Zalety paneli winylowych
Samoprzylepne panele winylowe do złudzenia przypominają drewno dzięki wyrazistej fakturze i różnym wariantom wykończenia. Na przykład samoprzylepne panele winylowe Senso, oferowane przez firmę Gerflor, dostępne są aż w czterdziestu ośmiu kolorach, z kilkoma różnymi strukturami powierzchni i w siedmiu stylach wykończenia.

 

samoprzylepne podłogi winylowe naturalfot. Gerflor

Panele winylowe Senso nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych, ponadto produkowane są z bezpiecznych dla zdrowia surowców (bez zawartości metali ciężkich, plastyfikatorów i formaldehydów). Po zainstalowaniu emitują śladowe ilości lotnych związków organicznych ( V.O.C.). Jest to również produkt ekologiczny, gdyż winyl – jako jeden z niewielu materiałów budowlanych – może być w 100% poddany recyklingowi.

 

podłogi winylowe naturalWzory paneli natural / fot. Gerflor

Podłoga winylowa jest miękka, ciepła, elastyczna i cicha. Doskonale sprawdzi się w różnych pomieszczeniach – od salonu, poprzez sypialnię czy pokój dziecięcy. Produkt jest całkowicie wodoodporny, przez co polecany jest również do miejsc narażonych na działanie wilgoci, np. do łazienki lub kuchni. Dzięki niewielkiej grubości – 2 mm – sprawdzi się doskonale również tam, gdzie wymagana jest niewielka wysokość podłogi.

 

panele winylowe z klejem - rusticfot. Gerflor

 

Montaż paneli winylowych
Do zamontowania samoprzylepnych paneli winylowych Senso potrzebna jest tylko linijka, miarka i nożyk. Układanie podłogi należy rozpocząć od środka pomieszczenia, sprawdzając kierunek układania paneli. Następnie wystarczy usunąć papier ochronny i przykleić oraz docisnąć panel. Po wyczyszczeniu pozostałości kleju na powierzchni można już cieszyć się modną i naturalnie wyglądającą podłogą.

 

wzory paneli podłogowych rusticWzory paneli rustic / fot. Gerflor

Aby instalacja była prawidłowa przed przystąpieniem do montażu należy zwrócić uwagę, aby podłoga musi być czysta, płaska, twarda, gładka i sucha. Należy dobrze pozamiatać, odkurzyć i wyczyścić podłoże. Jeżeli jest ono nierówne, należy zastosować masę samopoziomującą a następnie Primer Gerflor. Możliwy jest również montaż samoprzylepnych paneli winylowych w przypadku ogrzewania podłogowego (max 28°C). Przy takiej instalacji należy wyłączyć ogrzewanie na 48 godzin przed i po instalacji.
Nie wolno też zapomnieć o tym, aby przed ułożeniem paneli rozpakować je i rozłożyć na 24 godziny w pomieszczeniu, gdzie temperatura wynosi powyżej
15°C oraz sprawdzić, czy wszystkie panele są z tej samej partii
produkcyjnej.

 

samoprzylepne podłogi winylowefot. Gerflor

 

Jak dbać o panele winylowe?
Panele winylowe Senso nie wymagają czasochłonnych i pracochłonnych zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy tylko zwykłe odkurzanie lub mycie powierzchni z użyciem tradycyjnych środków pielęgnacyjnych i mopa. Dzięki wytrzymałości paneli winylowych i ich odporności na zadrapania czy zarysowania taka podłoga nawet po wielu latach użytkowania będzie wyglądać znakomicie.

 

samoprzylepne panele podłogowe urbanfot. Gerflor

 

Samoprzylepne panele winylowe Senso
Szeroki wybór paneli winylowych, bogactwo faktur, kolorów, właściwości dotykowych sprawia, że ten kojarzony z latami 60-tymi czy 70-tymi produkt niewiele ma wspólnego ze swoim PRL-owskim „przodkiem”. Jest dużo bardziej trwały, wytrzymały i wizualnie znacznie bardziej atrakcyjny niż wszechobecne niegdyś wykładziny PVC, a mnogość dostępnych rozwiązań może przyprawiać o zawrót głowy.

 

wzory paneli z winylu urbanWzory paneli urban / fot. Gerflor

Bez trudu można więc dopasować podłogę Senso do charakteru danego wnętrza, niezależnie od tego, czy utrzymane jest ono raczej w tonacji klasycznej, czy też w odważnym, futurystycznym stylu. Dodatkowe możliwości dają różne rodzaje struktur powierzchni, które pozwalają wyeksponować naturalny układ włókien drewna z widocznymi słojami i sękami, uzyskany dzięki innowacyjnym tłoczeniom powierzchni (RELIEF TECHNO) lub zyskać rustykalny wzór za sprawą podwójnie dobarwionych brzegów, tworzących efekt 3D oraz czterech fazowanych krawędzi, co podkreśla dodatkowo kształt deski (3D STYLE). Miłośników prostoty z pewnością zachwyci wzór PROSTE BRZEGI, który tworzy idealnie równą powierzchnię czy też wykończenie BOAT STYLE z łączeniami charakterystycznymi dla drewna używanego na statkach. Nie ma też problemu, jeśli marzy nam się drewniany parkiet – alternatywą dla niego mogą być panele w wykończeniu ANTIQUE STYLE, gdzie kształt imitującego używany parkiet panelu podkreślony jest przez cztery nieregularnie fazowane brzegi. Dla wielbicieli naturalnych desek dedykowany jest wzór V STYLE z czterema fazowanymi brzegami, idealnymi do instalacji „na styk”, gdzie podkreślony jest widoczny zarys deski.

 

podłogi winylowe w łazience panele winylowefot. Gerflor

Możliwości doboru samoprzylepnych paneli winylowych są ogromne, przy czym atrakcyjny, piękny wygląd idzie tutaj w parze w właściwościami użytkowymi. Być może właśnie te cechy sprawią, że ten wszechobecny niegdyś produkt dzięki nowemu wcieleniu zacznie wieść w polskich domach swoje drugie życie.

Więcej szczegółowych informacji na temat samoprzylepnych paneli winylowych znajdziesz na stronie: www.gerflor.pl

60-462 Poznań, ul. Szarych Szeregów 25, woj. wielkopolskie
tel. 618233401,