Profesjonalna seria produktów do podłóg drewnianych
Drewno jak żaden inny materiał wykończeniowy sprawdza się w wielu różnych aranżacjach – od wystrojów utrzymanych w duchu minimalistycznej prostoty, gdzie przełamuje surowość ciepłą kolorystyką, poprzez klasyczne wnętrza, w których drewniana podłoga stanowi przysłowiową „kropkę nad i”, aż do wnętrz rustykalnych, w których stanowi nierzadko najważniejszy element kompozycyjny. Praktyka pokazuje jednak, że podłoga z drewna bardzo szybko może… zepsuć cały wystrój. Nieodpowiednie preparaty pielęgnacyjne, brak właściwego zabezpieczenia i agresywne środki chemiczne używane do czyszczenia sprawiają, że z czasem drewno traci swój blask i zamiast zdobić – szpeci wnętrza. Jak zachować i podkreślić unikalny charakter drewnianej podłogi, nie rezygnując jednak z ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i niszczącym działaniem domowych środków czystości?
– W oparciu o wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu zabezpieczeń do drewna opracowaliśmy serię produktów Domalux Professional. System obejmuje cztery preparaty: olej do podłóg drewnianych w dwóch pojemnościach, olej renowacyjny, zmywacz do podłóg drewnianych oraz mydło do ich codziennej pielęgnacji– mówi Joanna Kołtyś z firmy PPG Deco Polska, która jest producentem m.in. marek Dekoral, Domalux oraz Domalux Professional.
Innowacyjny system produktów Domalux Professional to kompleksowe rozwiązanie do zabezpieczania podłóg pokrytych olejem, dzięki którym możliwa jest też renowacja i codzienna pielęgnacja. Efekt? Atrakcyjna podłoga o unikalnym wyglądzie, zachowująca walory naturalnego materiału przez długie lata.

Oleje do podłóg drewnianych
Przezroczysty twardy wosk olejny do wnętrz Domalux Professional skomponowany został na bazie modyfikowanej mieszanki olejów i wosków naturalnych. Dopracowany układ składników sprawia, że preparat doskonale sprawdza się jako wykończenie i konserwacja parkietów oraz desek podłogowych, mebli, schodów, a także drzwi z nowego lub starego drewna.

 

ppg oleje mydła zmywacze do podłóg drewnianych ppg oleje mydła zmywacze do podłóg drewnianychfot. PPG Deco Polska

 

– Olej do podłóg drewnianych Domalux Professional polecamy szczególnie do twardych gatunków drewna, jak dąb czy jesion. Pięknie wydobywa naturalny urok drewnianej podłogi, jej strukturę i usłojenie – komentuje Joanna Kołtyś.
Duże możliwości dla osób lubiących kolorystyczne eksperymenty otwiera też najszersza na polskim rynku gama aż 25 barw, wśród których znajdują się tak ciekawe odcienie, jak np. biały, dąb ceglasty, dąb prestige czy dąb antracytowy.
Możliwość zabarwienia drewna na wybrany kolor pozwala osiągnąć niespotykane wcześniej, innowacyjne efekty dekoracyjne, zaś dla miłośników naturalnych barw dostępny jest również olej w wersji bezbarwnej.

Renowacja drewnianych podłóg
Niezaprzeczalną zaletą drewnianych podłóg jest ich długowieczność – mogą one posłużyć wielu pokoleniom dzięki nieograniczonym możliwościom renowacji.
– Zaleca się przeprowadzanie renowacji zaolejowanej powierzchni przynajmniej raz do roku. Przy dużym obciążeniu powłok, konserwację należy przeprowadzić co najmniej dwa razy w roku – wyjaśnia Joanna Kołtyś.

 

ppg oleje mydła zmywacze do podłóg drewnianychfot. PPG Deco Polska

 

Do takich zastosowań dedykowany jest przezroczysty wosk olejny do podłóg drewnianych. Stworzony na bazie modyfikowanej mieszanki olejów i wosków naturalnych sprawdza się jako preparat do konserwacji i ochrony wcześniej
zaolejowanych parkietów, desek podłogowych, mebli, schodów oraz drzwi z nowego lub starego drewna.
Produkt jest wysoce odporny na ścieranie, wodę oraz brud i pozwala zachować długotrwały efekt dekoracyjny, z pięknym wyeksponowaniem naturalnego rysunku drewna.

Zmywacz do podłóg z drewna
Przed renowacją ważne jest, aby gruntowanie zmyć olejowaną powłokę.
– Do takich zastosowań opracowaliśmy specjalistyczny środek – zmywacz do podłóg z drewna Domalux Professional, który stosuje się do gruntownego czyszczenia podłóg pokrytych woskiem i olejem do parkietu – mówi Joanna Kołtyś.
Produkt sprawdzi się też, jeśli nasza drewniana olejowana podłoga jest szczególnie mocno zabrudzona i zaplamiona, a mydło nie wystarczy, aby usnąć najbardziej uporczywe plamy. Ten silny środek czyszczący świetnie poradzi sobie nawet z najbardziej zatłuszczoną powierzchnią i można go stosować na wosk olejny, olej do parkietu oraz olej utwardzany przy pomocy promieni UV.

 

ppg oleje mydła zmywacze do podłóg drewnianychfot. PPG Deco Polska

 

Mydło do pielęgnacji drewnianych podłóg
Zabezpieczona olejem drewniana podłoga wymaga specjalnych preparatów pielęgnacyjnych, o ile zależy nam na długotrwałym utrzymaniu walorów wizualnych desek czy parkietów. Stosowane często do czyszczenia podłóg preparaty nie tylko zmywają zabrudzenia, ale także – z uwagi na zawartość agresywnych środków chemicznych – usuwają również zabezpieczającą drewno warstwę oleju. Aby cieszyć się urokiem olejowanej podłogi dłużej, wcale jednak nie musimy wybierać pomiędzy trwałością powłoki a czystością. Dostępne w serii Domalux Professional mydło z dodatkiem naturalnych wosków i olejów to specjalistyczny środek do stosowania wewnątrz  pomieszczeń, który używany jest do ochrony, bieżącej pielęgnacji i konserwacji olejowanych parkietów, desek podłogowych, mebli, schodów i drzwi ze starego lub nowego drewna. Preparat nie tylko czyści i pielęgnuje drewno, nie pozostawiając na jego powierzchni smug, ale także podkreśla strukturę usłojenia, nadając podłogom świeży wygląd.

 

ppg oleje mydła zmywacze do podłóg drewnianychfot. PPG Deco Polska

 

Kompleksowa pielęgnacja drewnianych podłóg
Zadbana drewniana podłoga leży w zasięgu możliwości każdego z nas, o ile wybierzemy odpowiednie preparaty do zabezpieczania i pielęgnacji drewna. Seria Domalux Professional jest najlepszym wyborem dla tych, którzy chcą cieszyć się ciepłem i szlachetnością naturalnego surowca, nie rezygnując jednocześnie z jego skutecznej ochrony. Olej do podłóg drewnianych, olej renowacyjny, zmywacz do podłóg drewnianych oraz mydło do ich codziennej pielęgnacji to środki, które pozwalają na kompleksową ochronę drewnianej podłogi przy niewielkim nakładzie pracy. Wszystkie preparaty dostępne są
wyłącznie w Centrach Dekoral Professional.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.domaluxprofessional.pl

51-416 Wrocław, ul. Kwidzyńska 8 , woj. dolnośląskie
tel. 801113311,