Izolacje natryskowe pianką poliuretanową jeszcze do niedawna wydawały się polskim inwestorom mało atrakcyjnym rozwiązaniem: kosztownym, nieznanym, a przez to – budzącym obawy co do skuteczności czy trwałości. Częściej wybierali więc uświęcone tradycją metody ocieplenia, jak wełna mineralna czy styropian. Jak to jednak bywa, nowe rozwiązania, choć czasem z mozołem, to jednak sukcesywnie torują sobie drogi na kolejne rynki i podobnie było w tym przypadku. Dziś izolacje wykonywane agregatami do piany PUR często są nie tyle alternatywą, co jedyną braną pod uwagę metodą, zwłaszcza, gdy wykonanie ocieplenia ze styropianu czy wełny jest technicznie niemożliwe lub bardzo utrudnione. Wyraźnie też widać skokowy wzrost liczby firm, które tego typu izolacje wykonują. Właśnie dla nich – firm wykonawczych – kluczowe znaczenie ma dobór sprzętu, który w dobie rosnącej konkurencji pozwoli utrzymać się na rynku i zapewnić sobie klientów. Niezawodny, wydajny, bezawaryjny agregat do natrysku piany PUR to podstawowe narzędzie pracy takich firm, będące gwarantem tego, że usługa ocieplenia będzie wykonana na czas i w korzystnej cenie.

 

fot. Tech-master

Agregat do piany PUR – cena i jakość w harmonii

Pracując nad agregatem do natrysku piany PUR konstruktorzy mieli na uwadze takie cechy, jak bezawaryjność, prosta i komfortowa obsługa, wysoka wydajność. Równie istotna była cena urządzenia. O tym, jak udane było to przedsięwzięcie najlepiej świadczą liczby. Agregat do piany PUR Gusmer H20-35 umożliwia natrysk aż 28 funtów pianki na minutę (12,3 kg), co jest imponującą wydajnością, bardzo podnoszącą efektywność codziennej pracy firm wykonujących izolację.

Agregat został zamontowany na hydraulicznym podwoziu Reaco 2 firmy Graco, sprawdzonym i cenionym przez wielu klientów rozwiązaniu. Wysoka wydajność i duża sprawność podczas natryskiwania sprawiają, że tego typu agregaty do piany są idealne w wielu różnych obszarach zastosowania. Sprawdzą się w branży mieszkaniowej, przy ocieplaniu dachów, izolacji ścian w obiektach usługowych i handlowych, a także przy podnoszeniu betonu (slabjacking). Maksymalna długość węża wynosząca aż 97,5 m ułatwia aplikację również w miejscach trudno dostępnych.

fot. Tech-master

Agregat do piany PUR z solidnym wyposażeniem

Kontrolę parametrów pracy agregat do piany poliuretanowej firmy Gusmer ułatwia zastosowany w urządzeniu czujnik temperatury cieczy, wyposażony w zaprogramowane fabrycznie sterowniki temperatury. Czujnik jest montowany pomiędzy podgrzewanym wężem a podgrzewanym wężem z końcówką biczową. W dozowniku znajdują się trzy regulatory, które automatycznie zarządzają temperaturą dla głównych podgrzewaczy oraz dla podgrzewanego węża.

 

Na przejrzystym i umożliwiającym intuicyjną obsługę panelu sterowania użytkownik może wprowadzać poszczególne dane i precyzyjnie regulować oraz monitorować pracę całego agregatu do piany PUR. Znajduje się tu m.in. licznik cykli, sieciowy wyłącznik zasilania, kontrolka zasilania sieciowego, przycisk zatrzymania awaryjnego, przełącznik sterowania czy pokrętło monitorowania ciśnienia. Na sterowniku ustawia się też parametry pracy pompy (PARKOWANIE/ NEUTRALNY/ POMPA), znajdują się tu też kontrolki kierunku pompy, włącznik zasilania silnika, sterowniki temperatury czy włączniki stref grzania.

Maksymalne ciśnienie robocze agregatu to 2000 psi (183 bar, 13,8 MPa), a maksymalna temperatura płynu 190° F (88° C). Agregat waży 265 kg i ma wymiary (szer. X gł. X wys.) 81 cm x 53 cm x 137 cm.

fot. Tech-master

W dobie coraz większej popularności izolacji natryskowych pianami poliuretanowymi i rosnącej w związku z tym konkurencji, firmy wykonujące tego typu usługi nie mogą sobie pozwolić na żadne kompromisy, a podstawą jest wysokiej jakości sprzęt. Oferowany przez firmę Tech-Master agregat do piany PUR Gusmer to profesjonalna maszyna, prosta, solidna i niezawodna, której atutem jest też korzystna cena.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.agregaty-malarskie.net

 

87-300 Brodnica , ul. Sądowa 39, woj. kujawsko-pomorskie
tel. +48 795 442 745,