Specjalizacja – agregaty tynkarskie, malarskie i do podawania betonu
Firma Budmar-MB z Bytonii jest jednym z czołowych dealerów maszyn budowlanych w Polsce. Od 15 lat firma sprzedaje zarówno nowe jak i używane maszyny budowlane. – Szczególnie wyspecjalizowaliśmy się w sprzedaży i serwisie maszyn do wykonywania tynków tradycyjnych, gipsowych oraz do podawania betonu i jego obróbki. Obecnie jesteśmy przedstawicielem takich uznanych marek jak: Putzmeister, Brinkmann, PFT, Kreber i Lomar – mówił Mariusz Brumirski, właściciel firmy – W tym roku po raz kolejny zaprosiliśmy do siebie naszych klientów. Chcemy być w bezpośrednim kontakcie z naszymi kontrahentami i prezentować im na bieżąco nowości w naszej ofercie – dodał.
Firma Budmar-MB oprócz sprzedaży maszyn prowadzi również serwis urządzeń i prowadzi dystrybucję części zamiennych. Świadczy o tym bogato zaopatrzony magazyn, który mogliśmy zwiedzić. Wszystkie produkty z oferty firmy dostępne są zarówno w sklepie stacjonarnym jak i internetowym.

 

agregat tynkarski maszyna do nakładania zaprawfot. Lider Budowlany

 

Agregat malarski i tynkarski Graco
Jako pierwsza swoją prezentację w trackie Dni Otwartych rozpoczął dealer firmy Graco. Prezentacja obejmowała agregat tynkarski T-max 506 i malarski… Reprezentant marki rozpoczął od krótkiego wprowadzenia i polecił zakup i stosowanie agregatów w pracach tynkarskich i malarskich.
– Dlaczego warto stosować agregaty? Otóż przede wszystkim nasza praca staje się wydajniejsza i szybsza. Używając maszyn do tynkowania i malowania jesteśmy trzy do czterech razy szybsi. Kolejnym argumentem jest jakość wykończenia, równomierność nałożenia i bardzo dobre krycie. Poza tym agregaty, takie jak prezentowany T-Max 506 charakteryzują się różnorodnością zastosowań – powiedział.

 

agregaty tynkarskie maszyny tynkarskiefot. Lider Budowlany

W trakcie prezentacji zastosowano gładź tynkową Omega marki Dolina Nidy. Zarówno firma Graco jak i Budmar-MB współpracują z tą polską firmą od lat.
Cechą charakterystyczną agregatu T-Max jest bardzo wydajna praca i perfekcyjne wykończenie powierzchni. Efektywne działanie urządzenia może spowodować oszczędności materiału do 30 proc.
Operator maszyny, dzięki długiemu 30 -metrowemu wężowi może dokonać aplikacji tynku na ściany całego domu bez potrzeby przemieszczania urządzenia.
T-Max 506 daje najlepsze wyniki pracy, gdy obsługuje go zespół trzech ludzi, czyli operator i dwóch tynkarzy zacierających naniesioną na ściany zaprawę. W takiej konfiguracji można wykończyć do 500 m2 ścian dziennie.

 

maszyna do tynkowania tynkarskie maszynyfot. Lider Budowlany

Używanie T-Max w połączeniu z zewnętrzną sprężarką umożliwia także natrysk tynków dekoracyjnych o wielkości cząsteczki do 1,5 mm.
Kolejna prezentacja obejmowała najmniejsze urządzenie z serii ST-Max, które najlepiej nadaje się do małych zadań profesjonalnych, takich jak renowacje, malowanie ścian, sufitów, a także do wszelkich innych zastosowań wewnątrz i na zewnątrz.
Agregat ST-Max szczególnie nadaje się do malowania dużych powierzchni. Gwarantuje wówczas duże oszczędności czasu i nakładanej farby. Gwarantuje również wygodę operatora. Wyposażone w dodatkowe akcesoria może zamienić się w pełni profesjonalny agregat malarski.
Firma Graco oferuje je jako pierwszy krok dla malarza w przygodzie z agregatami malarskimi. Chociaż jest niewielkich rozmiarów to kryje w sobie wiele przełomowych technologii, takich jak SmartControl 2.0, pionowy filtr pompy EasyOut, konstrukcja TiltBack (na wersji Hi-boy) oraz całkowicie zabudowany silnik.

