TermoPiana – pianka pur o wyjątkowych właściwościach
Pianka poliuretanowa jest materiałem ociepleniowym, które powstało z połączenia żywicy-poliolu oraz utwardzacza – izocyjanianu. Aplikuje się ją poprzez metodę natryskową, a ciśnienie, które zostaje wygenerowane w urządzeniu natryskowym, zamienia oba składniki w piankę. Po aplikacji materiał zwiększa swoją objętość i wypełnia wszystkie zakamarki, do których nie udałoby się dotrzeć przy wykorzystaniu innego rodzaju ocieplenia, np. styropianu lub wełny mineralnej. 

Szczególnym rodzajem pianki pur jest TermoPiana produkowana przez Grupę Termopian z miejscowości Czechowice-Dziedzice w województwie śląskim. TermoPiana jest innowacyjną technologią stanowiącą jednoczesną termo- i hydroizolację budynku. To izolacja bezspoinowa, która całkowicie eliminuje powstawanie mostków termicznych. Dzięki temu uzyskała jeden z najlepszych na rynku współczynnik przewodzenia ciepła około 0,022 W/mK. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąFarba do pianek poliuretanowych / fot. Grupa Termopian

 

Co jeszcze wyróżnia TermoPianę i dlaczego warto inwestować w ocieplenie domu właśnie tą pianką poliuretanową?

Dobra przyczepność
TermoPianę stosuje się powszechnie w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym – do izolacji m.in. dachów, poddaszy, stropów, piwnic czy podłóg. Izolację natryskową pianką pur można wykonywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, na powierzchniach poziomych oraz pionowych – nie ma obawy, że TermoPiana spłynie z elementów pionowych, np. komina czy murków ogniowych. Ze względu na dobrą przyczepność TermoPiany może ona zostać natryśnięta na niemalże każdy rodzaj podłoża, jak choćby beton, cegły, papę, deski, folię lub blachę. Bardzo dobrze sprawdza się jako ocieplenie poddaszy.  

Wysoka trwałość
Ocieplanie pianką poliuretanową nie wymaga częstych remontów i wymiany izolacji po kilku latach. TermoPiana to produkt o wysokiej trwałości, na który producent daje do 20 lat gwarancji. Przy izolacji dachu TermoPiana stanowi ostateczne pokrycie dachowe, po którym można swobodnie chodzić w płaskim obuwiu (w zakresie normalnej obsługi technicznej). Na dachach o dużym natężeniu ruchu pieszych zaleca się zastosowanie powłoki zabezpieczającej. 

Grupa Termopian oferuje powłoki ochronne – w kolorze szarym oraz brązowym. Powłoka Izolbest stanowi doskonałą ochronę przed prominiowaniem UV. 

Komfort mieszkania
TermoPiana to produkt dedykowany inwestorom, którzy budują dom energooszczędny lub chcą poprawić efektywność cieplną budynku remontowanego. Ocieplanie pianką poliuretanową zapewnia odpowiednią izolację cieplną, hydrostatyczną i akustyczną budynku. Pianka natryskiwana bezpośrednio na podłoże tworzy jednolitą izolację bez łączeń i spoin. Szczelność i bezpoinowość gwarantuje z kolei usunięcie wszystkich nieszczelności oraz poprawę parametrów izolacyjności przegrody budowlanej. Dzięki temu w okresie jesienno-zimowym w domu jest ciepło, a latem – chłodno. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąNatrysk wewnętrzny pianą PUR / fot. Grupa Termopian

 

Ponadto, TermoPiana jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów przez cały okres użytkowania, jest obojętna chemicznie i nietoksyczna.  

Niższe rachunki za ogrzewanie 
Komfort cieplny, jaki zyskujesz przy ociepleniu domu pianką poliuretanową, wiąże się bezpośrednio z dużo niższymi kosztami ogrzewania, klimatyzacji oraz kosztami eksploatacji budynku. Piana TermoPiana zapobiega mostkom termicznym, przez które mogłoby uciekać ciepło z budynku. Dzięki temu nie musisz wciąż ustawiać ogrzewania na najwyższą temperaturę i płacić za nie wysokich rachunków. Z kolei latem, ciepło nie dostaje się do wnętrza budynku, panuje w nim przyjemny chłód i odpowiedni dla człowieka mikroklimat. 

Łatwa i szybka aplikacja
Termopianę aplikuje się metodą natryskową. Natrysk można wykonać na wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię budynku. Natrysk zapewnia prostą i szybką aplikację oraz precyzyjne dozowanie – pianka dociera nawet w trudno dostępne miejsca, co gwarantuje całkowitą szczelność i brak mostków termicznych. W sprzyjających warunkach możliwe jest pokrycie TermoPianą nawet do 1000m2 powierzchni w ciągu jednego dnia. A ponieważ pianka poliuretanowa szybko wysycha, następnego dnia mogą być przeprowadzone kolejne prace remontowe. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąRemont dachu / fot. Grupa Termopian

 

Zwróć uwagę, że TermoPiana nie jest pianką poliuretanową do samodzielnego natrysku. Montaż wykonuje profesjonalna ekipa z firmy Termopian przy wykorzystaniu specjalistycznego, wysokociśnieniowego sprzętu. Dzięki temu klient ma gwarancję wysokiej jakości wykonanych prac. 

Troska o środowisko
Ocieplanie budynku TermoPianą wiąże się również z ekologią. Pianka poliuretanowa PUR to produkt niezagrażający środowisku naturalnemu. Co więcej, może on zostać poddany recyklingowi i ponownie użyty jako izolacja termiczna. TermoPiana podnosząc efektywność energetyczną budynku, jednocześnie oszczędza energię, zmniejsza produkcję CO2 oraz zużycie zasobów naturalnych. Oszczędności stosowania w budownictwie TermoPiany szacuje się nawet do 30%.
 
Grupa Termopian – jedyny producent TermoPiany
Producentem TermoPiany jest Grupa Termopian, która już od ponad 25 lat oferuje na polskim rynku usługi w zakresie hydroizolacji i termoizolacji oraz wprowadza nowoczesne materiały izolacyjne. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce zaczęła wykonywać izolacje natryskowe pianką poliuretanową. Profesjonalizm, wiedza i wieloletnie doświadczenie, jakie posiada firma, pozwoliło jej wykonać do tej pory izolacje natryskowe o łącznej powierzchni około 1 mln m2. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąFarba do pianek poliuretanowych / fot. Grupa Termopian

 

Grupa Termopian to jedyny i wyłączny producent oraz wykonawca TermoPiany. Firma dysponuje własnym sprzętem natryskowym wraz z agregatami prądotwórczymi i sprężarkami, dzięki czemu jest całkowicie niezależna podczas wykonywania prac. TermoPiana posiada Krajową Ocenę Techniczną. 

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.termopian.com.pl 

43-502 Czechowice-Dziedzice, Dworcowa 15a, woj. śląskie
tel. +48 32 214 45 80,