Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe

Panele klinkierowe – prestiżowa elewacja i docieplenie w jednym elemencie

System Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych – rewolucyjna na naszym rynku technologia łączenia płytek klinkierowych z polistyrenem, umożliwiająca błyskawiczne i perfekcyjne wykonanie elewacji bez użycia klejów i zapraw.

Stojąc przed wyborem rodzaju elewacji budynku, rynek oferuje tak szeroką gamę produktów, że ostateczna decyzja jest często kwestią przypadku, a nie szczegółowej analizy. Dysponując bardzo ograniczonymi środkami finansowymi, jesteśmy skazani na wykonanie elewacji zewnętrznej w jednym z oferowanych na rynku rodzajów  tynku. Wiąże się to z wieloma niedogodnościami jak np. nietrwałość, blaknięcie koloru, słaba odporność na uszkodzenia mechaniczne czy konieczność okresowego malowania. Bardzo często uzasadnione jest poniesienie nieco wyższych nakładów finansowych i zastosowanie takich materiałów, które pozwolą by elewacja budynku była niezmieniona jakościowo przez lata.
 

panele klinkierowe na elewacji fot. STYROMAT

Elewacja klinkierowa – o krok dalej
Nawiązującą do tradycji, prestiżową i gwarantującą wieloletnią trwałość jest elewacja z cegły klinkierowej. Wiąże się to jednak z koniecznością wykonywania 3-warstwowego muru, które jest zarówno kosztowne jak i kłopotliwe. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest elewacja z płytek klinkierowych, która przy znacznie niższy kosztach, posiada wszystkie walory ściany z cegły, a wykonanie poprawnie jest nie do odróżnienia od domu zbudowanego metodą tradycyjną.
Firma STYROMAT oferuje kompletny system wykonania elewacji z płytek klinkierowych z jednoczesnym ociepleniem, bez użycia klejów i zapraw cementowych. Poszczególne elementy systemu przytwierdzane są do podłoża za pomocą atestowanych łączników poprzez tuleje z poliwęglanu zatopione w warstwie izolacyjnej.
Kształtki klinkierowe zastosowane w systemie wykonane są od strony wewnętrznej w tzw. ,,jaskółczy ogon’’ umożliwiający bardzo trwałe, mechaniczne połączenie z warstwą styropianu o gęstości ~ 45kg/m3. Jakość zastosowanych w systemie płytek klinkierowych, szybkość i łatwość montażu, a jednocześnie uniezależnienie się podczas prac od warunków atmosferycznych, to zalety nie do przecenienia.
Proces produkcji gwarantuje, iż różnica pomiędzy poszczególnymi spoinami nie przekracza 0,5mm., a płyty wyznaczają idealnie równą płaszczyznę. Jednoczesna eliminacja klejów na wszystkich etapach montażu pozwala na wykonanie elewacji, która zadowoli najbardziej wymagających oraz zapobiegnie powstawaniu wszelkiego rodzaju wykwitów, tak często szpecących nawet poprawnie wykonaną elewację
 

panel klinkierowy na elewacjifot. STYROMAT

Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe – tradycja i doświadczenie.
System proponowany przez firmę STYROMAT wzoruje się na niemieckim systemie o nazwie  Isolierklinker, który od wielu lat funkcjonuje na tamtejszym rynku.
Wykorzystywane płytki klinkierowe produkowane są na specjalne zamówienie w firmach: Stroher GmbH oraz Feldhaus Klinker Vertiebs GmbH, posiadających ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji elementów klinkierowych. Daje to gwarancję uzyskania produktów najwyższej światowej jakości.
Dzięki innowacyjnej metodzie łączenia płytek klinkierowych z polistyrenem otrzymujemy produkt zapewniający praktycznie nieograniczoną w czasie trwałość. Poszczególne płyty łączone są ze sobą ,,na zakładkę’’, a miejsce mocowania zostaje zasłonięte zaślepkami styropianowymi uniemożliwiającymi powstawanie ,,mostków termicznych’’.
 

termoizolacyjne płyty klinkierowe na elewacjifot. STYROMAT

Elewacja klinkierowa i doskonała izolacja – inwestycja na lata.
System ,,Styromat’’ łączy w sobie niezwykle ważne cechy: wysoką jakość materiałów, pewność połączenia klinkieru z polistyrenem oraz płyt ze ścianą budynku przy jednoczesnej łatwości montażu. Daje to gwarancję, że prawidłowo wykonana elewacja w tym systemie wyglądać będzie jak nowa przez długie lata.
Stosowane płytki klinkierowe wypalane są, jak przed wielu laty, z naturalnej gliny w temperaturze 1300°C, posiadają trwałe kolory i odporne są na działanie promieni UV. Elewacja nie wymaga okresowej konserwacji, a czyszczona jest w sposób naturalny, pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.
 

