotność uszczelniaczy. Agregat umożliwia natrysk farb wodnych i syntetycznych, akrylowych, dyspersyjnych, lakierów, impregnatów, gruntów, elastomerów, materiałów hydroizolacyjnych, epoksydowych, pęczniejących, a także gotowych gładzi i mas szpachlowych, a więc również ciężkich produktów.
Na dużych powierzchniach sprawdzi się też agregat malarsko-szpachlarski Graco Mark VII Standard – wielozadaniowe narzędzie do natryskiwania wszystkich farb wewnętrznych jak i zewnętrznych oraz gotowych mas szpachlowych, a także do nakładania powłok antykorozyjnych w terenie. Jego wydajność pozwala na uzyskanie odpowiedniego przepływu materiału nawet dla dwóch osób pracujących równocześnie.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmasterAgregat malarski Airlessco HSS 9950 i Graco Mark VII Standard.

 

Agregaty szpachlarskie i malarskie do mniejszych powierzchni
W ofercie Tech-Master znajduje się też sprzęt, który ułatwia prace malarsko-szpachlarskie na mniejszych przestrzeniach. Jednym z popularniejszych urządzeń tego typu jest agregat szpachlarski Graco T-Max 506, przeznaczony do natrysku wszelkich mas szpachlowych (sypkich i gotowych) oraz materiałów dekoracyjnych do 1,5 mm uziarnienia. Prosta konstrukcja i niewielkie gabaryty tego urządzenia pozwalają na jednoosobową obsługę oraz idealnie gładkie wykończenie. Jednocześnie dzięki optymalizacji stosowanego materiału, ilość odpadów jest znacznie zredukowana (nawet o 30% w porównaniu z pracą ręczną!). Rozwiązaniem, które znacząco podnosi komfort obsługi jest możliwość podłączenia 15 m węża – dzięki tej opcji umieszczonym w jednym pomieszczeniu agregatem szpachlarskim możemy bez konieczności jego przemieszczania wykonać aplikację materiału w dwupoziomowym domu.
Jedną z nowości od producenta Graco jest urządzenie APX 6200 oraz APX 8200, które jest mocną konkurencją dla swojego poprzednika T-max 506. Seria urządzeń APX to agregaty szpachlarskie które pokrywają jeszcze więcej metrów kwadratowych niż T-max 506. Dzięki zamontowanemu systemowi VIBRA-FLO urządzenie wstrząsa i podaje gęste materiały, dzięki czemu nie tracimy czasu na mieszanie gotowych mas szpachlarskich. Ze względu na zintegrowaną konstrukcję, maszynę można z łatwością przemieszczać w miejscu pracy. APX jest niezrównany pod względem wydajności pompy oraz mocy silnika.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmaster

 

Podczas prac prowadzonych w średniej wielkości budynkach mieszkalnych i użytkowych sprawdzi się z też agregat malarski Graco ST-max 595 PC PRO Hi-Boy, którym możemy natryskiwać wszystkie rodzaje farb na bazie wody (akrylowe, emulsyjne, lateksowe do wnętrz) oraz na bazie rozpuszczalnika (lakiery, bejce farby alkidowe- ftalowe ), a ponadto farby elewacyjne. Dzięki kompaktowej budowie agregat ten jest chętnie wykorzystywany do malowania wnętrz, umożliwiając przeprowadzenie prac w sposób bardzo komfortowy.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmasterAgregat szpachlarski Graco T-Max 506 i agregat malarski Graco ST-max 595 PC PRO Hi-Boy.

 

Natrysk piany poliuretanowej, malowarki drogowe
W firmie Tech-Master w sprzęt zaopatrują się też firmy, które wykonują izolacje z pian poliuretanowych, a także przedsiębiorstwa drogowe.
Flagowym rozwiązaniem dla pierwszej z wymienionych grup jest zestaw do profesjonalnej aplikacji piany poliuretanowej obejmujący: dozownik Reactor A-25 Graco, 15 m wąż transferowy, pistolet Fusion oraz zestaw kolektora recyrkulacji. Pneumatyczny dozownik pianki pozwala na aplikację maks. 11,4 kg materiału na minutę, zapewniając stałą kontrolę temperatury nawet podczas natryskiwania z maksymalnym natężeniem przepływu. Pracę usprawniają też zastosowane w zestawie rozwiązania, jak system Lube do pomp ISO, który zapobiega krystalizacji izocyjanianu na uszczelce i wale pompy, szybko demontowalne pompy dolne, podgrzewacz hybrydowy, który pozwala na lepszą kontrolę temperatury. Niezawodne natryskiwanie niezależnie od lepkości poszczególnych materiałów gwarantują z kolei trzy niezależne strefy grzewcze – izocyjanian, żywica i wąż.
Dla firm, które wykonują profesjonalne prace związane z oznakowaniem dróg, obiektów sportowych, szkół, małych parkingów dedykowana jest z kolei malowarka drogowa Airlessco Sure Stripe 3350, która szczególnie sprawdzi się w małych i średnich zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Jest to wysoce wydajny i wytrzymały agregat do malowania natryskowego, wyposażony w ultratrwały silnik prądu stałego i stalowe, chromowane tłoki o zwiększonym przepływie przy niskiej prędkości. Zwiększoną trwałość uszczelniaczy zapewnia regulowany docisk uszczelnienia, który pozwala dokręcić górny i dolny naciąg uszczelnienia od zewnętrznej strony pompy. Zaletą agregatu malarskiego Airlessco Sure Stripe 3350 jest też bezproblemowa eksploatacja – w razie potrzeby pompę można wymienić błyskawicznie i bez użycia specjalnych narzędzi, co minimalizuje przestoje w pracy. Bardzo duże koła pneumatyczne z łożyskami stożkowymi sterowane są z kierownicy i mogą obracać się wokół własnej osi, co ułatwia malowanie różnych stref parkingowych, natomiast możliwość blokowania wysięgnika w dwóch pozycjach usprawnia operatorowi malowanie na ścianach obiektów.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmasterReactor A-25 Graco i malowarka drogowa Airlessco Sure Stripe 3350.

 

Z całą ofertą firmy można zapoznać się na stronie:

www.agregaty-malarskie.net

www.gracogo.pl

 

87-300 Brodnica , ul. Sądowa 39, woj. kujawsko-pomorskie
tel. +48 795 442 745,