Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową!

Dlaczego TermoPiana to najlepsza izolacja na rynku?

Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele aspektów, jak choćby wysoka izolacyjność, szczelność, szybki montaż czy kwestie ekologiczne. Dlatego wielu inwestorów decyduje się właśnie na ten rodzaj izolacji, a nie styropian czy wełnę. Jak się okazuje, pianka pur może być jeszcze bardziej skuteczna i osiągać dużo lepsze parametry niż dotychczas.

TermoPiana – pianka pur o wyjątkowych właściwościach
Pianka poliuretanowa jest materiałem ociepleniowym, które powstało z połączenia żywicy-poliolu oraz utwardzacza – izocyjanianu. Aplikuje się ją poprzez metodę natryskową, a ciśnienie, które zostaje wygenerowane w urządzeniu natryskowym, zamienia oba składniki w piankę. Po aplikacji materiał zwiększa swoją objętość i wypełnia wszystkie zakamarki, do których nie udałoby się dotrzeć przy wykorzystaniu innego rodzaju ocieplenia, np. styropianu lub wełny mineralnej. 

Szczególnym rodzajem pianki pur jest TermoPiana produkowana przez Grupę Termopian z miejscowości Czechowice-Dziedzice w województwie śląskim. TermoPiana jest innowacyjną technologią stanowiącą jednoczesną termo- i hydroizolację budynku. To izolacja bezspoinowa, która całkowicie eliminuje powstawanie mostków termicznych. Dzięki temu uzyskała jeden z najlepszych na rynku współczynnik przewodzenia ciepła około 0,022 W/mK. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąFarba do pianek poliuretanowych / fot. Grupa Termopian

 

Co jeszcze wyróżnia TermoPianę i dlaczego warto inwestować w ocieplenie domu właśnie tą pianką poliuretanową?

Dobra przyczepność
TermoPianę stosuje się powszechnie w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym – do izolacji m.in. dachów, poddaszy, stropów, piwnic czy podłóg. Izolację natryskową pianką pur można wykonywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, na powierzchniach poziomych oraz pionowych – nie ma obawy, że TermoPiana spłynie z elementów pionowych, np. komina czy murków ogniowych. Ze względu na dobrą przyczepność TermoPiany może ona zostać natryśnięta na niemalże każdy rodzaj podłoża, jak choćby beton, cegły, papę, deski, folię lub blachę. Bardzo dobrze sprawdza się jako ocieplenie poddaszy.  

Wysoka trwałość
Ocieplanie pianką poliuretanową nie wymaga częstych remontów i wymiany izolacji po kilku latach. TermoPiana to produkt o wysokiej trwałości, na który producent daje do 20 lat gwarancji. Przy izolacji dachu TermoPiana stanowi ostateczne pokrycie dachowe, po którym można swobodnie chodzić w płaskim obuwiu (w zakresie normalnej obsługi technicznej). Na dachach o dużym natężeniu ruchu pieszych zaleca się zastosowanie powłoki zabezpieczającej. 

Grupa Termopian oferuje powłoki ochronne – w kolorze szarym oraz brązowym. Powłoka Izolbest stanowi doskonałą ochronę przed prominiowaniem UV. 

Komfort mieszkania
TermoPiana to produkt dedykowany inwestorom, którzy budują dom energooszczędny lub chcą poprawić efektywność cieplną budynku remontowanego. Ocieplanie pianką poliuretanową zapewnia odpowiednią izolację cieplną, hydrostatyczną i akustyczną budynku. Pianka natryskiwana bezpośrednio na podłoże tworzy jednolitą izolację bez łączeń i spoin. Szczelność i bezpoinowość gwarantuje z kolei usunięcie wszystkich nieszczelności oraz poprawę parametrów izolacyjności przegrody budowlanej. Dzięki temu w okresie jesienno-zimowym w domu jest ciepło, a latem – chłodno. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąNatrysk wewnętrzny pianą PUR / fot. Grupa Termopian

 

Ponadto, TermoPiana jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów przez cały okres użytkowania, jest obojętna chemicznie i nietoksyczna.  

