Jaki parkiet na ogrzewanie podłogowe?

Podłoga drewniana warstwowa

Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie podłogowe. Pojawia się jednak problem dotyczący podłogi. Jaką wybrać na ten rodzaj ogrzewania i jak przeprowadzić prace montażowe? Fachowcy z Centrum Parkietowego NOWAK doradzają, aby w tej kwestii wybrać podłogę warstwową i wyjaśniają, dlaczego warto zainwestować w tego typu parkiet.

Podłogi warstwowe – alternatywa dla tradycyjnego parkietu
Podłogi warstwowe dają użytkownikowi możliwości, które są nieosiągalne przy podłogach tradycyjnych. Deski warstwowe są bardzo trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo podłoga warstwowa daje możliwość wielokrotnej renowacji oraz naprawiania miejscowych uszkodzeń. Jest odporna na działanie podwyższonej temperatury – dlatego można stosować ją na ogrzewaniu podłogowym, a jej budowa zapobiega zmianom geometrycznym i pękaniu drewna przy zmianach wilgotności oraz temperatury. Przy całym wachlarzu właściwości, podłoga zachowuje ciągle ciepło naturalnego drewna, a zainstalowana na ogrzewaniu podłogowym dobrze rozprowadza ciepło w całym mieszkaniu.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Ponadto podłogi warstwowe pozwalają na uzyskanie różnych wariantów wykończenia powierzchni.
– Proponujemy różne rodzaje wykończenia powierzchni – mówią przedstawiciele Centrum Parkietowego NOWAK – Pierwszym jest wykończenie gładkie, gdzie powierzchnia desek zostaje wyszlifowana. Taka podłoga wygląda bardzo elegancko i świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, gdzie liczy się każdy detal. Inny rodzaj to wykończenie szczotkowane, które pozwala wydobyć naturalną strukturę drewna. Tego typu parkiet jest idealny do pomieszczeń w stylu rustykalnym, skandynawskim, a także wnętrz minimalistycznych i industrialnych, gdzie może stanowić główny element dekoracyjny lub podkreślać charakter wnętrza. W obu wariantach istnieje możliwość wykończenia powierzchni zarówno lakierem, jak i olejem – wedle gustu i wymagań klienta.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Personalizacja podłogi warstwowej dla klienta
Drewniane podłogi warstwowe dają klientowi możliwość indywidualnego dostosowania do własnych wymagań – od koloru i rodzaju drewna na wzorze układania kończąc. Klient może sam zaprojektować swoją podłogę i zyskać w ten sposób oryginalny i niepowtarzalny parkiet w swoim domu, dopasowany do konkretnego stylu aranżacyjnego.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Dodatkowo klient ma możliwość zadecydowania czy podłoga ma być wykończona lakierem czy twardym woskiem olejnym (olejem).
– Lakier tworzy warstwę ochronną na powierzchni drewna, zabezpieczając je w ten sposób przed czynnikami zewnętrznymi – opowiadają eksperci z Centrum Parkietowego NOWAK – Powstałe zarysowania widoczne są jedynie na powierzchni lakieru, a ich naprawa polega na cyklinowaniu podłogi i aplikacji nowej warstwy lakieru. Z kolei olej głęboko penetruje drewno do wewnątrz, a jedwabista warstwa wosku pozostawia ochronę na zewnątrz deski. Dzięki temu podłoga nie wymaga cyklinowania, a jedynie sezonowego odświeżania za pomocą odpowiednich środków. Dodatkowo użytkownik ma możliwość naprawiania miejscowych uszkodzeń.
Poza podłogami warstwowymi Centrum Parkietowe NOWAK wykonuje także parkiet tradycyjny (dębowy i jesionowy), panele winylowe LVT, mozaiki parkietowe i przemysłowe.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Układanie parkietu na ogrzewaniu podłogowym
Dlaczego podłogi warstwowe można stosować na ogrzewaniu podłogowym i co daje użytkownikowi wybór tego typu parkietu? Podłogi warstwowe dostępne są w różnych rozmiarach (szerokość i długość poszczególnych elementów), ale ich grubość zawsze wynosi od 11 do 15 mm, przy czym grubość warstwy użytkowej wynosi 4 – 6,5 mm. Budowa warstwowa pozwala zachować podłodze stabilność wymiarową – również w okresie grzewczym i pod wpływem działania ogrzewania podłogowego. Dzięki temu parkiet zachowuje swój atrakcyjny wygląd przez wiele lat. Co więcej, podłoga warstwowa jest w 100% wykonana z drewna. Dzięki temu jest ona naturalnie ciepła, nawet kiedy mamy wyłączone ogrzewanie. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ bawiące się na podłodze maluchy mają zawsze ciepło pod stopami.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Z punktu widzenia instalatora podłogi warstwowe są przede wszystkim trwałe i nie sprawiają problemów w montażu. Montaż podłogi warstwowej odbywa się poprzez klejenie do podłoża (jastrychu, płyt osb). Dobrze ułożona podłoga zapewni ciepło w domu i nie będzie stwarzać problemów z późniejszym użytkowaniem. Dlatego przy instalacji warto zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowców z Centrum Parkietowego NOWAK, którzy profesjonalnie przeprowadzą wszelkie prace montażowe i doradzą, jak w późniejszym czasie dbać o parkiet na ogrzewaniu podłogowym.
– Nasza usługa jest kompleksowa – mówią fachowcy z Centrum Parkietowego NOWAK – zajmujemy się nie tylko układaniem parkietów, ale także przygotowaniem podłoża, np. wykonaniem wylewki pod parkiet, co jest bardzo często niezbędne w przypadku mieszkań w stanie deweloperskim. Tylko na odpowiednio przygotowanym podłożu można zamontować drewnianą podłogę. Przez cały okres prac klient ma pełen wzgląd na postępy prac i stały kontakt z pracownikiem Centrum Parkietowego NOWAK, który planuje i koordynuje wszystkie działania, udzielając odpowiedzi na wszystkie bieżące pytania. Prowadzimy ponadto sprzedaż chemii do podłóg, m.in.: klejów, szpachli, żywic, olejów, wosków, lakierów. Współpracujemy z najlepszymi markami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom produkty wysokiej jakości.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Drewniane podłogi – niestandardowe projekty
Wybierając drewniane podłogi warstwowe wykonywane przez Centrum Parkietowe NOWAK klient ma gwarancję wysokiej jakości zarówno samej podłogi, jak i montażu. Poza instalacją podłóg warstwowych firma wykonuje też schody, a dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu fachowcy są w stanie wykonać również projekty  niestandardowe, np. zabudowy ścian i sufitów z drewna. Firma nie boi się wykonawstwa trudnych projektów i chętnie współpracuje z architektami, realizując nawet bardzo nietypowe wizje projektanta i inwestora.
– W czasie dwudziestoletniej działalności wypracowaliśmy standardy, które pozwalają nam z powodzeniem obsługiwać zarówno klienta indywidualnego, jak i grupę podwykonawców oraz projektantów – opowiadają pracownicy Centrum Parkietowego NOWAK – Wiele z naszych realizacji przeprowadzamy właśnie we współpracy z pracowniami architektonicznymi, które stawiają nam najbardziej wymagające i skomplikowane zadania, dzięki którym możemy codziennie udowadniać nasz profesjonalizm.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.centrum-parkietowe.pl

