Profesjonalne maszyny budowlane

Agregaty tynkarskie, roboty poziomujące do wylewek

Kolejny pokaz z serii „Drzwi Otwarte” odbył się na przełomie października i listopada w firmie Budmar MB. Tym razem, właściciel Mariusz Brumirski zaprosił do prezentacji firmy Putzmeister, Lomar oraz MC-Bauchemie. Przedstawiciele marek zaprezentowali agregat tynkarski, system specjalny do renowacji i zamykania powierzchni posadzek przemysłowych oraz roboty i urządzenia do poziomowania posadzek.

Pompa ślimakowa uniwersalnego zastosowania – Putzmeister S5 EV/TM  
Prezentację otworzyła firma Putzmeister, która zaprezentowała zgromadzonym maszynę o symbolu S5 EV/TM. Ta stacjonarna pompa do betonu zaprezentowała możliwość natrysku tynków wzmocnionych włóknami, które do zaprawy były dodawane dzięki specjalnemu nożowi instalowanemu na lancy.
Maszyna S5 EV/TM jest uniwersalną pompą ślimakowa do zapraw prefabrykowanych dostarczanych w stanie suchym i w stanie wilgotnym z worków lub silosu.  
Rodzina maszyn S 5 jest systemem modułowym. Jego podstawę stanowi wydajna pompa ślimakowa o zmiennym natężeniu pompowania.

 

pompa ślimakowa do betonu
pompa do betonu pompy do betonufot. Budmar MB

 

Renowacja i krycie zamykające posadzek – MC-Floor Top Speed
W trakcie przygotowywania pokazów odbywających się na wolnym powietrzu głos zabrał przedstawiciel firmy MC – Bauchemie, który zaprezentował produkt  MC-Floor Top Speed – barwną powłokę na bazie poliuretanu. Jest to dwukomponentowa powłoka dedykowana:
– podłożom mineralnym jako warstwa zamykająca;
– pracom renowacyjnym (odświeżaniu starych powłok).
MC-Floor Top Speed dzięki swoim właściwościom jest odporna na działanie rozwodnionych kwasów, zasad i roztworów solnych. Może być, więc używana na posadzkach w pomieszczeniach przemysłowych, na masowych parkingach, halach oraz innych pomieszczeniach. Powłoka charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie, zarysowanie i jest otwarta na dyfuzję.
Tworzenie warstwy przy pomocy MC-Floor Top Speed jest łatwe i szybkie. Komponenty zostały dobrane tak by skrócić czas aplikacji i jednocześnie wykonywać ją w różnych warunkach pogodowych czy wilgotności powietrza.
Użytkownik ma możliwość nakładania powłoki pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Powłoka charakteryzuje się dłuższym czasem obróbki i przyspieszonym czasem wiązania, które nie jest uzależnione od temperatury i wilgoci. Szybkość pracy nad aplikacją powłoki zapewnia krótki czas oczekiwania pomiędzy kolejnymi krokami procesu.

 

renowacje posadzek renowacja posadzkifot. Budmar MB

Tworzenie powłoki należy przeprowadzać zgodnie z instrukcją. Przed aplikacją należy podłogę zagruntować odpowiednim środkiem. W przypadku aplikacji warstwy zamykającej na nową podłogę MC-Floor Top Speed nakłada się krzyżowo przy pomocy wałka, równomiernie i bez smug, na utwardzony grunt. W celu uzyskania optymalnego koloru, wymagane jest nanoszenie dwóch warstw.
W przypadku nanoszenia MC-Floor Top Speed na istniejące powłoki na bazie poliuretanu i żywicy epoksydowej należy lekko przeszlifować i odkurzyć. Dodatkowo, powierzchnię należy umyć łagodnym środkiem czyszczącym, a następnie zmyć czystą wodą. Powłokę MC-Floor Top Speed należy nanieść krzyżowo, równomiernie i bez smug przy użyciu wałka na utwardzony grunt.
Jeżeli inwestor chce stworzyć powłokę antypoślizgową wówczas świeżo naniesioną warstwę gruntująca, należy posypać suszonym ogniowo piaskiem kwarcowym (o uziarnieniu 0,2÷0,4 mm). Powierzchnię należy oczyścić za pomocą odkurzacza. MC-Floor Top Speed nakłada się za pomocą twardej gumowej pacy (zużycie ok. 400g/m2) i rozprowadza wałkiem.

 

krycie zamykające posadzek krycie zamykające posadzkifot. Budmar MB

 

Roboty i urządzenia do poziomowania wylewek Lomar
Na koniec przyszedł czas na zaprezentowanie maszyn włoskiej marki Lomar. W pierwszej kolejności przyszedł czas na demonstrację automatycznych niwelatorów betonu i robota do zacierania i ściągania podkładów pod posadzki z półsuchego jastrychu. Jednak w pierwszej kolejności do akcji wkroczył maszyna Putzmeister M740 New Generation, która przygotowała beton do pokazu włoskich urządzeń. Putzmeister M740 New Generation to kolejna odsłona jednej z najbardziej znanych grup maszyn typu mixokret. Konsekwentnie rozwijana niemiecka jakość i rozwiązania zastosowane w maszynie pozwalają stwierdzić, że to jeden z liderów rynku mixokretów. Wszystkie komponenty główne i napędowe takie, jak silnik i sprężarka zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Niemczech.

