Drewniana podłoga dębowa, czyli jak nadać wnętrzom charakteru
Podłogi drewniane oraz ogólnie – drewno we wnętrzach –  to synonim piękna, klasyki i przytulności. Takich efektów nigdy nie uzyska się przy pomocy paneli czy chłodnych kafelek. Pewnie właśnie dzięki tym walorom estetycznym drewniane podłogi dębowe nigdy nie wyszły z mody, mimo zmieniających się trendów wnętrzarskich.
– Dębowe deski podłogowe to efektowne rozwiązanie w każdym pomieszczeniu, które dobrze sprawdzi się zarówno w salonie czy korytarzu, jak i w firmowych biurach lub innych miejscach użytku publicznego. To namiastka klasyki w każdym wydaniu, może dlatego, że często pojawia się w filharmoniach czy teatrach i cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat – podkreśla Robert Węgrzyn z firmy Panmar.

 

dębowe deski podłogowe panmar dębowe deski podłogowe panmarfot. Panmar

 

Jako producent dębowych desek podłogowych firma Panmar przygotowała atrakcyjną ofertę cenową dla klientów, którzy decydują się na wymianę lub remont podłóg. Podłogi drewniane lite oraz warstwowe Panmar można nabyć w Krakowie (niebawem również w kolejnym salonie tej firmy przy Zakopiance), jak również na terenie całego kraju.

Właściwości mechaniczne drewna dębowego
– Dobrze wiemy, że drewno jest najbardziej wartościowym, odnawialnym zasobem naturalnym, od lat stosowanym w produkcji podłóg. My postawiliśmy na drewno dębowe, które od wieków cenione jest za wytrzymałość i niezwykłą trwałość. Właściwości drewna dębowego są z kolei gwarancją długotrwałej żywotności i atrakcyjnego wyglądu podłogi, co oczywiście przekłada się na zadowolenie klienta – podkreśla Robert Węgrzyn.

 

dębowe deski podłogowe panmar dębowe deski podłogowe panmarfot. Panmar

 

Drewniane podłogi dębowe są nie tylko naturalne i zdrowe, bo doskonale regulują wilgotność wewnątrz pomieszczeń. Dla wielu osób, które stawiają na ekologię i poszanowanie zasobów naturalnych, wykorzystanie odnawialnego surowca jest jedynym racjonalnym wyborem. Drewno nie uczula, a wykonane z niego podłogi nie zawierają szkodliwych substancji rakotwórczych ani toksycznych klejów. Ponadto są one nieśmiertelne, bo dębowe deski podłogowe można niemal w nieskończoność poddawać renowacji.  
Zaletą litych podłóg drewnianych, którą trudno przecenić, jest też ich nieśmiertelność. Z biegiem czasu drewno nabiera szlachetności, a nadgryzione zębem czasu może stać się bardzo atrakcyjnym elementem współtworzącym klimat danego wnętrza. Mechaniczne właściwości drewna dębowego pozostawiają panele daleko w tyle, bo są od nich nie tylko bardziej trwałe, ale także łatwiejsze w renowacji.

 

dębowe deski podłogowe panmar dębowe deski podłogowe panmarfot. Panmar

 

Wykorzystać właściwości drewna dębowego
Oferowane przez firmę Panmar drewniane podłogi dębowe mają 21 mm grubości, wyróżnia je trwałość powłoki wykończeniowej oraz łatwość napraw i renowacji. Dzięki właściwościom drewna dębowego wykonana z niego podłoga stanowi dodatkową izolację podłoża i jako produkt naturalny reguluje mikroklimat w mieszkaniu. Pochłania dźwięki, dzięki czemu korzystnie wpływa na akustykę wnętrz. Materiał użyty do produkcji podłóg w Panmar Wood jest zawsze najwyższej jakości, ponieważ wszystkie produkty na każdym etapie wytwarzania poddane są wnikliwej kontroli. Cała kolekcja desek obejmuje aż 20 wzorów zróżnicowanych pod względem klasy drewna, rodzaju wykończenia powierzchni oraz koloru.

Ze szczegółową ofertą firmy Panmar można zapoznać się na stronie: www.panmarwood.pl

 

38-400 Krosno, ul. Podkarpacka 16 B, woj. podkarpackie
tel. 134323282,