Stojąc przed wyborem rodzaju elewacji budynku, rynek oferuje tak szeroką gamę produktów, że ostateczna decyzja jest często kwestią przypadku, a nie szczegółowej analizy. Dysponując bardzo ograniczonymi środkami finansowymi, jesteśmy skazani na wykonanie elewacji zewnętrznej w jednym z oferowanych na rynku rodzajów  tynku. Wiąże się to z wieloma niedogodnościami jak np. nietrwałość, blaknięcie koloru, słaba odporność na uszkodzenia mechaniczne czy konieczność okresowego malowania. Bardzo często uzasadnione jest poniesienie nieco wyższych nakładów finansowych i zastosowanie takich materiałów, które pozwolą by elewacja budynku była niezmieniona jakościowo przez lata.
 

panele klinkierowe na elewacji fot. STYROMAT

Elewacja klinkierowa – o krok dalej
Nawiązującą do tradycji, prestiżową i gwarantującą wieloletnią trwałość jest elewacja z cegły klinkierowej. Wiąże się to jednak z koniecznością wykonywania 3-warstwowego muru, które jest zarówno kosztowne jak i kłopotliwe. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest elewacja z płytek klinkierowych, która przy znacznie niższy kosztach, posiada wszystkie walory ściany z cegły, a wykonanie poprawnie jest nie do odróżnienia od domu zbudowanego metodą tradycyjną.
Firma STYROMAT oferuje kompletny system wykonania elewacji z płytek klinkierowych z jednoczesnym ociepleniem, bez użycia klejów i zapraw cementowych. Poszczególne elementy systemu przytwierdzane są do podłoża za pomocą atestowanych łączników poprzez tuleje z poliwęglanu zatopione w warstwie izolacyjnej.
Kształtki klinkierowe zastosowane w systemie wykonane są od strony wewnętrznej w tzw. ,,jaskółczy ogon’’ umożliwiający bardzo trwałe, mechaniczne połączenie z warstwą styropianu o gęstości ~ 45kg/m3. Jakość zastosowanych w systemie płytek klinkierowych, szybkość i łatwość montażu, a jednocześnie uniezależnienie się podczas prac od warunków atmosferycznych, to zalety nie do przecenienia.
Proces produkcji gwarantuje, iż różnica pomiędzy poszczególnymi spoinami nie przekracza 0,5mm., a płyty wyznaczają idealnie równą płaszczyznę. Jednoczesna eliminacja klejów na wszystkich etapach montażu pozwala na wykonanie elewacji, która zadowoli najbardziej wymagających oraz zapobiegnie powstawaniu wszelkiego rodzaju wykwitów, tak często szpecących nawet poprawnie wykonaną elewację
 

panel klinkierowy na elewacjifot. STYROMAT

Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe – tradycja i doświadczenie.
System proponowany przez firmę STYROMAT wzoruje się na niemieckim systemie o nazwie  Isolierklinker, który od wielu lat funkcjonuje na tamtejszym rynku.
Wykorzystywane płytki klinkierowe produkowane są na specjalne zamówienie w firmach: Stroher GmbH oraz Feldhaus Klinker Vertiebs GmbH, posiadających ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji elementów klinkierowych. Daje to gwarancję uzyskania produktów najwyższej światowej jakości.
Dzięki innowacyjnej metodzie łączenia płytek klinkierowych z polistyrenem otrzymujemy produkt zapewniający praktycznie nieograniczoną w czasie trwałość. Poszczególne płyty łączone są ze sobą ,,na zakładkę’’, a miejsce mocowania zostaje zasłonięte zaślepkami styropianowymi uniemożliwiającymi powstawanie ,,mostków termicznych’’.
 

