Drewno w roli głównej
Miłośnicy drewna we wnętrzach podkreślają, że jego niezaprzeczalnym atutem jest możliwość wkomponowania go w każdy styl wykończenia domu czy mieszkania. Zresztą w niektórych aranżacjach ten naturalny materiał jest nieodzowny, bo i trudno wyobrazić sobie wnętrze w stylu klasycznym bez dębowych desek na podłodze, czy domy rustykalne bez drewnianych blatów.

 

podłogi drewniane panmar podłogi drewniane panmarfot. Panmar

 

Elementy drewniane są też chętnie wykorzystywane w bardzo modnym stylu skandynawskim, który łączy surową biel z naturalnymi materiałami. Wszechstronność zastosowań drewna sprawia, że jest też ono śmiało włączane do aranżacji o charakterze minimalistycznym, w których doskonale przełamuje i ociepla surową stylistykę, spójnie wkomponowując się w całość.
- Drewno to jednak nie tylko materiał uniwersalny, który pasuje do różnych stylów w urządzaniu wnętrz. Warto podkreślić, że jest ono również ekologiczne, przyjazne środowisku i człowiekowi - podkreśla Robert Węgrzyn z firmy Panmar, która jest producentem drewnianych blatów kuchennych, litych desek podłogowych i podłóg warstwowych. - Surowiec, który wykorzystujemy w naszym zakładzie jest pozyskiwany z lasów certyfikowanych, w których przyrost drewna jest większy niż jego wycinka. Pracujemy na najlepszej jakości drewnie, a naszym głównym zadaniem przy produkcji jest maksymalna oszczędność surowców i ich racjonalne wykorzystanie przy minimalnym zużyciu energii i ograniczaniu odpadów produkcyjnych – dodaje.

 

podłogi drewniane panmar podłogi drewniane panmar podłogi drewniane panmarfot. Panmar

 

Blat kuchenny z drewna
Żadna okleina, nawet ta naśladująca i wygląd i fakturę drewna, nigdy nie zastąpi autentycznego, naturalnego surowca. Ten fakt jest jedną z podstawowych przyczyn, dla których moda na prawdziwe drewniane blaty w kuchni nie przemija. Po części dzieje się tak zapewne dlatego, że w naturze nie występują dwa identyczne drzewa, a więc wybierając blat drewniany mamy pewność, że będzie on niepowtarzalny dzięki usłojeniu czy kolorystyce. W kuchniach, w których meble tworzą na ogół jednolitą płaszczyznę, drewniany blat wprowadza więc naturalną różnorodność, przełamując monotonną bryłę szafek kuchennych.
Blaty drewniane mają również tę zaletę, że w przypadku miejscowego uszkodzenia można takie miejsce przeszlifować papierem ściernym i zaolejować. Szczególnie doceniają to ci użytkownicy, którzy w związku z uszkodzeniem musieli wymienić cały blat okleinowany.

 

blat kuchenny z drewna blat kuchenny z drewnafot. Panmar

 

W firmie Panmar blaty drewniane są wykonywane z litych lameli drewnianych, łączonych złączem typu mikrowczep. Lamele klejone są na długości i szerokości, a wszystkie kroki produkcyjne poddawane są ścisłej kontroli jakości. Efekt?
- Oferowany przez nas wyrób jest niepowtarzalny, zgodny z najnowszymi światowymi trendami w wykańczaniu wnętrz – mówi Bartłomiej Ross z firmy Panmar.
Podobnie jak w różnych stylach aranżacji, również w kuchniach można wkomponować drewno w różne rodzaje wykończenia, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Umożliwia to także szeroki wybór kuchennych blatów drewnianych Panmar, które produkowane są z drewna dębowego, bukowego i orzechowego. Blaty mogą być sprzedawane w formie surowej lub wykończonej olejowoskiem.

Podłogi z drewna litego
Piękne, naturalne, eleganckie – takie są podłogi drewniane. I choć w powszechnej opinii właśnie te czynniki determinują wybory konsumentów, to warto pamiętać, że lita deska może być również wielokrotnie poddawana zabiegom renowacji. Wybierając ją na podłogę najdosłowniej wybieramy więc produkt nieśmiertelny, który posłuży wielu pokoleniom, a z biegiem czasu nabierze dodatkowo szlachetności i uroku.
- Odpowiadając na różne potrzeby klientów, oferujemy lite podłogi drewniane w wariancie surowym lub olejowanym – mówi Robert Węgrzyn. – W pierwszej wersji klient sam może wykończyć powierzchnię deski po jej zamontowaniu na podłodze. Wybierając litą podłogę drewnianą olejowaną otrzymujemy produkt gotowy, profesjonalnie przygotowany do montażu, z kilkoma warstwami oleju naniesionego ręcznie lub maszynowo – dodaje.

 

podłogi z drewna litego podłogi z drewna litegofot. Panmar

 

Oferowane przez Panmar podłogi lite wykonywane są z dębu europejskiego, który doskonale znosi nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Jego nieprzeciętne walory estetyczne, jak wyraźnie zaznaczona struktura drewna oraz piękny żółto-brązowy kolor sprawiają, że jest najbardziej popularnym gatunkiem, z jakiego wytwarza się lite deski podłogowe.
Oferta dwudziestu różnych wzorów i typów wykończeń, jakie oferuje firma Panmar ,ostatnio poszerzyła się o sześć nowości. Są to Dąb Alba, Dąb Avenir, Dąb Caldo, Dąb Mile, Dąb Prestige i Dąb Vero. Wśród nich znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy podłóg jasnych, nadających wnętrzom lekkości, jak i ciemnych, ciepłych desek, z wyraźnie widocznym usłojeniem i mocno podkreśloną strukturą drewna.

Podłogi warstwowe
- Klientom, którzy chcieliby zainstalować ogrzewanie podłogowe i jednocześnie nie rezygnować z intrygującego i naturalnego wyglądu drewna, oferujemy podłogi warstwowe – mówi Bartłomiej Ross.

 

podłogi warstwowe panmar podłogi warstwowe panmar podłogi warstwowe panmarfot. Panmar

 

Najwyższa jakość wykonania oraz  ciekawe wzory sprawią, że podłogi warstwowe Panmar sprawdzą się w eleganckich, stylowych wnętrzach, a także w tych pomieszczeniach, których styl urządzenia przywołuje urok wiejskiej chaty.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.sklep.panmarwood.pl

 

38-400 Krosno, ul. Podkarpacka 16 B, woj. podkarpackie
tel. 134323282,