1. Kolorystyka

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wprowadzenie właściwej kolorystyki. W pomieszczeniu tym powinny panować kolory, które sprzyjają wyciszeniu i uspokojeniu. Jednak nie znaczy to, że sypialnia koniecznie musi być nudna. Na jedną ze ścian dobrze jest wprowadzić jakiś mocniejszy motyw, który doda dynamiki. Dobrym rozwiązaniem będzie też wybór idealnej tapet lub fototapety. 

fot. sennamaterace

2. Tekstylia

Odświeżenie koloru w sypialni to nie jedyne rozwiązanie. Dobrze jest także wprowadzić odpowiednie tekstylia. Mogą one całkiem odmienić wnętrze. Firany oraz zasłony pełnią nie tylko funkcje praktyczną, ale także dekoracyjną. Dodatkowo w sypialni można ułożyć ozdobne poduszki lub pledy. Wszystkie te elementy powinny być ze sobą spójne pod względem kolorystyki i stylu. 

3. Dodatki

Wiosenna przemiana sypialni może także wiązać się z wdrożeniem kilku nowych dodatków. Szczególne znaczenie ma lampa. Oprócz głównego oświetlenia można także zdecydować się na wykorzystanie kinkietów, które doświetlą określone przestrzenie lub nowoczesne taśmy LED. Ciekawym dodatkiem do sypialni będą też dekoracyjne lampiony, wszelkie świeczniki, kule czy zapachowe świece. Na ścianie sypialni można też powiesić wybrane obrazy na płótnie lub plakaty. Dzięki tego typu spersonalizowanym dodatkom sypialnia stanie się naprawdę niepowtarzalną przestrzeniom. W sypialni sprawdzą się też różne rośliny doniczkowe. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie było ich zbyt dużo, ponieważ w tym pomieszczeniu należy zadbać o możliwość swobodnego oddychania. 

4. Pościel

Oczywiście centralną częścią każdej sypialni jest łóżko. Aby odmienić wnętrze tego pomieszczenia, można też zdecydować się na zakup nowej pościeli, która będzie dobrze pasowała do stylu, w którym utrzymana jest sypialnia. Zależnie od swoich preferencji może to być pościel w kwiatki lub np. w modne i nowoczesne wzory geometryczne. 

5. Materace

Aby wypoczynek w sypialni był wygodny i komfortowy, konieczne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości materac. Marka Hilding oferuje produkty najlepszej jakości. Na stronie sennamaterace.pl można znaleźć naprawdę interesujące modele materacy. Największą popularnością cieszą się modele piankowe oraz sprężynowe. Nowoczesne materace produkowane są w oparciu o zaawansowane technologie, dzięki czemu z łatwością można dopasować produkt do potrzeb i oczekiwań danej osoby. 

Marka Hilding oferuje też specjalne materace dla dzieci i młodzieży oraz dla osób, które borykają się z różnego typu problemami dotyczącymi układu ruchu. Przeglądając ranking materacy 90×200, można też znaleźć atrakcyjne wkładki i maty, które można ułożyć na stary materac, aby poprawić jego jakość, twardość i właściwości. Można m.in. wybrać wkładkę kokosową lub sizalową. Dla alergików z kolei przeznaczone są nowoczesne materace, które nie gromadzą w sobie kurzu i są w pełni oddychające. 

Co jeszcze powinno się znaleźć w odświeżonej sypialni?

Wiosna to czas kwitnięcia wielu kwiatów. Jeśli w sypialni nie mieszka alergik, jak najbardziej można zdecydować się na wstawienie bukietów świeżych kwiatów w wazonach. Jest to świetny i bardzo łatwy sposób na wprowadzenie do wnętrza trochę świeżości. Kolejnym prostym rozwiązaniem są zdjęcia. Sypialnia to bardzo dobre miejsce na umieszczenie fotografii z ukochaną osobą, dziećmi czy przyjaciółmi. Fotografie mogą mieć różne wymiary, ciekawe jest także zestawienie w formie kolażu. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. 

Wprowadzając drobne, wiosenne zmiany można całkowicie odmieni wygląd sypialni. Nowe kolory ścian, pościel, dekoracje czy roślinność to tylko niektóre elementy, które można zastosować. Dobrze jest także zdecydować się na zakup nowego materaca. To dzięki niemu jest możliwy jest efektowny i komfortowy wypoczynek. Produkty marki Hilding świetnie sprawdzają się do sypialni i spełniają swoje zadania przez lata. Należy też pamiętać, że wnętrze sypialni nie powinno być zbyt przytłaczające. Ważne jest utrzymanie harmonii zarówno pod względem kolorystycznym jak i w kwestii stylu, w którym utrzymane jest pomieszczenie. Zbyt mocne i nachalne kolory mogą utrudnić odpoczynek i łatwo rozpraszać. 

fot. sennamaterace
15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,