 

robot do poziomowania wylewkifot. Budmar MB

Maszyna wyposażona jest w wysokiej jakości jednostkę napędową. Prowadzenie powietrza wylotowego zostało rozwiązane w innowacyjny sposób. Dodatkowo maszyna charakteryzuje się  lepszą wydajnością chłodzenia, a nowy panel sterowania jest bardziej przejrzysty i łatwiejszy w obsłudze.
Po przygotowaniu odpowiedniej ilości jastrychu przyszedł czas na automatyczne niwelatory betonu Lomar. Rodzina tych maszyn składa się z trzech modeli o symbolach 106, 106E i 107. Różnią się one zakresem pracy. Model 106 może pracować w zakresie od 200 do 290 cm, model 106Ew zakresie od 25 do 370 cm a model 107 w zakresie od 245 do 365 cm. Maszyny marki Lomar służą do ściągania, wygładzania i zagęszczania materiału. Charakteryzują się bardzo szybkim przygotowaniem do pracy w czasie 2 – 5 minut. Urządzenie zaciera beton za pomocą obrotowego frezu, który wywiera nacisk na materiał równy 3,5 kg/m3. Automatyczne niwelatory betonu Lowara przede wszystkim zapewniają dokładne wykonanie podkładów pod posadzki i wspomagają pracowników, których zadanie ogranicza się do ustawienia, kontroli urządzenia oraz rozgarnięcia jastrychu. Rozgarnianie odbywa się na stojąco a nie na kolanach.

 

urządzenia do poziomowania wylewek urządzenie do poziomowania wylewekfot. Budmar MB

Gwoździem programu w czasie pokazów w firmie Budmar MB była prezentacja robota Lomar 110, który również służy do do zacierania i ściągania podkładów pod posadzki z półsuchego jastrychu. W porównaniu z automatycznymi niwelatorami robot Lomar 110 to dużo bardziej zaawansowana maszyna, którą ustawia się jednorazowo w kilku komunikujących się ze sobą pomieszczeniach. Poziomowanie odbywa się bez wyznaczania punktów i stosowania listew. Maszyna pracuje przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego. Wszystko to zapewnia działanie lasera emitowanego przez projektor i odczytywanego przez samoregulującą się wieżyczkę. Dzięki jej cylindrycznej formie rozpoznaje ona promień laserowy w polu odbiorczym dającym pokrycie 360 st. Odczyty dokonywane są z częstotliwością do 500 razy na sekundę.
Maszyna wyposażona jest we frez ceramiczny opracowany w taki sposób by popychał masę w dwóch kierunkach. Urządzenie może wykonywać pracę zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, na płaszczyznach poziomych i przy spadku.

 

poziomowanie wylewek poziomowanie wylewkifot. Budmar MB

 

Imprezę w Budmar-MB zakończyły poczęstunek i rozmowy na temat prezentowanych maszyn oraz innych urządzeń z oferty firmy. Nie było to zapewne ostatnie spotkanie tego typu w Bytonii. Kolejnych zaproszeń oraz szczegółowych informacji na temat oferty firmy należy szukać na stronie: www.budmar-mb.pl

 

83-210 Zblewo, ul. Główna 44 , woj. pomorskie
tel. +48 58 560 90 06,


Liczba odwiedzin: 2023 | Data publikacji: 2014-12-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


19.04.2017 | Agregaty
Czasy, w których kreatywni majsterkowicze remontowali i...
Bezpośredni i stały kontakt z klientem to...
Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków...
09.03.2017 | Pompy
Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze,...
Od firm serwisujących maszyny budowlane wymaga się...
25.03.2021 | Inwestycje budowlane
Zabezpieczenie wykopu przed osunięciem i wodą gruntową,...
Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty...
Fakt, że słowo energooszczędność jest dziś jednym...
03.01.2020 | Posadzki przemysłowe
Najczęstszym elementem w obiekcie, który jest wykonywany...
Niezawodność, łatwość obsługi, atrakcyjna cena. Czy jeden...
wiercenie
Żelbet to jeden z najtrwalszych materiałów konstrukcyjnych....
Energooszczędne maszyny, odnawialne źródła energii, budownictwo pasywne,...
Rynek budowlany w XXI wieku potrzebuje takich...
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
26.11.2015 | Beton komórkowy
Pianobeton to wylewany beton komórkowy, czyli materiał...
04.08.2015 | Ogrzewanie
Rynek budowlany rozwija się w zawrotnym tempie...
Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przegrywasz kolejne przetargi?...
Kubota wprowadziła do swojej oferty dwa nowe...
Robot do posadzek Cłapa Floor Master to...
Na przestrzeni ostatnich lat przystawki maszyn budowlanych...
Działają od 1991 roku i nie szukają...
Gdzie zwykły odkurzacz nie wystarczy, tam przemysłowy...
Wszechstronne ładowarki teleskopowe, wiertnice do koparek, chwytaki...
Budowa parkingów, placów i ulic od teraz...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: agregaty tynkarski, agregaty tynkarskie, robot poziomujący do wylewek, urządzenie do poziomowania wylewek, urządzenie do poziomowania wylewki, pompy do betonu
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy