Firmy oferujące drewniane wewnętrzne drzwi na wymiar czy podłogi dwuwarstwowe i trójwarstwowe z drewna do znudzenia podkreślają, że są one naturalne, ekologiczne i nie wywierają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. I choć czasem mamy dość słuchania wciąż tych samych sloganów, to warto pamiętać, że w domu spędzamy znaczną część życia – to tu odpoczywamy po pracy, gotujemy, jemy, śpimy, relaksujemy się. Jakość użytych do wykończenia materiałów w prosty sposób przełoży się więc na nasz codzienny komfort, a wówczas sformułowanie „wyrób przyjazny środowisku i zdrowiu” nie będzie już tak bardzo irytujące. A o tym, jak mocno może doskwierać złe samopoczucie we własnym domu przekonał się już niejeden alergik, uczulony na chemię zawartą w materiałach wykończeniowych. Naturalna podłoga z drewna nigdy nie wywoła alergii, świetnie reguluje wilgotność wewnątrz pomieszczeń, poza tym można ją niemal w nieskończoność poddawać renowacji, choć nie każdy się na to decyduje, bo przecież czas nadaje naturalnemu surowcowi szlachetności. I na koniec – choć wcale nie jest to czynnik najmniej ważny – drewniane drzwi dębowe lub trójwarstwowa/ dwuwarstwowa podłoga dębowa nada przestrzeni niesamowitego ciepła i uroku, bardzo dobrze wpisując się w najróżniejsze architektoniczne style.

 

podłogi i drzwi drewniane styl drzewa podłogi i drzwi drewniane styl drzewa podłogi i drzwi drewniane styl drzewafot. Styl Drzewa

 

– Jest kilka aspektów, które sprawiają, że warto kupować takie wyroby od producenta. Przede wszystkim – ekonomia, bo cena bez marży pośrednika zawsze będzie niższa. Producenci drewnianych podłóg i drzwi wewnętrznych są też zazwyczaj bardziej elastyczni jeśli chodzi o dopasowanie poszczególnych produktów do siebie, oferując wyroby w jednym kolorze, co pozwoli uniknąć stylistycznych gaf. Wreszcie – kwestie fachowego montażu. Zatrudniamy własne brygady montażystów, co daje zarówno gwarancję profesjonalizmu, jak i większą elastyczność pod kątem terminu realizacji niż u pośredników – mówi Romuald Gavienas z firmy Styl Drzewa, która jest producentem drewnianych drzwi (m.in. filungowych, płaskich, klasycznych), schodów i desek dębowych (dwuwarstwowych, trójwarstwowych i litych).

 

podłogi i drzwi drewniane styl drzewafot. Styl Drzewa

 

Drzwi wewnętrzne na wymiar mocne jak dąb
Drzwi drzwiom nierówne, dlatego warto sprawdzić przed zakupem, co kryje się pod pojęciem „drzwi wewnętrzne dębowe”.
– Często produkty sprzedawane jako wewnętrzne drzwi dębowe w rzeczywistości są jedynie obłogowane dębem, a w środku znajduje się klejona sosna. U nas jednak pod oferowane są wyroby w 100% wykonane z drewna dębowego – mówi Romuald Gavienas.
W firmie Styl Drzewa z litego, klejonego dębu wykonywane jest więc nie tylko skrzydło, ale również ościeżnica i listwy maskujące, a klejona konstrukcja zapewnia maksymalną stabilność. Drzwi oferowane są w różnych wariantach, a ich powierzchnia może być parzona, szczotkowana albo gładka. Szeroki wybór modeli sprawia, że z łatwością można dobrać produkt do różnych aranżacji – od najsurowszych, stawiających na oszczędne w wyrazie formy drzwi płaskich, po bardzo popularne drzwi filungowe, świetnie wpisujące się np. w stylistykę rustykalną, aż do modeli najbardziej klasycznych.

 

podłogi i drzwi drewniane styl drzewafot. Styl Drzewa

 

– Wszystkie drzwi wewnętrzne produkujemy na wymiar, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do otworu, w jakim mają zostać osadzone. Dzięki temu, że są one wykonane w 100% z dębu, jest to inwestycja na lata, a klient nie musi obawiać się, że drzwi się łatwo zniszczą i obiją. Co istotne – sprzedajemy je w cenach producenta, przez co są one zdecydowanie tańsze niż konkurencyjne wyroby oferowane przez pośredników – podkreśla Romuald Gavienas.

