Jakie lustro do małej łazienki?

Lustro w łazience jest elementem wykończeniowym, bo wpływa na estetykę wnętrza. Pełni jednak dużo ważniejszą rolę, czyli funkcjonalną. Każdy domownik korzysta z niego, podczas golenia, mycia zębów, robienia makijażu, zabiegów pielęgnacyjnych czy układania fryzury. Niezależnie od przeznaczenia łazienki, zwierciadło jest obowiązkowe, by ujrzeć w nim swoje oblicze. W obecnych czasach nie jest trudno dobrać lustro do wnętrza, nawet o niewielkim metrażu. Podczas zakupu, warto pamiętać o kilku istotnych sprawach. Najważniejszą kwestią w małej łazience jest wielkość lustra.

Wybierając duże lustro możecie Państwo optycznie powiększyć przestrzeń. Ważne jest też oświetlenie LED, bo zazwyczaj nie dochodzi tu naturalne światło. Nawet gdy pomieszczenie ma okno, to wieczorem czy w zimowe poranki, trzeba rozjaśniać łazienkę. Ze względów estetycznych, istotny jest kształt tafli szklanej. Na stronie producenta https://artforma.pl/lustra-led/okragle można wybrać dowolne lustro podświetlane. Zawsze trzeba dostosować produkt do wystroju wnętrza, mebli i armatury. Można postawić na styl nowoczesny lub minimalistyczny, w zależności od indywidualnych upodobań.

Lustro okrągłe czy owalne?

Lustra okrągłe podświetlane są piękne i nowoczesne. Niezależnie od powierzchni pomieszczenia znajdziecie Państwo odpowiedni rozmiar, ponieważ wiele konfiguracji pozwala na dopasowanie wymiaru idealnie do nowoczesnego wnętrza. Jest wiele modeli, ale zawsze można zlecić zaprojektowanie szklanej tafli, co jeszcze bardziej wpłynie na aranżację pomieszczenia. Mata grzewcza jest ważnym elementem, bo zapobiega parowaniu lustra, więc zawsze będzie przejrzyste, nawet po gorącej kąpieli. Duże lustro łazienkowe owalne jest doskonałym wyborem, jeśli poszukujecie czegoś, pomiędzy prostokątem a kołem. Świetnie wpisuje się też w każdy wystrój pomieszczenia kąpielowego. Na stronie online: https://artforma.pl/lustra-led/lustra-owalne wybierzecie lustrzane tafle w dowolnym kolorze, dopasowując ten elegancki dodatek do swojej łazienki.

Dekoracyjne podświetlenie z serii AmbientLine czy mocne oraz praktyczne w PremiumLine, jest idealne do makijażu. Z kolei owalne ozdobne lustro na ścianę L178 ma tę zaletę, że wyposażone jest w kontroler z dedykowaną aplikacją, umożliwiający zmianę barwy i jasności oświetlenia LED. W razie potrzeby możecie Państwo skorzystać z aplikacji Tuya Smart na telefon, sterując bezprzewodowo podświetleniem.

Na jakiej wysokości zamontować lustro?

Zazwyczaj do łazienki wybierane są osobne lustra, by można je wieszać nad umywalkami. Lustra muszą być zawsze montowane na odpowiedniej wysokości. Dolna krawędź lustra z https://artforma.pl/lustra-led/prostokatne powinna znajdować się 25-30 cm nad umywalką, ale na wysokości wzroku, by każdy z domowników niezależnie od wzrostu, mógł z niego korzystać, podczas wykonywania codziennych czynności. W niedużej i wąskiej łazience sprawdza się tafla pozioma, o wydłużonym kształcie, zarówno owalna, jak i prostokątna. Wybierając lustro podświetlane, istotą jest gniazdko, ale powinno być umieszczone w miejscu, do którego dzieci nie mają dostępu, ze względów bezpieczeństwa. Montaż nie jest skomplikowany, ale zawsze musi być przeprowadzony profesjonalnie, niezależnie od tego, czy zwierciadło jest wklejane w płytki, umieszczane na kafelkach lub wieszane w ramie.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,