 

43-229 Pszczyna - Ćwiklice, ul. 11 Listopada 32, woj. śląskie
tel. (32) 211 22 88, 604 606 475,


Liczba odwiedzin: 5135 | Data publikacji: 2017-11-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Dębowa podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
08.05.2020 | Schody, akcesoria
O tym, że schody wewnętrzne drewniane pełnią...
Podłogi drewniane to symbol szlachetnego designu, trwałości...
14.02.2018 | Schody, akcesoria
Schody w naszych domach pełnią nie tylko...
Drewno – symbol dobrego smaku, klasyki i...
W powszechnej opinii utarło się, że drewno...
Wrażenie, jakie wywiera na nas dana przestrzeń,...
Podłoga drewniana to symbol domowego ciepła, który...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
13.07.2015 | Systemy budowlane
Suche jastrychy to sprawdzony sposób na wykonanie...
Szeroki wybór produktów oraz fachowe doradztwo to...
01.06.2021 | Kruszywa
Stare budynki, które wymagają kompleksowego remontu, stawiają...
Drewniane akcenty w architekturze wnętrz znajdziemy najczęściej...
22.12.2020 | Termoizolacja
Fora budowlane, blogi, niezliczone opinie i komentarze...
30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...
23.04.2020 | Posadzki przemysłowe
Odgłosy kroków czy upadających przedmiotów, szum wody...
30 razy mniej drewna zużywanego do produkcji...
08.01.2020 | Altany, pergole
Inwestorzy, którzy cenią sobie wyjątkowość i jakość...
Jednym z najczęściej pojawiających się zagadnień podczas...
Styl willowy, styl loftowy, wnętrza ultranowoczesne –...
12.03.2019 | Natryski pianki
Izolacja natryskowa pianką PUR zyskuje na popularności....
panele-winylowe
Piękno drewna, wodoodporność płytek, a do tego...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolska
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: podłoga drewniane, drewniane podłogi, parkiet drewniany,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy