Płyty Multipor izolacyjne, mineralne

Siła i ciepło płyną z natury – Multipor ETICS

Nie trzeba dziś nikogo przekonywać, że inwestycja w skuteczne ocieplenie budynku opłaca się zarówno ze względów praktycznych, jak i ekonomicznych. Izolacyjne płyty Multipor ETICS firmy Xella Polska to propozycja dla tych osób, które nie godzą się na żadne kompromisy w zakresie parametrów cieplnych przegród. Mineralne płyty mają nie tylko doskonałą izolacyjność termiczną, to także naturalny materiał, przyjazny środowisku naturalnemu, a do tego gwarantujący trwałość elewacji przez długie lata – bez remontów i napraw w toku eksploatacji.

Komfort termiczny w budynku mieszkalnym ma ogromne znaczenie, gdyż w prosty sposób przekłada się na samopoczucie jego mieszkańców. Jeszcze większe znaczenie mają dla nas kwestie finansowe, bo gdy wydatki ponoszone za energię grzewczą nieustannie rosną, za utrzymanie tego komfortu przychodzi nam ponosić coraz wyższą cenę. Płyty Multipor ETICS to rozwiązanie, które powstało z myślą o najbardziej wymagających inwestorach, poszukujących materiału do ocieplania ścian zewnętrznych o zwiększonej wytrzymałości. Na czym polega ich innowacyjność?

fot. Xella Polska

Ciepła, wytrzymała, niepalna przegroda

Płyty Multipor ETICS to materiał do ocieplenia ścian zewnętrznych o zwiększonej wytrzymałości. Ich współczynnik przewodzenia ciepła wynosi λ = 0,043 W/(mK). Tak doskonałe parametry izolacyjności termicznej pozwalają znacznie zredukować zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą, a co za tym idzie – obniżyć koszty eksploatacji.

Atutem mineralnych płyt izolacyjnych Multipor jest ponadto ochrona akustyczna wnętrza. W odróżnieniu od tradycyjnych materiałów używanych na ocieplenie, mineralne płyty izolacyjne nie pogarszają parametrów akustycznych przegrody, co zawdzięczają dużej gęstości i masywności elementów. Dla porównania – w przypadku styropianu czy wełny mineralnej izolacyjność akustyczna obniża się od 2 do 5 dB.

Nie bez znaczenia jest też wysoka wytrzymałość izolacji wykonanej z płyt Multipor ETICS, które są najbardziej wytrzymałym na ściskanie materiałem stosowanym do ociepleń na rynku (300 kPa). Z ich wykorzystaniem można stworzyć monolityczną warstwę ocieplenia, która jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne (co dotyczy zarówno potencjalnych szkód, które mogą wyrządzić gryzonie, jak i np. w przypadku uderzeń piłką o ścianę budynku przez bawiące się dzieci). Spośród innych materiałów izolacyjnych, Multipor ETICS wyróżnia też odporność na szkodliwe promieniowanie UV, przez co ocieplona elewacja zachowa estetyczny wygląd przez wiele lat.

Powyższe czynniki w prosty sposób przekładają się również na finanse inwestora, bo trwała izolacja oznacza, że nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na remonty, tym bardziej, że ceny materiałów budowlanych stale rosną. Płyty Multipor ETICS pozwalają ponadto na wykonanie niepalnej elewacji, plasując się w najwyższej klasie reakcji na ogień – A1. W przypadku pożaru materiał izolacyjny pozostaje bezpieczny, przez co można go stosować zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielkokondygnacyjnym bez stosowania specjalnych rozwiązań, jak np. pasy międzykondygnacyjne.

Inwestorzy doceniają ponadto ten materiał także za prostotę montażu i możliwość nieskomplikowanej obróbki (łatwe docinanie, szlifowanie) bez użycia specjalistycznych narzędzi. Łatwy i szybki montaż płyt Multipor ETICS skraca czas zaangażowania ekipy budowlanej, co przekłada się na niższą cenę realizacji inwestycji.

fot. Xella Polska

Mineralne płyty izolacyjne – zdrowo i ekologicznie

Płyty izolacyjne Multipor ETICS powstają na bazie naturalnych surowców, które są znane i wykorzystywane w budownictwie od wieków. Są to piasek, wapno i woda – nie znajdziemy w ich składzie żadnych toksycznych dodatków i biocydów. Ma to znaczenie nie tylko dla miłośników produktów powstających w zgodzie z naturą i poszanowanie środowiska, ale także dla tych, którzy dbają o zdrowy mikroklimat wewnątrz budynku, bo wykonane na bazie naturalnych surowców mineralne płyty izolacyjne są paroprzepuszczalne. Eliminuje to niepożądane zjawisko gromadzenia się wilgoci wewnątrz przegród budowlanych i pozwala na jej odparowanie. Ponadto płyty Multipor ETICS mają zasadowy odczyn (pH = 10), co dodatkowo ogranicza ryzyko rozwoju pleśni i grzybów na elewacji. Zastosowanie ich jako ocieplenia budynku pozwala na szybkie wysychanie elewacji, co korzystnie wpływa na jej stan techniczny.

fot. Xella Polska

Płyty Multipor ETICS i bloczki Ytong Energo+

Firma Xella Polska jest ponadto producentem bloczków Ytong Energo+ z autoklawizowanego betonu komórkowego. Są one przeznaczone są do budowy ścian jednowarstwowych bez ocieplenia.

W przypadku szczególnie wygórowanych wymagań pod kątem parametrów izolacyjności termicznej (np. w budownictwie energooszczędnym czy pasywnym) sprawdzą się bloczki Ytong Forte w połączeniu z mineralnymi płytami izolacyjnymi Multipor ETICS. Stanowią one kompatybilny system do budowy i ocieplenia ścian dwuwarstwowych, w którym obie warstwy (mur i ocieplenie) wykonane są z tego samego materiału: betonu komórkowego.

Wykorzystanie tak zaawansowanego rozwiązania sprawia, że cena, jaką trzeba ponieść z tytułu ogrzania budynku w sezonie zimowym będzie ograniczona do minimum. Bloczki Ytong Forte i płyty Multipor ETICS dają ponadto gwarancję, że zbudowana z nich ściana dwuwarstwowa (w praktyce jednomateriałowa) będzie oddychać, zapewniając zdrowy mikroklimat mieszkańcom budynku.

Więcej informacji o płytach Multipor ETICS znajdziesz na stronie: www.ytong-silka.pl

Z ofertą firmy Xella można zapoznać się na stronie: www.ytong-silka.pl

02-146 Warszawa, ul. Komitetu Obrony Robotników 48, woj. mazowieckie
tel. 801 122 227,


Liczba odwiedzin: 1260 | Data publikacji: 2020-06-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.06.2020 | Techniki zamocowań
Jak ułatwić sobie prace montażowe i zapewnić...
Kiedy już zapadnie decyzja o wybudowaniu własnego...
07.06.2019 | Kruszywa
Wapno palone oraz wapno hydratyzowane (gaszone) to...
29.11.2017 | Domy ekologiczne
Każde dziecko zna bajkę o trzech świnkach,...
Marzy ci się piękna, nowoczesna elewacja z...
27.01.2016 | Ogrzewanie
Rosnące ceny energii stanowią nie lada wyzwanie...
Blady strach pada praktycznie na każdego, komu...
28.01.2015 | Izolacje
Mostki termiczne to zjawisko, które spędza sen...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...
Florian Centrum od początku powstania w 1996...
24.06.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi VASCO DOORS to nowoczesne drzwi wewnętrzne...
02.04.2020 | Domy ekologiczne
„Dom skandynawski” to hasło, które elektryzuje każdego...
21.02.2020 | Galanteria ogrodowa
W ostatnich latach beton architektoniczny stał się...
02.04.2019 | Systemy budowlane
W ostatnich latach inwestorzy coraz częściej dążą...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
13.03.2018 | Domy drewniane
Domy o konstrukcji szkieletowej od kilku lat...
08.12.2017 | Izolacje akustyczne
Współczesna architektura nie zna kompromisów, nic więc...
20.09.2017 | Szkło
Coraz większa moda na szkło artystyczne i...
18.09.2017 | Izolacje
Termoizolacja budynku to temat, który nigdy nie...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
14.12.2016 | Galanteria ogrodowa
Elegancja czy komfort? Krótkotrwałe, spektakularne piękno czy...
Okleiny ścienne, niezależnie od tego, czy mowa...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: silikaty, materiały ścienne, bloczki, nadproża, płyty stropowe, płyty dachowe, ytong, silka, pustaki, beton komórkowy, xella, płyty multipor, płyty izolacyjne multipor, mineralne płyty izolacyjne,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy