Najlepsza podłoga drewniana na ogrzewanie podłogowe
Drewno to świetny izolator, dlatego też nie każda podłoga drewniana nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Nieodpowiednio dobrana może sprawić, że wzrosną rachunki za ogrzewanie, bo aby utrzymać komfort termiczny we wnętrzu trzeba będzie podkręcać temperaturę. Najlepsza podłoga drewniana na ogrzewanie podłogowe musi być wykonana z desek warstwowych (a nie litych), ponadto gatunek drewna powinien cechować się niewielkim współczynnikiem skurczu oraz długim czasem osiągania równowagi higroskopijnej. Rozważając zakup podłogi drewnianej trzeba więc przede wszystkim upewnić się, czy jej producent dopuszcza stosowanie jej na ogrzewanie podłogowe.
- Zdając sobie sprawę z dużej konkurencji w tym segmencie rynku postanowiliśmy stworzyć naszą deskę podłogową od podstaw – mówi Mariusz Ostrowski z firmy BIURO STYL SP. Z O.O., uznanego producenta blatów kuchennych i parapetów wewnętrznych wykonanych w technologii postforming, płyt dekoracyjnych, frontów meblowych oraz sklejki - Najważniejszym zadaniem było dla nas wyprodukowanie deski uniwersalnej, która byłaby stabilna zarówno w montażu tradycyjnym, jak również na ogrzewaniu podłogowym. Postawiliśmy na współpracę z zakładem Sklejka Eko z Ostrowa Wielkopolskiego, który jest jednym z wielu zakładów wchodzących w skład naszej Grupy – dodaje.

 

olejowane podlogi dębowe olejowane podlogi dębowe olejowane podlogi dęboweDeski podłogowe GLOBALWOOD®: cynamon, czekolada i imbir.

 

W efekcie współpracy i wspólnych przemyśleń powstał nowy produkt marki GLOBALWOOD® – warstwowe deski dębowe, które sprawdzą się zarówno jako podłoga tradycyjna, oraz jako podłoga dębowa na ogrzewanie podłogowe.
- Nasz nowy produkt przebadaliśmy pod wieloma względami, a uzyskane pozytywne wyniki pozwalają nam na udzielanie aż 20-letniej gwarancji na nasze wyroby – podkreśla Mariusz Ostrowski.

Podłoga dębowa olejowana czy lakierowana – konserwacja deski dębowej
Ważnym aspektem, który należy uwzględnić dobierając podłogę drewnianą na ogrzewanie podłogowe jest też sposób jej zabezpieczenia. Wbrew pozorom duże znaczenie ma fakt, czy podłoga dębowa jest olejowana czy lakierowana.
- Lakier pod wpływem grzania może zacząć pękać, mogą też powstawać szczeliny. Olejowanie jest najlepszym sposobem na konserwację dębowej deski na podłogę ogrzewaną. Jako wykończenie podłóg GLOBALWOOD® używamy olejów twardych renomowanej firmy Osmo. W procesie produkcyjnym olejowanie produktu odbywa się z wykorzystaniem technologii UV, co gwarantuje znakomitą jakość warstwy wykończeniowej oraz łatwość pielęgnacji dębowej podłogi olejowanej w trakcie jej użytkowania – mówi Mariusz Ostrowski.
Żywotność podłóg można ponadto przedłużyć dzięki odpowiedniej pielęgnacji deski podłogowej z wykorzystaniem środków firmy Osmo.

 

olejowane podlogi dębowe olejowane podlogi dęboweDeski podłogowe GLOBALWOOD®: miód i wanilia.

 

„Zasmakuj w dębach”
Biuro Styl Sp. z o.o. oferuje bogatą gamę kolorystyczną warstwowych podłóg dębowych marki GLOBALWOOD®. Jest to 10 dekorów zarówno szczotkowanych, które świetnie będą prezentować się we wnętrzach urządzonych w przytulnym, wiejskim stylu, jak i wykańczanych gładko, które świetnie wpiszą się w nowoczesną stylistykę minimalistycznych wnętrz.
- Odpowiednia selekcja jakościowa daje nam możliwość zaprezentowania naszej deski w specjalistycznych salonach sprzedaży pod swojsko brzmiącymi nazwami w myśl hasła „Zasmakuj w dębach”. Nasze dębowe podłogi olejowane noszą swojsko brzmiące nazwy: jaśmin, wanilia, migdał, cynamon, miód, sezam, imbir, trufla, karmel, czekolada, a ich kolor znajduje odzwierciedlenie w nazwach – mówi Mariusz Ostrowski.

 

olejowane podlogi dębowe olejowane podlogi dęboweDeski podłogowe GLOBALWOOD®: sezam i trufla.

 

Dębowe deski podłogowe marki GLOBALWOOD® powstają w Polsce, z wykorzystaniem rodzimych materiałów. Są oznaczone znakiem FSC 100%, który potwierdza między innymi legalność pochodzenia użytych do produkcji materiałów. Dużym atutem nowej linii produktów – obok korzystnej ceny – jest też dostępność w sklepach „od ręki”, co na polskim rynku, gdzie czas oczekiwania wynosi zazwyczaj 4-8 tygodni, jest rzadkością.

 

olejowane podlogi dębowe olejowane podlogi dębowe olejowane podlogi dęboweDeski podłogowe GLOBALWOOD®: karmel, jaśmin, migdał.

 

W ofercie firmy BIURO STYL, rozpoznawalnej również dzięki nowoczesnemu wzornictwu i innowacyjności, w dalszym ciągu będą dostępne deski podłogowe bambusowe oraz deski tarasowe drewniane i kompozytowe.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.globalwood.pl oraz www.biuro-styl.pl

 

61-248 Poznań, Biuro Styl Sp. z o.o. ul. Dziadoszańska 10 , woj. wielkopolskie
tel. +48 61 8711 234,