Podłogi dębowe z litego drewna

Nieprzemijający urok drewna

Niektóre materiały wykorzystywane do wykańczania wnętrz nie starzeją się nigdy, choć stosowane są już od wieków. Na pierwszym miejscu trzeba wymienić podłogi drewniane, które równie dobrze pasują do aranżacji utrzymanych w stylu klasycznej, ponadczasowej elegancji, jak również do tych w stylu wiejskim, rustykalnym. Coraz częściej też drewno stosowane jest we wnętrzach nowoczesnych, gdzie jego odważne zestawienie z innymi materiałami może dawać niespotykane, oryginalne efekty.

Podłoga dębowa – dlaczego warto?
O zaletach podłóg drewnianych, zwłaszcza tych wykonanych z drewna dębowego, powiedzieć można wiele. Podłogi z litego dębu są stworzone dla entuzjastów produktu naturalnego, jakim jest drewno z widocznymi słojami i atrakcyjną strukturą powierzchni. Zważywszy na fakt, że nie ma dwóch identycznych desek z takim samym usłojeniem, to nie ma również dwóch identycznych podłóg drewnianych. Z jednej strony zyskuje się więc piękną, ciepłą i oryginalną podłogę, z drugiej zaś materiał wykończeniowy, który nie tylko nie uczula, ale i w sposób naturalny reguluje wilgotność pomieszczenia, pozwalając zachować zdrowy i przyjazny człowiekowi mikroklimat.

 

podłoga dębowa clermontfot. Panmar

– Dobrze wiemy, że drewno jest najbardziej wartościowym, odnawialnym zasobem naturalnym od lat stosowanym w produkcji podłóg. My postawiliśmy na drewno dębowe, które od wieków cenione jest za wytrzymałość i niezwykłą trwałość – mówi Bartłomiej Ross Dyrektor handlowy firmy Panmar. – To jednak nie jedyne zalety litych podłóg dębowych. Deski dębowe Panmar nie zawierają też substancji rakotwórczych ani toksycznych klejów – dodaje.
Ogromnym atutem podłóg z litego drewna jest również ich długowieczność. Trudno o surowiec trwalszy niż drewno dębu, które nienaruszone potrafi przetrwać nawet kilkaset lat, a podłogi z niego wykonane nie tracą nic ze swojej atrakcyjności w miarę starzenia. Jest wręcz przeciwnie – wiek dodaje im tylko dodatkowego uroku. Ponadto bardzo łatwo je naprawiać i poddawać zabiegom renowacyjnym, wydobywając z nich kolejne pokłady szlachetnego i eleganckiego piękna. Dzięki temu, że można je wielokrotnie cyklinować i wykańczać, posłużą nam przez długie lata, niezmiennie zachowując atrakcyjny i naturalny wygląd.
– Atutem jest również to, że podłoga drewniana stanowi dodatkową izolację podłoża. Pochłania dźwięki, dzięki czemu korzystnie wpływa na akustykę wnętrz – dodaje Bartłomiej Ross.

 

podłogi z litego drewna dąb classic naturalna podłoga dąb oak chambordfot. Panmar

 

Naturalna podłoga dębowa
– Pozyskując drewno na nasze podłogi dbamy o środowisko naturalne. Używany przez nas surowiec pochodzi z lasów certyfikowanych, czyli takich, w których zezwolono na wycinkę drzew bez szkody dla środowiska. Nie szkodzimy lasom, a one w zamian dają nam piękne, zdrowe i trwałe drewno na nasze podłogi – podkreśla Bartłomiej Ross.
W efekcie firma Panmar jest w stanie zaoferować produkt niepowtarzalny, zgodny z najnowszymi światowymi trendami w wykańczaniu wnętrz. Poprzez nacisk położony na harmonię ze środowiskiem i zastosowanie naturalnych, materiałów, w 100% ekologiczne deski podłogowe Panmar pozwalają na stworzenie najzdrowszych i komfortowych warunków mieszkaniowych.

 

podłogi dębowe villandryfot. Panmar

 

Deski podłogowe olejowane i surowe
Produkcja podłóg Panmar nastawiona jest na dostarczenie produktu najbardziej wartościowego pod każdym względem. Aby jak najlepiej wykorzystać używane surowce firma regularnie inwestuje w najnowsze technologie i rozwiązania techniczne. Wykorzystywany do produkcji podłóg surowiec poddawany jest tylko koniecznej, minimalnej obróbce, co w równym stopniu dyktowane jest chęcią zachowania naturalnego piękna materiału, co i dążeniem do jego racjonalnego wykorzystania.
Oferta litych podłóg dębowych firmy Panmar obejmuje obecnie 20 różnych wzorów, spośród których wybrać można zarówno takie, które wpiszą się w stylistykę wnętrz ciepłych i przytulnych, jak również bardziej surowych czy zaprojektowanych w stylu futurystycznym. Podłogi o grubości 21 i 16mm oferowane są w różnych wariantach wykończenia powierzchni.

 

dębowa podłoga rustic lite podłogi dębowe panilafot. Panmar

 

Podłoga w stylu rustykalnym, naturalnym, klasycznym
Wybór odpowiedniego rodzaju desek z oferty Panmar ułatwia ich podział na różne grupy produktów. I tak np. podłogi z grupy „rustic” (np. Dąb Anet, Dąb Panila) doskonale sprawdzą się we wnętrzach, gdzie widoczne sęki i mocno podkreślona struktura drewna nie są wadą, lecz zaletą podłogi, wpisując się w przytulne wnętrza utrzymane w stylu małego dworku. Miłośnikom klasyki i elegancji z pewnością spodobają się stonowane i jednolite wzory „classic”, zaś tym, którzy chcą wnieść do domu powiew naturalności na pewno przypadną do gustu deski z klasy „natural” (np. Dąb Awinion, Dąb Chatres). Dla tych, którzy szczególnie cenią niepowtarzalność podłóg dębowych, dedykowane są deski z klasy „charakter”, gdzie w wyniku procesu postarzania i ręcznego heblowania podkreślone są wszystkie cechy dominujące w drewnie dębowym (np. Dąb Villandry, Dąb Angers).
Niezależnie od rodzaju wykończenia powierzchni podłogi i jej kolorystyki, wybierając podłogę z drewna dębowego jednego możemy być pewni: to bezpieczna, ekologiczna i opłacalna inwestycja na długie lata.

Ze szczegółową ofertą firmy Panmar można zapoznać się na stronie: www.panmar.pl/wood_pl/Naturalne_Podlogi_Drewniane.html, a zespół handlowy z chęcią udzieli dodatkowych informacji i pomoże dokonać optymalnego wyboru.

38-400 Krosno, ul. Podkarpacka 16 B, woj. podkarpackie
tel. 134323282,


Liczba odwiedzin: 1414 | Data publikacji: 2014-07-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Dębowa podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA...
Styl willowy, styl loftowy, wnętrza ultranowoczesne –...
Wysokie połyski, wzorzyste tapety, żywe nasycone kolory,...
W powszechnej opinii utarło się, że drewno...
Jednym z najczęściej pojawiających się zagadnień podczas...
Elewacja, dach i zadbany teren wokół posesji...
Drewno – symbol dobrego smaku, klasyki i...
Wszyscy wiedzą, że naturalne materiały takie jak...
Podłoga, jako element dekoracyjny ma bardzo wielki...
10.11.2015 | Meble
„To, czym się otaczasz, definiuje to kim...
Mnogość materiałów wykorzystywanych w nowoczesnych aranżacjach wnętrz...
Stworzenie solidnego podłoża z betonowych kostek lub...
27.07.2021 | Kruszywa
Grunty o niskiej nośności stawiają przed inwestorami...
Rolnictwo, przemysł, logistyka, lotnictwo… branże, w których...
26.07.2021 | Energia ekologiczna
Spółka Revolt Energy na rynek dostawców fotowoltaiki...
26.07.2021 | Uzdatnianie wody
Przydomowe oczyszczalnie ścieków doskonale sprawdzają się na...
Współczesne globalne zagrożenia obecnymi w powietrzu wirusami,...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
21.07.2021 | Ogrzewanie
Trwałe, odporne na osadzanie się kamienia, nieszkodliwe...
16.07.2021 | Ogrody zimowe
Czy nam się to podoba, czy nie,...
16.07.2021 | Chemia budowlana
Hydroizolacja RemmersMB 2K to elastyczna polimerowa powłoka...
15.07.2021 | Altany, pergole
Ogrodzenia sztachetowe metalowe to funkcjonalne i estetyczne...
15.07.2021 | Meble
Szafy ubraniowe, szczególnie te, które mają stanąć...
Zarówno w przestrzeni publicznej, jak też prywatnej,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolska
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: podłogi dębowa, dębowa podłoga lita, podłogi dębowe z litego drewna,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy