Pianka natryskowa Honter EXY Spray 09

Ocieplanie poddaszy pianką natryskową – cena, którą warto zapłacić

Pianka natryskowa uznawana jest dziś za jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań w zakresie izolacji termicznej. Od razu jednak nasuwa się wątpliwość, bo przecież ani w przyrodzie, ani w technice rozwiązania naprawdę uniwersalne nie występują, a jeżeli coś ma być do wszystkiego, to przeważnie jest do niczego. Stąd od razu sprostowanie. Pianka natryskowa EXY Spray 09 to system optymalny dla izolacji termicznej poddaszy, dla innych zastosowań Honter opracował oddzielne systemy. Dlaczego to system optymalny? Odpowiedź można by zamknąć w kilku zdaniach, albo nawet tabelce parametrów technicznych, aby jednak było to zrozumiałe nie tylko dla fachowców z branży budowlanej, należy nieco bliżej przyjrzeć się właściwościom tej pianki natryskowej.

piana natryskowa

Jakie zastosowanie ma pianka natryskowa EXY Spray 09?
Pianka natryskowa EXY Spray 09 to system otwartokomórkowy, w branży nazywany pianką lekką w odróżnieniu od pianki ciężkiej, zamkniętokomórkowej. Co kryje się za tymi pojęciami? Otóż liczba komórek otwartych w budowie otwartokomórkowej pianki izolacyjnej znacznie przewyższa liczbę komórek zamkniętych. Takie ukształtowanie struktury pianki nadaje jej szereg właściwości niezwykle korzystnych dla izolacji termicznej poddaszy, szczególnie mieszkalnych. Dzięki temu sprawdzi się ona nie tylko w przypadku nowo budowanych obiektów, ale także w starszych domach, które wymagają dodatkowego ocieplenia.

 

ocieplanie pianką

Fot. Foamenergy

Paroprzepuszczalność
Czy można wyobrazić sobie życie z workiem foliowym na głowie? W wielu przypadkach nawet nie trzeba, bo dziś każdy nowo budowany dom jest super szczelny (zwłaszcza, gdy nie ma w nim właściwego systemu wentylacji). Ponadto również coraz częściej również starsze domy są ocieplane z uwagi na rosnące koszty energii grzewczej. Jedną z kluczowych cech systemu otwartokomórkowego pianki natryskowej EXY Spray 09 jest to, że wykonanie z niej izolacje cechuje paroprzepuszczalność. Dzięki tej właściwości izolacja termiczna nie zatrzymuje wody wewnątrz zaizolowanej nią przestrzeni, a tym samym nie powoduje gromadzenia się alergenów ani powstawania pleśni. Mówiąc potocznie: taka pianka natryskowa oddycha, co jest bardzo pożądane w przestrzeniach mieszkalnych, nie tylko na poddaszach, bo zapewnia mieszkańcom komfort i zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.

Właściwości mechaniczne
Pianka natryskowa EXY Spray 09 charakteryzuje się niewielką gęstością. To również jest cecha korzystna dla izolacji poddasza, gdyż pozwala uniknąć niepotrzebnego obciążenia konstrukcji budynku. Warto przy tym przyjrzeć się, jak wypada pianka firmy Honter w porównaniu z innymi. Otóż gęstość EXY Spray 09 wynosi około 10 kg/m3, podczas gdy przeciętna wartość tego parametru dla pian otwartokomórkowych zawiera się w granicach 14-15 kg/m3. O ile wszystkie podane wartości są na tyle niewielkie, aby nie powodować niepotrzebnych obciążeń, to o połowę mniejsza gęstość pianki firmy Honter przekłada się pozytywnie na zachowanie elastyczności. A więc nawet po natryśnięciu na wilgotne więźby, czyli pracującą konstrukcję pianka EXY Spray 09 nie odrywa się od elementów konstrukcyjnych ani nie pęka, czyli eliminuje problem powstawania mostków termicznych w trakcie użytkowania.

Dokładność aplikacji
Metoda, jaką nanoszona jest pianka natryskowa EXY Spray 09 również stanowi wartość dodaną podczas izolacji poddasza. Dzięki temu, że pianka firmy Honter jest natryskiwana, spenetrowane zostają wszystkie trudno dostępne zakamarki. Taki przebieg procesu eliminuje niepożądane przerwy w izolacji, a więc miejsca, w których nie dość, że mogłaby się gromadzić wilgoć, to jeszcze stanowiłyby wadę konstrukcyjną jako mostek termiczny. Zostaje więc zachowana ciągłość izolacji, czyli cały natryśnięty materiał ma identyczne właściwości.

