Dostawca systemów HVAC – na co zwracać uwagę
Współcześnie przed dostawcami systemów HVAC – czyli urządzeń grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych – stawia się duże wyzwania. Inwestorzy szukają nie tylko rozwiązań najtańszych, ale również o jak najwyższej sprawności energetycznej oraz niskich kosztach eksploatacyjnych.
Ponadto odpowiednia wentylacja i klimatyzacja obiektów to nie tylko problem szeroko rozumianej branży przemysłowej i hal produkcyjnych, gdzie spełnić należy surowe normy i przepisy dotyczące emisji i parametrów środowiska pracy. Konieczność zachowania właściwej cyrkulacji powietrza w równym stopniu dotyczy też budynków użyteczności publicznej, mieszkalnych, handlowych – czyli wszystkich tych, w których przebywają ludzie.
W Polsce nie brakuje firm, które zajmują się dostarczaniem różnego rodzaju systemów HVAC. Przy decydowaniu się na ofertę jednego z nich warto zwrócić uwagę nie tylko na spektrum proponowanych rozwiązań, ale również na takie czynniki jak np. fachowe doradztwo, pomoc w wyborze odpowiedniego i optymalnego systemu czy możliwość uzyskania jego wcześniejszej, dokładnej wyceny. Ważna jest również kompleksowość świadczonych usług, która obejmuje zarówno dostawę i montaż, jak również serwis zamontowanych urządzeń.

 

klimatyzacja wentylacja ogrzewanie obiektow przemyslowych publicznych obiekty przemyslowe publiczne klimatyzacja ogrzewanie wentylacjafot. Maxwent

 

Wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie od jednego dostawcy
Oferentów systemów HVAC na polskim rynku jest całkiem sporo, dobrze jednak, gdy decydujemy się na jednego dostawcę, który profesjonalnie dobierze urządzenia wentylacyjne, klimatyzacyjne i grzewcze do specyfiki danego obiektu. Urządzenia wchodzące w skład systemu muszą ze sobą współpracować, a gwarancją kompatybilności urządzeń jest zlecenie realizacji jednej firmie.
Sprawdzonym dostawcą systemów HVAC na polskim rynku jest firma Maxwent. Wśród klientów przedsiębiorstwa znajdują się odbiorcy indywidualni, przedsiębiorcy, inwestorzy, generalni wykonawcy, deweloperzy oraz właściciele obiektów przemysłowych, a wykonane przez firmę instalacje z powodzeniem pracują w różnego typu obiektach. Są to między innymi garaże, koksownie, odlewnie, laboratoria, obiekty biurowe, kompleksy mieszkalne, hotele, obiekty uzdrowiskowe, internaty, warsztaty, zakłady produkcyjne, sklepy, centra rekreacyjno – przemysłowe, baseny, kina, sale balowe.
Klienci firmy Maxwent mogą liczyć na kompleksową obsługę, które obejmuje zarówno zaproponowanie optymalnego systemu HVAC, jego dostarczenie i zamontowanie oraz fachowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

wentylacja ogrzewanieklimatyzacja duzych budynkowfot. Maxwent

 

Wentylacja ogólna i z odzyskiem ciepła
Firma Maxwent zajmuje się m.in. kompleksową dostawą wraz z montażem różnego rodzaju wentylacji: ogólnej, przemysłowej, garażów, odciągów miejscowych (łącznie z montażem cyklonów czy też wentylacją digestoriów). Kompleksowość oferty oznacza w tym wypadku dostarczenie i zamontowanie kompletnych systemów wentylacji, czyli np. kanałów, kształtek, klap przeciwpożarowych, czerpni, wyrzutni, przepustnic, centrali wentylacyjnych, wentylatorów, nagrzewnic itd. W ofercie znajdują się ponadto systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli z tzw. rekuperacją, pozwalające na uzyskiwanie znacznych oszczędności ciepła.
Maxwent produkuje i sprzedaje również elementy wentylacyjne z blachy ocynkowanej, nierdzewnej, aluminiowej. Do takich elementów należą: kanały, kształtki (np. kolana, odsadzki, trójniki, zwężki, przejścia prostokąt-koło itd.), czerpnie i wyrzutnie powietrza dachowe i ścienne, podstawy dachowe, przepustnice jedno i wielopłaszczyznowe, klapy zwrotne, tłumiki, przyłącza elastyczne i inne nietypowe elementy niezbędne do zamontowania instalacji wentylacji.

 

dostawca systemów HVAC wentylacja ogólna i z odzyskiem ciepłafot. Maxwent

 

Klimatyzacja i ogrzewanie nadmuchowe dla przemysłu
Firma Maxwent oferuje również różne rozwiązania do klimatyzacji. Są to np. pojedyncze klimatyzatory lub np. systemy multisplit z pełną automatyką.
Z kolei w zakresie ogrzewania pomieszczeń przemysłowych lub na przykład magazynów, garaży, warsztatów doskonale sprawdzą się systemy ogrzewania nadmuchowego multiolejowego, czyli tzw. piece na olej przepracowany, które za sprawą nadmuchowego wentylatora, kanałem powietrznym przesyłają ogrzane powietrze do tych pomieszczeń, które trzeba ogrzać. Piece oferowane są wraz z pełną automatyką i wyposażone we wszystkie zabezpieczenia, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania.

Oblachowania instalacji
Maxwent wykonuje także oblachowania, czyli ocieplenia instalacji i założenie drugiego płaszcza blachy (ocynkownej, nierdzewnej czy też aluminiowej). Wśród proponowanych rozwiązań znajdują się oblachowania zarówno kanałów wentylacyjnych, jak również rurek grzewczych i chłodniczych, instalacji wodnych i kanalizacyjnych, ciepłowniczych i wszelkie inne instalacje, które z przyczyn technologicznych muszą być oblachowane.
Ofertę uzupełniają także inne urządzenia związane z branżą HVAC. Są to kurtyny powietrzne, osuszacze, nawilżacze, jak również systemy pomiarów stężenia LPG, CO w garażach, siarki w łaźniach siarkowych oraz innych substancji, które mogą wystąpić w konkretnym przypadku, a zagrażają życiu lub zdrowiu ludzi.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.wentylacjakrakow.com

32-733 Trzciana, Trzciana 45, woj. małopolskie
tel. 601274690,