Styl loftowy wywodzi się z umiłowania surowych przestrzeni o otwartym charakterze. Przerabianie pomieszczeń starych fabryk, poddaszy w kamienicach, a nawet przestrzeni magazynowych na aneksy mieszkalne zainteresowało wiele osób, którym nie do końca pasował utarty i monotonny styl foremnych mieszkań w blokach. Tak narodziła się pasja, z której dziś korzystamy nawet jeśli nie mieszkamy w prawdziwym lofcie. Na bazie tej mody powstało wiele dodatków, które imitują loftowy styl, wprowadzając interesujący charakter do każdego wnętrza. Jak rozpocząć poszukiwania odpowiednich materiałów, drzwi, mebli, podłóg? Jakie kolory i faktury się sprawdzą? Co położyć na ścianę i na podłogę? Lite drewno czy może sprawdzą się lepiej panele winylowe? Poznańska firma Professional zebrała w swoim salonie ogromną ilość niepowtarzalnych materiałów do wykończenia wnętrz. Znajdziemy tu meble, drzwi, różne rodzaje podłóg, również podłogi winylowe. W Poznaniu i Komornikach możemy łatwo i szybko odnaleźć takie produkty, które świetnie wpiszą się w loftowy charakter. Jeśli szukasz niepowtarzalnych dodatków to omiń markety i skorzystaj z usług specjalisty w zakresie wystroju wnętrz. Od czego zacząć?

fot. PROFESSIONAL 

Piękna i solidna podłoga

Loft kojarzy się z nieobrobioną starą cegłą, drewnianymi podsufitowymi belkami, nadgryzionymi zębem czasu, betonową wylewką oraz ogromnymi oknami. Nic więc dziwnego, że w loftowych wnętrzach króluje kolor szary. Ta industrialna barwa, która jednocześnie jest niezwykle modna także w innych stylach, świetnie sprawdzi się na kanapach, zasłonach, ale także podłogach. Nowoczesne technologie pozwalają nam dziś stosować wygodne i funkcjonalne panele winylowe. Poznański salon Professional jest dobrym przykładem tego, że to właśnie różnego rodzaju podłogi w szarej barwie królują na naszym rynku. Nie musimy wylewać betonu, by uzyskać ciekawy charakter.

- Nie ma jednego rodzaju podłogi, która sprawdzi się w lofcie i wnętrzu stylizowanym na loftowy – wyjaśnia Łukasz Jaszewski z Salonu Professional. - Coraz częściej zauważamy, że wielu producentów wprowadza kolekcje w odcieniach szarości. Najciekawsze z nich dołączamy do naszej oferty, dzięki czemu odbiorcy mogą u nas znaleźć prawdziwe perełki podłogowe.

fot. PROFESSIONAL 

Oczywiście możliwości jest o wiele więcej. Jeśli planujesz szare dodatki i nie chcesz przytłaczać wnętrza zbyt dużą ilością tego koloru, to zawsze możesz postawić na alternatywy – ciemne dekory drewniane, a nawet bielone drewno.

Jaki rodzaj podłóg wybrać? Najciekawsze i najlepsze jakościowo panele laminowane oraz podłogi winylowe w Poznaniu zaprezentowane w Salonach Professional mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach. Na co zwrócić uwagę wybierając podłogę do loftu?

- Warto postawić na dobrą klasę ścieralności, np. AC4. Lofty to większe pomieszczenia, opłaca się zastosować ogrzewanie podłogowe, dlatego tu świetnie sprawdzi się oferta Quick Step, podłóg łączących jakość z funkcjonalnością, które także świetnie sprawdzają się w zastosowaniu na schodach – dodaje Łukasz Jaszewski.

Salony Professional należą do grupy partnerskiej Quick-Step Diamond Store, co oznacza, że znajdziemy tu największą ekspozycję paneli laminowanych oraz winylowych Quick-Step w Wielkopolsce.

- Wiele osób ceni sobie także niezniszczalne panele Alloc, idealne do przestrzeni loftowych. Jesteśmy jednym z nielicznych miejsc, gdzie można je nie tylko zakupić, ale także obejrzeć na ekspozycji – mówi Łukasz Jaszewski.

fot. PROFESSIONAL 

Podziel przestrzeń dopasowanymi drzwiami

Duże przestrzenie loftowe warto podzielić na mniejsze aneksy. Wiele biur i pomieszczeń komercyjnych typu open-space decyduje się na taki podział, a wywodzi się on wprost z loftów! Jak dobrać takie drzwi, które nie zakłócą koncepcji loftowej?

- Ciekawą opcją jest zastosowanie drzwi ukrytych – tłumaczy ekspert. – Ładnie prezentują się także drzwi przesuwne na solidnej prowadnicy. Zwolennicy tradycyjnych drzwi nie muszą się zrażać, bowiem znajdziemy na rynku specjalne kolekcje standardowych skrzydeł drzwiowych, które są wręcz uszyte na miarę loftowego stylu.

Obok podłóg laminowanych i paneli winylowych w poznańskich salonach bez problemu dobierzemy drzwi pasujące do określonych wzorów podłogowych. Na szczególną uwagę zasługuje tu kolekcja SOHO marki DRE autorstwa Krzysztofa Mirucia, gdzie połączono szkło i geometryczne podziały. Gotowe ekspozycje w Poznaniu i Komornikach pomogą na własne oczy zobaczyć jak określone faktury, odcienie i materiały współgrają ze sobą.

- Jako jedyni prezentujemy w naszym salonie wszystkie cztery kolekcje DRE, przygotowane przez Krzysztofa Mirucia – mówi Łukasz Jaszewski.

fot. PROFESSIONAL 

Panele winylowe Poznań, ręcznie robione meble i panele ścienne

Po obejrzeniu podłóg i paneli winylowych w Poznaniu, nadszedł czas na meble oraz okładziny ścienne. Tutaj możliwości są oczywiście nieograniczone. Czy istnieją jakieś wytyczne w tym zakresie? Warto wspomnieć o jeszcze jednej grupie, niezwykle popularnych odcieni dla loftów. Mowa o metalicznych powierzchniach – kolorze i fakturze rdzy, chromu, aluminium, stali.

Tego typu dekory doskonale sprawdzą się na powierzchniach paneli ściennych, mebli kuchennych, regałów, a nawet stołów. Warto pamiętać o umiarze, bowiem tak intensywny dodatek wygląda doskonale, jeśli nie ma go zbyt dużo. W meblach tapicerowanych, krzesłach warto wybrać metalowe stelaże. Szczególnie na ceglastej ścianie warto zastosować metalowe wsporniki na półki. Obicia meblowe warto utrzymać w nieco surowym charakterze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełamać je zupełnie odmiennym i żywym kolorem!

fot. PROFESSIONAL 

Podłogi winylowe Poznań i wiele więcej!

Salon Professional Komorniki mieści się przy ulicy Poznańskiej 140. Firma postanowiła także otworzyć dugą lokalizację. Showroom z drzwiami, meblami, różnego rodzaju podłogami, np. panelami winylowymi w Poznaniu znajdziemy przy ulicy Obornickiej 337. Dwa salony w pełni wyposażone w najnowsze propozycje z materiałami wykończenia wnętrz oraz dodatkami to prawdziwe ułatwienie w doborze.

fot. PROFESSIONAL 

- Nasz salon to zbiór najmodniejszych dodatków dla wyposażenia wnętrz mieszkalnych, ale także komercyjnych – mówi Łukasz Jaszewski z Salonu Professional. – Prezentujemy na miejscu drzwi z ekskluzywnych kolekcji, ręcznie robione meble, panele ścienne oraz różne pokrycia połogowe, np. podłogi winylowe. Poznań długo czekał na taki salon z prawdziwego zdarzenia, w którym można znaleźć prawdziwe perełki, idealne do loftowego wnętrza. Nasi wykfalifikowani doradcy pomogą w dobrze oraz wyjaśnią wszelkie aspekty techniczne poszczególnych produktów.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.iprofessional.pl

62-052 Komorniki, ul. Poznańska 1140, woj. wielkopolskie
tel. 690 655 223,