 

Fot. Foamenergy

Trwałość – pianka natryskowa z gwarancją na 40 lat!
Jedynym rzetelnym wskaźnikiem trwałości pianki natryskowej jest badanie lambdy w czasie, czyli tzw. lambdy starzeniowej po 175 dniach. Firma Honter jako jedna z dwóch działających na rynku europejskim zainwestowała w te rygorystyczne badania, dzięki temu może dać aż czterdziestoletnią gwarancję niezmienności właściwości izolacyjnych pianki w systemie EXY Spray 09. Ze względu na wymagane do przeprowadzenia tego badania próbki, efektem „ubocznym” tych badań jest uzyskanie dowodu na stabilność właściwości takich jak gęstość i przenikalność cieplna nie tylko w czasie, ale także przekrojowo w próbkach z różnych natrysków.

Jakość wykonania
Każda pianka natryskowa ma swoją specyfikę zachowania podczas aplikowania na izolowane powierzchnie. Z tego powodu wymaga odpowiedniego poziomu doświadczenia i wyszkolenia od wykonawców. Dlatego pianki izolacyjne firmy Honter wykonywane są tylko przez fachowców autoryzowanych przez ich producenta po odbyciu adekwatnego szkolenia, i tylko pod warunkiem wykorzystania sprzętu zaprojektowanego specjalnie z myślą o systemach Honter. Zespół wykwalifikowanych natryskiwaczy wyszkolonych w użyciu sprzętu natryskowego dostosowanego do tego systemu jest w stanie w ciągu dnia roboczego pokryć pianką izolacyjną aż do 300 m2.

Ekonomia, czyli cena pianki natryskowej a jej jakość
Czynnik ekonomiczny zawsze ma wpływ na wybór zastosowanych materiałów budowlanych. Pianka natryskowa firmy Honter EXY Spray 09 to system premium. Jest to piana na amerykańskiej licencji, produkowana na rynek europejski z zachowaniem wszelkich standardów jakości na terenie Niemiec.

 

Fot. Foamenergy

Pozornie zakup tańszego rozwiązania niż system premium, jakim jest produkt firmy Honter, wydaje się ekonomicznie uzasadnioną decyzją, mimo że prowadzi tylko do nieznacznych oszczędności. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę wspomniany współczynnik lambdy starzeniowej oraz ponadprzeciętną elastyczność, to okaże się, że systemy firmy Honter są znacznie bardziej opłacalne w perspektywie czasu, ponieważ pianka natryskowa praktycznie dożywotnio nie będzie wymagała wymiany.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.honter.pl

61-441 Poznań, ul. 28 czerwca 1956 r. 406, woj. wielkopolskie
tel. 793 123 623,


Liczba odwiedzin: 1927 | Data publikacji: 2018-09-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
05.09.2019 | Natryski pianki
Właściwa izolacja termiczna domu to dziś nie...
12.03.2019 | Natryski pianki
Izolacja natryskowa pianką PUR zyskuje na popularności....
21.02.2019 | Natryski pianki
Bazując na bogatym doświadczeniu, firma Krzysztofa Węglarowicza...
13.04.2018 | Izolacje
Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele...
02.02.2018 | Natryski pianki
Ocieplenie z pianki poliuretanowej i cena takiego...
05.04.2017 | Natryski pianki
Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj...
10.05.2016 | Natryski pianki
Natrysk piany poliuretanowej jako metoda izolacji, mimo...
07.10.2013 | Natryski pianki
Produkcja przemysłowa generuje wysokie koszty, dlatego właściciele...
01.10.2013 | Natryski pianki
Systemy termoizolacji znajdują zastosowanie nie tylko w...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
26.03.2015 | Izolacje
Idea energooszczędności i ochrony budynków przed negatywnym...
01.10.2013 | Natryski pianki
Źle zaizolowana „koperta budynku”, czyli zewnętrzna część...
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
27.01.2017 | Natryski pianki
Firma CELS jest jedną z wiodących firm...
05.01.2017 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza jest niezwykle istotne w trakcie...
27.01.2016 | Natryski pianki
Izolacja termiczna ma ogromne znaczenie dla zmniejszenia...
30.06.2015 | Natryski pianki
Na rynku budowlanym – również polskim –...
16.06.2015 | Natryski pianki
Każda działalność gospodarcza, produkcja czy hodowla musi...
02.03.2015 | Natryski pianki
W dzisiejszych czasach każdy inwestor wie, że...
22.10.2014 | Natryski pianki
Piany poliuretanowe wdzierają się przebojem na polski...
21.08.2014 | Natryski pianki
Izolacje wykonywane metodą natryskową coraz częściej wypierają...
21.06.2021 | Izolacje
Zadbanie o mniejsze straty energetyczne dla budynku...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: pianka natryskowa, jakie zastosowanie ma pianka natryskowa, ocieplanie poddasza pianką natryskową, foamenergy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy