Oszczędzanie przez ocieplanie
W XXI wieku tradycyjne materiały ociepleniowe, jak wełna mineralna czy styropian coraz częściej wypierane są przez nowocześniejsze metody, które są nie tylko skuteczniejsze i lepiej izolują, ale także łatwiej i szybciej się je aplikuje. Prym wiodą tu oczywiście piany PUR, a ocieplanie podłóg, dachów, ścian, poddaszy, obiektów przemysłowych w tej technologii oferuje coraz więcej firm. Komu warto powierzyć zlecenie i na jakie aspekty zwrócić uwagę?
– W natryskach pianą poliuretanową bardzo ważne jest, aby równocześnie korzystać ze sprawdzonych komponentów oraz aby izolacje były wykonywane przez wysokiej klasy wykwalifikowanych pracowników (tzw. „sprayerów”), posługujących się specjalistycznym sprzętem do natrysku najwyższej jakości piany PUR – komentuje doradca firmy Izolacje Pluimers. – W naszej firmie pracownicy posiadają już prawie 20 letnie doświadczenie w wykonywaniu aplikacji pianą PUR, a specjalistyczne samochody-wytwórnie są wyposażone w sprzęt z systemem pełnej kontroli natrysku, który gwarantuje najwyższą jakość – dodaje.

Piany poliuretanowe w budownictwie mieszkaniowym
Dzięki mało inwazyjnej metodzie bezmostkowego ocieplania pianką poliuretanową, zalety tej technologii są szczególnie doceniane w budownictwie mieszkaniowym, które stanowi też jeden z ważniejszych obszarów  działalności firmy Izolacje Pluimers. Ocieplenie z piany poliuretanowej natryskowej sprawdza się przy izolacji posadzek, dachów, poddaszy, ścian. Dzięki tak wykonanemu ociepleniu, oszczędności kosztów energii i komfort mieszkania będą najwyższe. 
– Natrysk piany poliuretanowej dostosowujemy odpowiednio do obiektu. Bardzo często używamy dodatkowo, jako podłoża, specjalistycznej siatki do natrysku poliuretanu, która wykorzystywana jest przede wszystkim podczas ocieplania poddaszy, gdzie zastosowane zostało pełne deskowanie. W takiej sytuacji siatka pozwala zachować szczelinę wentylacyjną – wyjaśnia doradca firmy Izolacje Pluimers.
Grubość natryskiwanej piany PUR na poddasze użytkowe zależy od tego, czy izolujemy dach pianą otwarto komórkową czy zamknięto komórkową. Standardową grubością będzie natrysk 25 cm piany otwarto komórkowej o wartości L=0,037 bądź 15 cm piany zamknięto komórkowej o wartości L=0,026. 
Warto przy tym pamiętać, że grubość warstwy izolacji nie zależy od grubości krokwi, ale od efektu jaki chcemy osiągnąć. W budynkach energooszczędnych i zbliżonych do pasywnych firma Izolacje Pluimers stosuje na dachu lub poddaszu od 30 do 45 cm piany otwarto komórkowej oraz od 20 do 25 cm piany zamknięto komórkowej.

 

Ocieplanie pianką poliuretanowąFot. Pluimers

 

Izolacje pianką pod ogrzewanie podłogowe
Izolacje posadzek to kolejny obszar, w którym pianki okazują się o wiele skuteczniejsze niż tradycyjne materiały, sukcesywnie wypierając te ostatnie. Świetnie sprawdzają się jako ocieplenie podłogi pod ogrzewanie podłogowe, które dziś jest powszechnie stosowane przez niezliczonych inwestorów, doceniających równomierne rozprowadzanie ciepła oraz możliwość wyeliminowania montażu grzejników.
Jako izolację pod podłogę najczęściej stosuje się pianki poliuretanowe zamknięto komórkowe. Odpowiednią warstwę piany PUR aplikuje się bezpośrednio na chudy beton oraz na instalację, a następnie wyrównuje specjalistyczną maszyną.  W ten sposób powstaje równa i świetnie zaizolowana płaszczyzna, na którą układa się ogrzewanie podłogowe. 
W firmie Pluimers jako piankę pod ogrzewanie podłogowe wykorzystuje się pianę Pur Baymer Spray, która ma bardzo dobre właściwości mechaniczne na ściskanie tj., 190kPa. Dzięki temu powstała w ten sposób izolacja pod podłogę jest bardzo wytrzymała. 

Izolacje przemysłowe, izolacje w sadownictwie i rolnictwie
Obok budownictwa mieszkaniowego, firma Izolacje Pluimers wyspecjalizowała się też w wykonywaniu izolacji przechowalni owoców i warzyw. 
– W przypadku ocieplania pianą poliuretanową dachów, ścian czy posadzek w domach jednorodzinnych możemy znacząco obniżyć koszty ogrzewania. Z kolei w przechowalniach owoców i warzyw właściwie wykonana komora chłodnicza pozwala utrzymać odpowiednie warunki i kontrolowaną atmosferę dzięki swojej gazoszczelności. Piankowanie komory chłodniczej daje odpowiednią szczelność i trwałość, co przekłada się na wyeliminowanie strat związanych ze zbyt szybkim psuciem się żywności na skutek rozszczelnienia – mówi doradca firmy Izolacje Pluimers. W przechowalniach firma Izolacje Pluimers wykonuje izolację stropu i ścian, a także izolację posadzki. Stosowana w takich wypadkach piana PUR jest odporna na mycie oraz posiada odpowiedni atest PZH.

 

Ocieplanie pianką poliuretanowąFot. Pluimers

 

Szybki rozwój izolacji natryskowych oraz skuteczność tej technologii, która w odróżnieniu od wełny mineralnej czy styropianu jest izolacją bez mostków termicznych pozwala przypuszczać, że w przyszłości będzie zmniejszać się udział w rynku tradycyjnych metod. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsza piana musi być zaaplikowana umiejętnie, a grubość warstwy izolacyjnej i jej rodzaj trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb inwestora. Choćby z tego względu warto powierzyć wykonanie ocieplenia pianką poliuretanową doświadczonym firmom. 

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pluimers.pl

99-300 Kutno, ul. Wojska Polskiego 10A , woj. łódzkie
tel. 795 588 944 , 602 294 158 ,