Deski dwuwarstwowe, deski trójwarstwowe – podłoga naturalna
Jednym z flagowych wyrobów firmy Styl Drzewa są podłogi dwuwarstwowe dębowe, które dostępne są w takiej samej cenie jak… najpopularniejszy zamiennik naturalnego surowca, czyli panele podłogowe. Jednak na cenie podobieństwa się kończą, bo oczywistością jest, że nawet najlepszy panel podłogowy pod względem jakości nigdy nie dorówna dębowej desce dwuwarstwowej, która ma bardzo wysoką odporność na ścieranie, nie wypacza się pod wpływem wody i można ją poddawać renowacji.

 

podłogi i drzwi drewniane styl drzewa podłogi i drzwi drewniane styl drzewafot. Styl Drzewa

 

Styl Drzewa jest też producentem drewnianej podłogi trójwarstwowej o unikalnej konstrukcji, która zapewnia wysoką stabilność. Oba warianty przystosowane są do ogrzewania podłogowego i oferowane są jako gotowy do układania wyrób. Dostępne są w trzech klasach: Select (bardzo małe sęki pojawiają się tylko sporadycznie); Natur (niewielkie sęki do 20 mm, naturalne różnice kolorystyczne) i Rustic (nieograniczona ilość sęków do 60 mm). We wszystkich klasach są to deski bez bieli i przebarwień, o wysokich walorach estetycznych. Trzy różne długości desek pozwolą łatwo dopasować je do potrzeb konkretnego odbiorcy. Możliwe jest też dobranie jednolitego koloru drzwi wewnętrznych do podłogi, dzięki czemu łatwiej uzyskamy zamierzony, kompozycyjnie spójny efekt.

Podłogi olejowane – czy warto? Warto!
Podłogi dwuwarstwowe i trójwarstwowe marki Styl Drzewa są pokryte wysokiej jakości olejem z woskiem Premium Hardwax-Oil niemieckiej firmy SAICOS COLOUR. Na korzyść takiego właśnie wykończenia przemawia nie tylko łatwość czyszczenia, pielęgnacji i renowacji, choć to z pewnością bardzo ważne aspekty, ułatwiające codzienną eksploatację drewnianych desek podłogowych.  Coraz więcej osób docenia przede wszystkim estetyczną stronę takiego rozwiązania, którego walory najjaskrawiej uwypuklają się przy porównaniu podłogi olejowanej z lakierowaną. O ile drugie rozwiązanie nieco skuteczniej zabezpiecza podłogę przed zniszczeniami wynikającymi z użytkowania, to jednak ceną, jaką trzeba za to zapłacić jest nieładna warstwa lakieru, która maskuje piękno naturalnego surowca.

 

podłogi i drzwi drewniane styl drzewa podłogi i drzwi drewniane styl drzewafot. Styl Drzewa

 

Olejowane podłogi zdecydowanie wygrywają z lakierowanymi naturalnością w wyglądzie i dotyku oraz głębią koloru, ponadto takie wykończenie sprawia, że drewniana podłoga swobodnie pracuje, przyjmuje i oddaje wilgoć. Zaletą olejowania jest też możliwość punktowej regeneracji, niemożliwa w przypadku powierzchni lakierowanych, zwłaszcza połyskliwych. Podłogi olejowane są też jedynym wariantem, na jaki decydują się klienci o nastawieniu proekologicznym, którzy stawiają na wyroby nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego.

 

podłogi i drzwi drewniane styl drzewa podłogi i drzwi drewniane styl drzewafot. Styl Drzewa

 

Drewno we wnętrzach sprawdzi się zawsze – niezależnie od stylu, jakiemu hołdują mieszkańcy domu. Naturalny surowiec świetnie przełamuje surowość chłodnych, minimalistycznych przestrzeni, dla których może być aranżacyjnym kontrapunktem; z kolei w domach zaprojektowanych w duchu rustykalnym jest obowiązkowym komponentem, bez którego nie da się nawet przybliżyć do niepowtarzalnego uroku ludowej stylistyki. Jednak nie tylko same walory estetyczne surowca się liczą (choć są one bardzo ważne), ale także obróbka, jakiej został on poddany. To właśnie fachowe przygotowanie sprawi, że drewno posłuży i dłużej, i lepiej. Kupując od producenta, który zaproponuje zawsze cenę korzystniejszą niż pośrednik, zyskujemy też pewność, że nasze zamówienie będzie zrealizowane szybko, a różne wyroby w takim samym wybarwieniu (np. podłoga, schody, drzwi czy sufit podwieszany) będą identyczne. Wybierając dostawcę zainteresujmy się też, czy dysponuje on własnymi brygadami montażowymi, co da nam pewność, że podłoga będzie fachowo i dobrze położona.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.styldrzewa.pl

15-167 Białystok, ul. Wysockiego 24B , woj. podlaskie
tel. +48 739 055 777,