Niższe rachunki za ogrzewanie 
Komfort cieplny, jaki zyskujesz przy ociepleniu domu pianką poliuretanową, wiąże się bezpośrednio z dużo niższymi kosztami ogrzewania, klimatyzacji oraz kosztami eksploatacji budynku. Piana TermoPiana zapobiega mostkom termicznym, przez które mogłoby uciekać ciepło z budynku. Dzięki temu nie musisz wciąż ustawiać ogrzewania na najwyższą temperaturę i płacić za nie wysokich rachunków. Z kolei latem, ciepło nie dostaje się do wnętrza budynku, panuje w nim przyjemny chłód i odpowiedni dla człowieka mikroklimat. 

Łatwa i szybka aplikacja
Termopianę aplikuje się metodą natryskową. Natrysk można wykonać na wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię budynku. Natrysk zapewnia prostą i szybką aplikację oraz precyzyjne dozowanie – pianka dociera nawet w trudno dostępne miejsca, co gwarantuje całkowitą szczelność i brak mostków termicznych. W sprzyjających warunkach możliwe jest pokrycie TermoPianą nawet do 1000m2 powierzchni w ciągu jednego dnia. A ponieważ pianka poliuretanowa szybko wysycha, następnego dnia mogą być przeprowadzone kolejne prace remontowe. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąRemont dachu / fot. Grupa Termopian

 

Zwróć uwagę, że TermoPiana nie jest pianką poliuretanową do samodzielnego natrysku. Montaż wykonuje profesjonalna ekipa z firmy Termopian przy wykorzystaniu specjalistycznego, wysokociśnieniowego sprzętu. Dzięki temu klient ma gwarancję wysokiej jakości wykonanych prac. 

Troska o środowisko
Ocieplanie budynku TermoPianą wiąże się również z ekologią. Pianka poliuretanowa PUR to produkt niezagrażający środowisku naturalnemu. Co więcej, może on zostać poddany recyklingowi i ponownie użyty jako izolacja termiczna. TermoPiana podnosząc efektywność energetyczną budynku, jednocześnie oszczędza energię, zmniejsza produkcję CO2 oraz zużycie zasobów naturalnych. Oszczędności stosowania w budownictwie TermoPiany szacuje się nawet do 30%.
 
Grupa Termopian – jedyny producent TermoPiany
Producentem TermoPiany jest Grupa Termopian, która już od ponad 25 lat oferuje na polskim rynku usługi w zakresie hydroizolacji i termoizolacji oraz wprowadza nowoczesne materiały izolacyjne. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce zaczęła wykonywać izolacje natryskowe pianką poliuretanową. Profesjonalizm, wiedza i wieloletnie doświadczenie, jakie posiada firma, pozwoliło jej wykonać do tej pory izolacje natryskowe o łącznej powierzchni około 1 mln m2. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąFarba do pianek poliuretanowych / fot. Grupa Termopian

 

Grupa Termopian to jedyny i wyłączny producent oraz wykonawca TermoPiany. Firma dysponuje własnym sprzętem natryskowym wraz z agregatami prądotwórczymi i sprężarkami, dzięki czemu jest całkowicie niezależna podczas wykonywania prac. TermoPiana posiada Krajową Ocenę Techniczną. 

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.termopian.com.pl 


Liczba odwiedzin: 73 | Data publikacji: 2018-04-13

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.06.2018 | Natryski pianki

Izolacje posadzek, dachów, poddaszy, ścian w budownictwie mieszkaniowym to zaledwie ułamek możliwości, jakie dają ocieplenia z pianki poliuretanowej. Traktowane początkowo przez polskich inwestorów z pewną dozą nieufności, dziś już na dobre zadomowiły się w naszym kraju, znajdując zastosowanie również w sektorze przemysłowym, rolniczym, sadowniczym. Przedsiębiorstwem, które może pochwalić się jednym z najdłuższych staży w dziedzinie izolacji natryskowych pianami poliuretanowymi PUR na polskim rynku jest firma Izolacje Pluimers Sp. z o.o. z Kutna, która doświadczenia zdobywa już od 20 lat. Pluimers wykonuje izolacje pianą zamknięto komórkową i otwarto komórkową Baymer Spray wiodącego producenta – firmy Covestro/Bayer.

10.05.2016 | Natryski pianki

Natrysk piany poliuretanowej jako metoda izolacji, mimo początkowej nieufności polskich inwestorów, powoli i sukcesywnie toruje sobie drogę na rodzimy rynek. I choć wiele osób wciąż wybiera tradycyjne metody izolacji, jak wełna mineralna czy styropian, to jednak coraz częściej przeważają zalety pianek: szczelność, paroprzepuszczalność, brak mostków termicznych i szybkość aplikacji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej użytkowników, zwłaszcza tych, którym zależy na jak największych oszczędnościach energii, wybiera właśnie izolacje pianą poliuretanową, którą można ocieplać poddasza, stropy, ściany.

02.02.2018 | Natryski pianki

Ocieplenie z pianki poliuretanowej i cena takiego przedsięwzięcia to tematy, które rozpalają fora internetowe do czerwoności, a fakty przeplatają się z mitami. Dotyczy to zresztą wielu innowacyjnych technologii, które na zachodzie Europy czy w USA obecne są już od wielu lat, a w Polsce mozolnie torują sobie szlaki. Niezależnie od internetowych sporów jedno jest pewne – pianki poliuretanowe na dobre już zadomowiły się na naszym rynku. Co sprawia, że coraz popularniejsze staje się ocieplanie domu pianką poliuretanową? Cena takiego rozwiązania, choć wyższa niż w przypadku tradycyjnych materiałów, jest dziś zdecydowanie bardziej korzystna niż jeszcze kilkanaście lat temu, co z pewnością przyczynia się do wzrostu zainteresowania izolacjami PUR. Dlaczego jeszcze warto postawić na poliuretany?

05.04.2017 | Natryski pianki

Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj trochę czasu musi upłynąć, zanim inwestorzy przekonają się do nietradycyjnych rozwiązań. Taka była historia pianki poliuretanowej, do której rynek początkowo podchodził nieufnie. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że izolacje natryskowe pianką poliuretanową stopniowo wypierają powszechnie stosowane materiały ociepleniowe, z którymi wygrywają efektywnością, trwałością i szybkością aplikacji. O izolacje PUR pytamy eksperta – Jakuba Wróbla z firmy Ekopur System.

27.01.2017 | Natryski pianki

Firma CELS jest jedną z wiodących firm na rynku izolacji natryskowych. Swoje usługi świadczy nieprzerwanie od ponad 7 lat angażując się w realizację inwestycji na coraz większym obszarze Polski. Widać to doskonale na stronie internetowej firmy, gdzie na mapce zadowolonych klientów co chwilę pojawiają się nowe lokalizacje. Zdecydowana większość tych inwestycji to ocieplanie poddaszy i dachów pianą miękką, jednak nie brakuje również klientów, którzy wybierają pianę twardą do ocieplania fundamentów, hal i budynków inwentarskich.

05.01.2017 | Natryski pianki

Ocieplenie poddasza jest niezwykle istotne w trakcie wykańczania domu – ma wpływ nie tylko na późniejszy komfort mieszkania, ale może znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania. Nieodpowiednia izolacja prowadzi do tego, że budynek traci nawet do 30% ciepła, które ucieka przez nieszczelny dach. Dlatego warto wybrać skuteczny materiał izolacyjny, który zapewni maksymalną ochronę przed zimnem i uchroni dom przed stratą ciepła – jak piana poliuretanowa firmy EwaPUR.

Energooszczędność, niskie koszty ogrzewania, wyeliminowanie konieczności napraw i konserwacji – to wymagania, jakie przed producentami termoizolacji stawiają dziś klienci. Materiałem o niskim współczynniku przewodzenia ciepła i bardzo wytrzymałym są płyty BauderPIR wykonane ze sztywnej pianki poliuretanowej. Dzięki temu, że oferowane są w kilku różnych wariantach, bez trudu można dobrać produkt optymalny do konkretnego przypadku.

21.08.2014 | Natryski pianki

Izolacje wykonywane metodą natryskową coraz częściej wypierają tradycyjne metody. Jako rozwiązanie niezwykle skuteczne i paroprzepuszczalne stosowane są do ocieplania różnego rodzaju budynków – również tych najbardziej nietypowych. O zalety izolacji natryskowych zapytaliśmy Damiana Szlaużysa, doradcę techniczno-handlowego w firmie CELS – Izolacje Dla Wymagających.

08.02.2017 | Natryski pianki

Coraz częściej słyszymy, że dążenie do oszczędzania energii skutkuje powstawaniem coraz bardziej szczelnych domów. To bardzo dobra tendencja, jednak przebywanie w takich budynkach nie zawsze odbija się korzystnie na zdrowiu i samopoczuciu człowieka. Czy możliwe jest, aby materiał izolacyjny był szczelny, a jednocześnie „oddychał”, zapewniając komfort przebywającym wewnątrz budynku ludziom? Oczywiście, że tak! Przykładem mogą być ocieplenia z pianek PUR, które szturmem zdobywają kolejne rynki, wypierając stopniowo tradycyjny styropian czy wełnę mineralną.

22.10.2014 | Natryski pianki

Piany poliuretanowe wdzierają się przebojem na polski rynek budowlany. Wraz z pianami pojawiają się również firmy oferujące izolację wykonaną za ich pomocą. Część z inwestorów zdążyła się już przekonać, że nie wszyscy wykonawcy proponują usługę oraz produkty najwyższej jakości. Oprócz tego wokół izolacji budynków zarówno metodami tradycyjnymi jak i pianami poliuretanowymi narosło wiele nieprawdziwych mitów. Dlatego wielu inwestorów nie jest do końca przekonanych do wyboru nowoczesnego, jak na polskie warunki produktu.

01.10.2013 | Natryski pianki

Źle zaizolowana „koperta budynku”, czyli zewnętrzna część każdego domu przyczynia się aż do 40 proc. strat energii. Spowodowane jest to niekontrolowanym ruchem powietrza, ciepła i wilgoci, które ją przenikają. Wynika z tego, że wyznacznikiem komfortu i wydajności domu nie są jedynie wartości oporów cieplnych izolacji. Prawdziwy komfort oraz wydajność mierzone są możliwościami domu związanymi z regulacją ruchów powietrza, wilgocią, jakością powietrza, dźwiękiem oraz wydajnością energetyczną.

01.02.2018 | Kontenery

Kontenery początkowo wykorzystywane w transporcie, znajdują obecnie zastosowanie w wielu innych sektorach gospodarki. Coraz więcej inwestorów z sektora usług inwestuje w nie i adaptuje jako obiekty handlowe. Dzięki temu zyskują oni nowy, w pełni funkcjonalny budynek, w którym mogą prowadzić swoją działalność.

30.11.2017 | Natryski pianki

Marketing marketingiem, a fakty faktami. Kto z nas nie podpisałby się pod takim twierdzeniem? Dotyczy ono każdej możliwej branży, w tym również izolacji natryskowych pianami poliuretanowymi. Ich wykonawcy zachwalają zalety takiego rozwiązania, szczegółowo wyliczając je na swoich stronach internetowych. Jak ma się teoria do praktyki? Pytamy o to Pana Marcina ze Sztumu, który półtora roku temu zdecydował się na ocieplenie poddasza pianką poliuretanową, powierzając to zadanie znanej i cenionej firmie CELS.

26.10.2017 | Izolacje

Ocieplenie poddasza jest niezbędne dla utrzymania komfortu cieplnego w budynku. Straty ciepła spowodowane nieprawidłowo zaizolowanym dachem mogą wynosić nawet 30%. Dzięki odpowiedniej termoizolacji nie musimy obawiać się wysokich rachunków za ogrzewanie zimą i wysokich temperatur na poddaszu latem. Czym ocieplić poddasze, aby zyskać wysoki standard energetyczny naszego domu?

Podłoga to jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów w budynku – zarówno w domu, jak i obiektach publicznych, np. restauracjach, hotelach czy szkołach. Musi zatem odznaczać się wysoką wytrzymałością i odpornością na uderzenia i ścieranie powstające pod wpływem chodzenia. Inwestującym w nie osobom zależy również na tym, aby pięknie prezentowały się we wnętrzach, a swój atrakcyjny wygląd utrzymywały jak najdłużej. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na to, co znajduje się pod podłogą i jest niewidoczne dla oka, czyli na odpowiedni podkład, który będąc bazą dla systemu podłogowego, poprawi jego jakość i wzmocni właściwości użytkowe.

Izolacja okien jest niezwykle ważną kwestią w energooszczędnym budownictwie. Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła zapewniają ciepło wewnątrz budynku i oszczędność na rachunkach za ogrzewanie. Jednakże nieodpowiednio dobrane i zamontowane okna nie zapewnią efektywnego ogrzewania, pozwalając na „ucieczkę” ciepła z domu. Chcąc tego uniknąć, coraz więcej osób decyduje się na ciepły montaż okien – nową technologię montowania okien w budynku. Czy to rozwiązanie jest opłacalne dla inwestora?

23.01.2017 | Stolarka otworowa

Dobór stolarki dziś, gdy oferta rynkowa jest bardzo szeroka, wiąże się nie tylko z koniecznością podjęcia decyzji dotyczącej parametrów izolacyjności cieplnej i akustycznej czy stopniem zabezpieczenia antywłamaniowego. Konsument XXI wieku poszukuje też rozwiązań, które obok wysokiej jakości będą się odznaczać nieprzeciętnym designem. Takie produkty można znaleźć w ofercie firmy Ferdo, które oferuje m.in. okna Oknoplast oraz bramy garażowe segmentowe z napędem i rolety okienne zewnętrzne marki Krispol.

28.01.2016 | Natryski pianki

W obiegowej opinii utarło się, że pianę poliuretanową wykorzystuje się do izolacji poddaszy. I rzeczywiście jest to jedno z najpowszechniejszych zastosowań tego innowacyjnego materiału izolacyjnego, jednak piany mają jeszcze mnóstwo innych zastosowań. Jakich? Pytamy o to eksperta od izolacji natryskowych z firmy EKO-DOM, Macieja Piłkę.

16.06.2015 | Natryski pianki

Każda działalność gospodarcza, produkcja czy hodowla musi się opłacać. Szukając oszczędności, warto zwrócić uwagę na koszty ogrzewania budynku. Porządne docieplenie fundamentów, ścian i dachu może przynieść redukcję kosztów ogrzewania rzędu nawet 40-50 %. Docieplenie budynku natryskowa pianą poliuretanową jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem.

26.03.2015 | Izolacje

Idea energooszczędności i ochrony budynków przed negatywnym oddziaływaniem warunków środowiska wymusza na inwestorach wykonywanie hydro i termoizolacji. Wybierając wykonawcę usługi, najlepiej jest zdecydować się na takiego, który posiada doświadczenie w tego rodzaju usługach i wykonuje je kompleksowo.

02.03.2015 | Natryski pianki

W dzisiejszych czasach każdy inwestor wie, że dobre ocieplenie budynku to kwestia, której absolutnie nie można bagatelizować. Jednak jaką metodę izolacji wybrać, gdy na rynku mnóstwo jest różnych systemów ocieplania, a każdy producent twierdzi, że to właśnie jego wyroby dają najwyższą skuteczność? Przede wszystkim warto dokładnie przeanalizować, co daje nam konkretne rozwiązanie, zanim zdecydujemy się na jego zakup.

07.10.2013 | Natryski pianki

Produkcja przemysłowa generuje wysokie koszty, dlatego właściciele firm, stawiając na oszczędności, szczególnie starają się obniżać wydatki związane z energią. Jednym ze sposobów na cięcie kosztów w okresie jesienno – zimowym jest izolacja budynków przemysłowych metodą natrysku pianki poliuretanowej. Z pozytywów niesionych za sobą przez piany poliuretanowe korzystają firmy z wielu branż. Bardzo często są to gospodarstwa rolne, które ocieplają budynki inwentarskie czy przechowalnie owoców i warzyw.

08.01.2014 | Natryski pianki

Marnotrawstwo to największy grzech naszej cywilizacji. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że rosnące ceny energii osiągają coraz wyższy poziom, to większość z nas nie szuka możliwości oszczędzania. Jednak specjaliści, już wiele lat temu opracowali sposób dzięki, któremu możemy zatrzymać więcej ciepła w naszych domach. Dzięki izolacjom natryskowym, które szturmują polski rynek, o wiele szybciej i sprawniej uszczelnimy nasze nieruchomości.

01.10.2013 | Natryski pianki

Systemy termoizolacji znajdują zastosowanie nie tylko w przypadku budynków mieszkalnych. Wysokie parametry izolujące są również istotne przy ociepleniach obiektów przemysłowych i inwentarskich. Firma Natryski Pianki oferuje pianę PUR zamknięto – komórkową do zastosowania w uszczelnianiu budynków, zabezpieczeniu przed działaniem wody, izolacji powierzchni wystawionych na działanie promieni słonecznych i izolacjach dachów płaskich.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: ocieplanie poliuretanem, ocieplanie pianką poliuretanową, ocieplanie domu pianką poliuretanową, ocieplenie pianka, pianka poliuretanowa, pianka pur