termoizolacyjne płyty klinkierowe na elewacjifot. STYROMAT

Elewacja klinkierowa i doskonała izolacja – inwestycja na lata.
System ,,Styromat’’ łączy w sobie niezwykle ważne cechy: wysoką jakość materiałów, pewność połączenia klinkieru z polistyrenem oraz płyt ze ścianą budynku przy jednoczesnej łatwości montażu. Daje to gwarancję, że prawidłowo wykonana elewacja w tym systemie wyglądać będzie jak nowa przez długie lata.
Stosowane płytki klinkierowe wypalane są, jak przed wielu laty, z naturalnej gliny w temperaturze 1300°C, posiadają trwałe kolory i odporne są na działanie promieni UV. Elewacja nie wymaga okresowej konserwacji, a czyszczona jest w sposób naturalny, pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.
 

panele klinkierowe na elewacjifot. STYROMAT

System kompleksowy od A do Z
Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe są systemem w pełni kompletnym. Elementy systemu produkowane są w trzech grubościach 62mm, 92mm i 112mm z tym, że każdą grubość płyty można powiększyć o dodatkową warstwę izolacyjną do 100mm. Oprócz płyt o wymiarach 1159x694mm. i 652×694 producent oferuje także elementy wykończeniowe: narożniki o wym. 242x242x694 oraz nadproża o wym. 242x121x694. Poza elementami klinkierowymi producent zapewnia także wszystkie materiały, które mogą być niezbędne w czasie montażu tj. listwa startowa, uszczelniacz, silikon, łączniki do mocowania płyt.

elementy systemu paneli klinkierowychfot. STYROMAT

System Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych STYROMAT posiada aprobatę Techniczną nr AT-15-8740/2011, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Produkt posiada także certyfikat CE potwierdzający zgodność z normą europejską EN 13163:2009, EN 13172:2009 dla okładzin elewacyjnych. Ponadto Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe zostały sklasyfikowane jako produkt nierozprzestrzeniający ognia, zgodnie z normą PN-90/B-02867 dotyczącą ochrony p/poż budynków.
 

elementy systemu paneli klinkierowychfot. STYROMAT

System dedykowany dla każdej nieruchomości
System STYROMAT może zostać zastosowany w przypadku każdej nieruchomości, zarówno na niewielkich budynkach jednorodzinnych, jak i na dużych obiektach komercyjnych typu galerie handlowe czy biurowce, a także na budynkach wielorodzinnych.
Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe można zamontować na każdym podłożu umożliwiającym odpowiednie zamocowanie. Niebagatelne znaczenie ma to w przypadku renowacji starych obiektów wykonanych z prefabrykatów. Ponadto w systemie tym renowacja i docieplenie elewacji fragmentami lub późniejsza rozbudowa nie stwarza najmniejszych problemów, a łączenie starych i nowych elementów, nawet po wielu latach, jest bezproblemowe i niezauważalne.
Po wykonaniu elewacji z Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych budynek będzie nie do odróżnienia od nowego domu zbudowanego z cegły, metodą tradycyjną. Szczególnie godne polecenia są Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe z warstwą izolacyjną wykonaną z neoporu, pozwala to na zmniejszenie warstwy docieplenia nawet o 20%, przy niezmienionym współczynniku przenikania ciepła.
 

panele klinkierowe na elewacjifot. STYROMAT

System STYROMAT – szybko, efektywnie i estetycznie
Elewacja z Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych to rozwiązanie właściwe zarówno od strony estetycznej, optymalnej izolacji cieplnej, a także nieskomplikowanego montażu oraz czasu wykonania elewacji.
Producent systemu, firma STYROMAT zapewnia, że każdy kto posiada minimalną wiedzę budowlaną oraz zmysł majsterkowicza, powinien poradzić sobie z montażem płyt. Konieczne jest jednak stosowanie się do instrukcji montażu.
Zarówno instrukcji jak i dodatkowych informacji dotyczących Systemu Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych należy szukać na stronie: www.styromat.com.pl

02-981 Warszawa, ul. Augustówka 22c, woj. mazowieckie
tel. (22) 858 77 36, 609 888 894,