 

agregat malarski urządzenie malarskiefot. Lider Budowlany

 

Niemiecki fachowiec do tynkowania i nakładania zapraw
Kolejną firmą, która wkroczyła na „scenę” Drzwi Otwartych była marka PFT z nowym agregatem PFTG 4 Smart. Jest to urządzenie pracujące w trybie ciągłym, przeznaczone do do urabiania wytwarzanych fabrycznie suchych zapraw mieszanych maszynowo. Urządzenie może być napełniane zarówno materiałem z worków jak i bezpośrednio z silosu lub kontenera, za pomocą pokrywy przelotowej lub pokrywy nadmuchu oraz SILOMAT-u PFT. Agregat może pracować z wieloma tynkami, ale również z zaprawami murarskimi, do wypełniania fug, szlamami i innymi. W trakcie prezentacji przedstawiciele firmy pokazali, jak przy pomocy tej maszyny przyspieszyć pracę przy dociepleniach budynków. Wykorzystali maszynę do nakładania kleju na płyty styropianowe.
Agregat PFTG 4 Smart przede wszystkim zachwyca stabilnością, łatwą obsługą i konserwacją oraz uniwersalnością.

 

nakładanie zapraw maszynowe nakładanie zaprawyfot. Lider Budowlany

– Urządzenie dostarczane jest w wersji umożliwiającej przełączanie: zastosowanie FU 230/400V. Daje nam to większą elastyczność i możliwość pracy na różnych budowach – mówił przedstawiciel firmy PFT – Poza tym maszyna jest stabilna dzięki solidnie wykonanej ramie i konstrukcji. Również koła osadzone są na wzmocnionych mocowaniach co pozwala na dozowanie do maszyny dużych ilości materiału – dodał.
Za elastyczność maszyny odpowiada również możliwość przenoszenia jej na wózku widłowym. W związku z tym urządzenie może być łatwo i szybko rozładowane z lub załadowane na samochód. Także w obrębie jednej budowy transport urządzenia może odbywa się bez większych problemów.

 

nakładanie kleju na płyty steropianowe agregaty malarskie i tynkarskiefot. Lider Budowlany

Urządzenie oferuje wysoką wydajność podawania na dużą odległość, do 30 m. Dzięki niskiemu poziomowi zasypywania urządzenie doskonale nadaje się do napełniania materiałem z worków. Wówczas może być stosowane na mniejszych i średnich budowach. Jednak zastosowanie na dużych realizacjach także jest możliwe. Dzięki zastosowaniu pokrywy przelotowej PFT urządzenie to można szybko i łatwo podłączyć z każdym silosem lub kontenerem.
Agregat PFT może być napełniany pneumatyczne z zastosowaniem SILOMAT-u PFT. Urządzenie tłoczące PFT SILOMAT montowane jest przy pomocy kołnierza do silosu lub kontenera. Cały montaż to zaledwie kilka ruchów rąk. Po naciśnięciu przycisku wytwarzana fabrycznie sucha zaprawa podawana jest całkowicie automatycznie i bezpyłowo do agregatu tynkarskiego. Urządzenie jest przy tym umieszczane bezpośrednio w miejscu urabiania materiału, niezależnie od odległości od silosu lub kontenera od miejsca jego stosowania.

 

agregaty tynkarskie i malarskiefot. Lider Budowlany

 

Imprezę w Budmar-MB zakończyły poczęstunek i rozmowy na temat prezentowanych maszyn oraz innych urządzeń z oferty firmy. Nie było to zapewne ostatnie spotkanie tego typu w Bytonii. Kolejnych zaproszeń oraz szczegółowych informacji na temat oferty firmy należy szukać na stronie: www.budmar-mb.pl

 

83-210 Zblewo, ul. Główna 44 , woj. pomorskie
tel. +48 58 560 90 06,