panele klinkierowe na elewacjifot. STYROMAT

System kompleksowy od A do Z
Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe są systemem w pełni kompletnym. Elementy systemu produkowane są w trzech grubościach 62mm, 92mm i 112mm z tym, że każdą grubość płyty można powiększyć o dodatkową warstwę izolacyjną do 100mm. Oprócz płyt o wymiarach 1159x694mm. i 652×694 producent oferuje także elementy wykończeniowe: narożniki o wym. 242x242x694 oraz nadproża o wym. 242x121x694. Poza elementami klinkierowymi producent zapewnia także wszystkie materiały, które mogą być niezbędne w czasie montażu tj. listwa startowa, uszczelniacz, silikon, łączniki do mocowania płyt.

elementy systemu paneli klinkierowychfot. STYROMAT

System Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych STYROMAT posiada aprobatę Techniczną nr AT-15-8740/2011, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Produkt posiada także certyfikat CE potwierdzający zgodność z normą europejską EN 13163:2009, EN 13172:2009 dla okładzin elewacyjnych. Ponadto Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe zostały sklasyfikowane jako produkt nierozprzestrzeniający ognia, zgodnie z normą PN-90/B-02867 dotyczącą ochrony p/poż budynków.
 

elementy systemu paneli klinkierowychfot. STYROMAT

System dedykowany dla każdej nieruchomości
System STYROMAT może zostać zastosowany w przypadku każdej nieruchomości, zarówno na niewielkich budynkach jednorodzinnych, jak i na dużych obiektach komercyjnych typu galerie handlowe czy biurowce, a także na budynkach wielorodzinnych.
Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe można zamontować na każdym podłożu umożliwiającym odpowiednie zamocowanie. Niebagatelne znaczenie ma to w przypadku renowacji starych obiektów wykonanych z prefabrykatów. Ponadto w systemie tym renowacja i docieplenie elewacji fragmentami lub późniejsza rozbudowa nie stwarza najmniejszych problemów, a łączenie starych i nowych elementów, nawet po wielu latach, jest bezproblemowe i niezauważalne.
Po wykonaniu elewacji z Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych budynek będzie nie do odróżnienia od nowego domu zbudowanego z cegły, metodą tradycyjną. Szczególnie godne polecenia są Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe z warstwą izolacyjną wykonaną z neoporu, pozwala to na zmniejszenie warstwy docieplenia nawet o 20%, przy niezmienionym współczynniku przenikania ciepła.
 

panele klinkierowe na elewacjifot. STYROMAT

System STYROMAT – szybko, efektywnie i estetycznie
Elewacja z Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych to rozwiązanie właściwe zarówno od strony estetycznej, optymalnej izolacji cieplnej, a także nieskomplikowanego montażu oraz czasu wykonania elewacji.
Producent systemu, firma STYROMAT zapewnia, że każdy kto posiada minimalną wiedzę budowlaną oraz zmysł majsterkowicza, powinien poradzić sobie z montażem płyt. Konieczne jest jednak stosowanie się do instrukcji montażu.
Zarówno instrukcji jak i dodatkowych informacji dotyczących Systemu Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych należy szukać na stronie: www.styromat.com.pl

02-981 Warszawa, ul. Augustówka 22c, woj. mazowieckie
tel. (22) 858 77 36, 609 888 894,

 


Liczba odwiedzin: 6486 | Data publikacji: 2013-09-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe elewacyjne to rozwiązanie, którego popularność...
Już od kilku sezonów jednym z najgorętszych...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
10.06.2019 | Chemia budowlana
Klej do płytek gresowych i ceramicznych Kerami,...
Rynek budowlany ewoluuje w tempie błyskawicznym i...
Ścienna okładzina ceramiczna jest nadal bardzo popularna,...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
27.04.2020 | Sztukateria
„Jak Cię widzą tak Cię piszą” –...
07.04.2020 | Chemia budowlana
Działanie deszczu i śniegu, wahania temperatury –...
28.01.2015 | Izolacje
Mostki termiczne to zjawisko, które spędza sen...
Romantyczne biele, modne szarości, intrygujące zielenie, nasycone...
Elewacja to wizytówka każdego domu. Dobór odpowiednich...
„Podaj cegłę, podaj cegłę – zbudujemy nowy...
Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Aranżacje w stylu industrialnym w ostatnich latach...
Ogrodzenie to niezwykle ważny element posesji. Pełni...
06.04.2017 | Domy drewniane
Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy gdy...
Marzy ci się piękna, nowoczesna elewacja z...
18.09.2014 | Domy drewniane
Technologia szkieletowa to rozwiązanie lekkie, energooszczędne i...
Klinkierowe wykończenia fasad, wnętrz i detali są...
20.08.2019 | Termoizolacja
Ocieplanie od wewnątrz nie musi być ryzykowne...
22.12.2020 | Termoizolacja
Fora budowlane, blogi, niezliczone opinie i komentarze...
07.08.2020 | Termoizolacja
Ocieplanie powierzchni nie wymaga montażu wielu osobnych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: panele klinkierowe, panel klinkierowy, termoizolacyjne płyty klinkierowe, termoizolacyjna płyta klinkierowa, system termoizolacyjnych płyt klinkierowych, elewacja bez kleju i zapraw, elewacja klinkierowa, płyty termoizolacyjne, płyty klinkierowe, płyta klinkierowa, cegła, klinkier
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy