Jakość i doświadczenie ma znaczenie
Grupa Wykonawcza CELS jest największą firmą w kraju zajmującą się ocieplaniem domów natryskową pianką poliuretanową. Z początkiem 2019 zyskali jeszcze jeden atut, którego nie można przecenić. Firma została jedynym Certyfikowanym Wykonawcą SOUDAL w naszym kraju. Co to oznacza w praktyce? Każda wykonana przez Zespół CELS izolacja termiczna pianką Soudafoam SPF objęta jest dożywotnią gwarancją producenta. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, że piany PUR nie nałożymy sami, właśnie ze względu na brak odpowiedniego sprzętu i nieznajomość technologii jej wytwarzania. To zadanie dla CELS.

Pianka do ocieplania poddaszy dlaczego warto stosować natrysk?
Natrysk to najszybsza i najskuteczniejsza metoda aby wykonać ocieplenie pianą. Poddasze o powierzchni użytkowej 100 m2 izoluje się tym sposobem w zaledwie kilka godzin, zatem proces ocieplania dachu dla średniej wielkości domu zamyka się zwykle w ciągu 1 dnia. Co więcej natrysk pozwala zaizolować większość elementów domu począwszy od fundamentów. Gwarantuje dokładne pokrycie i docieplenie. Piana SOUDAL jako trwały i bezpieczny materiał izolacyjny o najwyższej jakości stawia tzw. „kropkę nad i”. Inwestor zyskuje pewność, że dom zyska trwałą, jednorodną i pozbawioną mostków termicznych izolację. 

Pianka do ocieplania dachów, a inne elementy domu czyli trochę o piance zamknięto i otwartokomórkowej
Piana zamkniętokomórkowa zbudowana jest z mikroskopijnych zamkniętych pęcherzyków. Nie jest paroprzepuszczalna, ale ma wysoką odporność na wodę. Doskonale nadaje się do izolowania fundamentów, stropodachów wentylowanych, podłóg na gruncie, stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi. Jednak, pianka o zamkniętej strukturze komórek jest twarda i sztywna i może źle znosić różnego rodzaju naprężenia np. naprężenia drewnianej konstrukcji dachowej. Dlatego pianka do ocieplania poddaszy to z reguły otwartokomórkowa struktura. Jej budowa sprawia, że jest ona bardziej miękka i elastyczna, zyskuje paro przepuszczalność i sprawdzi się również na dachach skośnych, podłogach na legarach, ścianach domów szkieletowych itp.

Ocieplanie pianą i izolacja poddasza etapy
Technologia ocieplania pianą SOUDAL to przygotowanie pomieszczenia i sama aplikacja. Ta ostatnia odbywa się bardzo szybko, a przygotowanie zaś nie różni się zbytnio od przygotowania pod inny rodzaj ocieplenia. Jeśli przewidziany jest potem montaż płyt kartonowo-gipsowych, trzeba uprzednio zamocować specjalne kotwy. Pianka do ocieplania poddaszy nakładana jest zwykle od dołu do góry przez pracownika w kombinezonie i masce tlenowej. Piana SOUDAL jest oczywiście neutralna dla zdrowia. Ten sposób docieplania jest nawet zalecany dla alergików i osób z chorobami układu oddechowego. Jednak aspiracja drobinek pianki do układu oddechowego pracownika podczas aplikacji mogłaby być dla niego tragiczna w skutkach.

Pianka do ocieplania poddaszy cena
Cena wykonania docieplenia domu zależy od kilku czynników. Pianka do ocieplania poddaszy powinna być odpowiednio dobrana. Podobnie jak grubość warstwy, która znajdzie się na ścianach. Generalnie można zastosować założenie, że im cieńsza warstwa PUR tym niższa cena natrysku i koszt całej inwestycji. Wszystko musi być idealnie zgodne z wymaganiami konkretnego budynku. Grubość dostosowywana jest zawsze indywidualnie do każdego projektu, i może wynosić 10cm, a także i 40cm. Na końcowe koszta wpływ będą miały również wszelkie utrudnienia, czy parce dodatkowe takie jak np. założone wcześniej stelaże, wysokość pomieszczeń, a także ścinanie piany do wysokości konstrukcji np. w domach szkieletowych. To one komplikują pracę i zwiększają ilość przepracowanych przez ekipę godzin. Koszt ocieplenia może także zależeć od lokalizacji – województwa w jakim pobudowana jest nieruchomość.

Tabelę z danymi i więcej informacji na temat CELS można znaleźć na www.cels.pl

16-400 Suwałki, ul. Bakałarzewska 21, woj. podlaskie
tel. + 48 87 565 34 83, +48 533 200 197 | +48 570 580 100 ,