Ostatnią inwestycją firmy Usługi Remontowo – Wykończeniowe Maciej Flasiński był zakup agregatów szpachlarskiego i malarskiego amerykańskiej marki Graco.
– Zdecydowałem się na zakup tych maszyn z bardzo prostego powodu. Firmy budowlane muszą być obecnie bardzo elastyczne i podejmować do wykonania różne zamówienia. Agregaty Graco otwierają przede mną możliwość rozwoju firmy w innych sektorach niż dotychczas – mówi Maciej Flasiński, właściciel firmy – Dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty szpachlowanie i malowanie maszynowe. Mogą nim być zainteresowani inwestorzy, którym zależy na szybkiej realizacji i wysokiej jakości wykończenia ścian.

 

Szpachlowanie i malowanie przy użyciu agregatówfot. GRACO / Usługi Remontowo – Wykończeniowe Maciej Flasiński

 

Szpachlowanie i malowanie – warto postawić na brygadę z agregatem
Wykonywanie robót wykończeniowych przy pomocy agregatu jest opłacalne zarówno dla inwestora jak i wykonawcy z kilku powodów:
– oszczędność – w zależności od jakości sprzętu można osiągnąć redukcję zużycia materiału do 30 proc. w porównaniu z metodami tradycyjnymi;
– dokładność – wykonywanie szpachlowania i malowania przy pomocy agregatu jest nieporównywalnie dokładniejsze do innych metod, szczególnie widoczne jest to przy wykonywaniu dużych powierzchni, gdzie na końcową jakość może wpłynąć, np. zmęczenie ekipy wykonawczej;
– wydajność – w ciągu jednego dnia roboczego metoda natryskową można pomalować nawet do 1000 m2 powierzchni.

 

Szpachlowanie i malowanie przy użyciu agregatówfot. GRACO / Usługi Remontowo – Wykończeniowe Maciej Flasiński

 

Szpachlowanie – szybko i wydajnie
Z urządzeniami szpachlarskimi wykonanie dużej powierzchni tynkowania w krótkim czasie i to przez trzy osoby nie jest problemem. Wiadomo, że w budownictwie ilość wykwalifikowanych i zaufanych pracowników nie jest duża, więc okrojenie ekipy budowlanej o czynnik ludzki i zastąpienie go maszyną musi się opłacać. Dodatkowo dochodzi tu kwestia dokładności wykonania tynkowania.
Agregat szpachlarski T-Max 657 jest idealną maszyną do natrysku wszelkich mas szpachlowych w formie sypkiej lub gotowej oraz innych materiałów dekoracyjnych. Natrysk odbywa się bez użycia powietrza lub w przypadku materiałów dekoracyjnych z użyciem zewnętrznej sprężarki. Maszyna została skonstruowana tak by jej praca przede wszystkim charakteryzowała się wydajnością i oszczędnością materiału.
– Agregat szpachlarski Graco pozwala mi osiągnąć  do 30% oszczędności czasu. Porównując to z innymi metaodami tradycyjnymi jest to bardzo dużo i pozwala na wzrost konkurencyjności mojej oferty – mówi Maciej Flasiński – Dodatkowo zakupiona przeze mnie maszyna Graco wykonuje pracę z powtarzalną dokładnością.
Oto najważniejsze cechy agregatu szpachlarskiego T-Max 657:
– Bardzo gładkie wykończenie:
– Dużo mniejsza ilość odpadów, możliwa 30% oszczędność w porównaniu z pracą ręczną;
– Możliwość natrysku z wężem do 30 metrów długości;
– Można wykonać natrysk w całym domu bez potrzeby przemieszczania urządzenia i materiału;
– Natrysk bez użycia powietrza lub wspomagany powietrzem;
– Możliwość nałożenia prawie wszystkich gładzi bez kompresora;
– Nakładanie materiałów dekoracyjnych przy użyciu zewnętrznej sprężarki.

 

Szpachlowanie i malowanie przy użyciu agregatów Szpachlowanie i malowanie przy użyciu agregatówfot. GRACO / Usługi Remontowo – Wykończeniowe Maciej Flasiński

 

Agregat malarski – kompleksowa oferta
Wykonanie szpachlowania z agregatu nie zamyka możliwości wykonywania dalszych robót. Wielu inwestorów zleca również malowanie szpachlowanych powierzchni. Dlatego tak jak w przypadku firmy Macieja Flasińskiego dobrym posunięciem jest również zakup agregatu malarskiego.
– Postawiłem na urządzenie Graco ULTRA MAX II 795 Platinum. Jest to idealna maszyna do wykonywania średnich i dużych prac malarskich wewnątrz i na zewnątrz budynków – mówi Maciej Flasiński.
Na stronie producenta czytamy, że jest to urządzenie, które wykracza poza normy stawiane mu poprzez użytkowników. Oczekują oni perfekcyjnie wykończonej powierzchni oraz wydajności i minimalnych strat materiału. Przy malowaniu oznacza to, że urządzenie musi podawać odpowiednią ilość farby.
– Firma Graco wyposażyła agregat w możliwość precyzyjnej regulacji ciśnienia na końcu węża. Można regulować lub wyłączać urządzenie natryskowe z dowolnego miejsca. Służy do tego bezprzewodowy pilot o zasięgu 45 m – mówi Maciej Flasiński – Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonywać pracę dokładnie bez ponoszenia strat na materiale.
Oprócz kontroli przeprowadzanej z zewnątrz maszyna posiada własny system monitorowania natrysku. Jednocześnie dostosowuje działanie pompy. Reaguje błyskawicznie, nawet w przypadku używania wielu pistoletów i utrzymuje ciągłość strumienia natrysku. System sterowania maszyny koordynuje wszystkie urządzenia elektroniczne takie jak AutoCleanTM, zegar, WatchDogTM, E-LockTM, bezprzewodową regulację ciśnienia E-ControlTM, licznik przepływu (realne zużycie), kodowanie błędów i wartości ciśnienia.

Ze szczegółową ofertą robót wykończeniowych firmy Usługi Remonotowo – Wykonawcze Maciej Flasiński można zapoznać się na stronie: www.izolacjenatryskowe.pl

 

62-620 Babiak, Wojska Polskiego 2, woj. wielkopolskie
tel. 667176989,