Nowoczesne domy skandynawskie

Pasywny dom drewniany – połączenie tradycji z nowoczesnością

Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj jednoznacznie – to surowiec ekologiczny, przyjazny środowisku naturalnemu, a jednocześnie dość „staromodny”, przypisywany raczej do wiejskiej, rustykalnej prostoty niż nowoczesności. O tym, jak bardzo takie przekonanie jest błędne, można się przekonać śledząc ofertę firmy Drewniane Zielone Domy, która w swoich całorocznych domach skandynawskich oferuje montaż najnowocześniejszych technologii: pomp ciepła, wodnych czy gotowych systemów dla domów inteligentnych. A to wszystko przy zastosowaniu naturalnych i przyjaznych dla zdrowia człowieka materiałów.

Tradycyjny dom skandynawski, nowoczesna technologia
Nie od dziś wiadomo, że budownictwo drewniane najbardziej rozpowszechnione jest w Skandynawii, która wyznacza w tym zakresie nie tylko trendy, ale również wysokie standardy. W Szwecji, Danii czy Norwegii poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko jeśli chodzi o stopień technologicznego zaawansowania drewnianych budynków. A wszystko zaczyna się od… wysokiej jakości surowca.
– Do produkcji naszych domów używamy najlepszych materiałów. Drewno do konstrukcji i szalówki wewnętrzne pochodzą ze Skandynawii, a stabilność i wytrzymałość tamtejszego surowca wynika z niewielkich i stałych przyrostów wtórnych, co związane jest z panującym tam klimatem. Takie drewno jest suszone, impregnowane, strugane czterostronnie. Jest ono przygotowywane na rynek skandynawski, a więc spełnia najsurowsze wymogi jakościowe – podkreśla Arkadiusz Pawlik, właściciel firmy Drewniane Zielone Domy, która oferuje całoroczne domy skandynawskie.
Wysoka jakość surowca to podstawa jeśli chcemy, aby nasz wymarzony dom dobrze służył wielu pokoleniom, a jednocześnie nie narażał nas na duże wydatki. Na co jeszcze, obok samego surowca, zwracać uwagę?

 

nowoczesne domy skandynawskiefot. Drewniane Zielone Domy

 

Dom drewniany pasywny i energooszczędny
Na świecie w zastraszającym tempie kurczą się zasoby naturalne, jednak przysłowiowy Kowalski nie martwi się tym aż tak bardzo, jak kurczącymi się zasobami… jego własnego portfela. Nic więc dziwnego, że trendy na rynku, które mają na celu racjonalne gospodarowanie naturalnymi zasobami są zbieżne z poszukiwaniem przez większość ludzi rozwiązań ekonomicznych, które pozwolą zaoszczędzić na codziennych kosztach eksploatacji. Drewniane domy pasywne i energooszczędne świetnie się w te tendencje wpisują, bo niskie koszty ogrzewania i klimatyzacji pozwalają właścicielom na oszczędzanie energii, która jest w XXI wieku coraz droższa.
W jaki sposób w całorocznych domkach skandynawskich uzyskuje się standardy budownictwa pasywnego i energooszczędnego?
– To kwestia nie tylko odpowiedniej termoizolacji oraz jej grubości, ale także zastosowania energooszczędnej stolarki – drzwi i okien – podkreśla Arkadiusz Pawlik. – Kluczem do energooszczędnego drewnianego domu pasywnego w technologii szkieletowej lub z bala jest jego szczelność, którą osiągamy poprzez poprawne zastosowanie paro i wiatroizolacji – dodaje.

 

nowoczesne domy skandynawskie nowoczesne domy skandynawskiefot. Drewniane Zielone Domy

 

W nowoczesnych domach skandynawskich w technologii szkieletowej buduje się więc ściany pokryte od wewnątrz folią paroizolacyjną, która stanowi barierę dla ciepłego wilgotnego powietrza i ogranicza przenikanie pary do wnętrza ścian. Od zewnątrz układa się z kolei folię wiatroizolacyjną, która chroniąc przed wiatrem nie powoduje zatrzymywania pary zgromadzonej wewnątrz ścian. Podstawą jest, aby zużyte powietrze było wymieniane na świeże nie przez ściany, ale za pośrednictwem wentylacji grawitacyjnej.

Budowa inteligentnego domu pasywnego i energooszczędnego
Skandynawskie domy całoroczne zazwyczaj dość stereotypowo kojarzymy z typowo szwedzkim krajobrazem – urzekająca surowość, prostota, a zarazem charakterystyczny, wiejski styl. Również w tym zakresie wiele się zmieniło, bo i technologia w błyskawicznym tempie idzie naprzód. Dlaczego miałaby więc ominąć tradycyjne, drewniane budownictwo?

 

nowoczesne domy skandynawskie nowoczesne domy skandynawskiefot. Drewniane Zielone Domy

 

– Oprócz nowoczesnych domów skandynawskich w technologii pasywnej i energooszczędnej, do naszej oferty wprowadziliśmy  możliwość zastosowania  innowacyjnych funkcji i udogodnień dla mieszkańców. Możliwe jest więc sterowanie  różnymi urządzeniami za pomocą smartfona, w tym na przykład kontrola temperatury, operowanie monitoringiem, zasuwanie / rozsuwanie rolet
czy ustawienia klimatyzacji. Gotowe systemy dla domu inteligentnego to ukłon w stronę tych klientów, którzy cenią mariaże nowoczesności z klasyką – podkreśla Arkadiusz Pawlik.
Budowa inteligentnego domu nie wyklucza się więc z zastosowaniem najbardziej tradycyjnych rozwiązań, jak na przykład: drewniane elewacje z szalówki, biała, drewniana stolarka otworowa oraz dachy kryte tradycyjnymi pokryciami dachowymi. Możliwe jest też zbudowanie nowoczesnego domu skandynawskiego krytego… trzciną czy zielonymi roślinami.

 

nowoczesne domy skandynawskiefot. Drewniane Zielone Domy

 

Decyzja o tym, aby zamieszkać w domu z drewna bez wątpienia jest również wyborem pewnego stylu życia, bliskiego postawom proekologicznym. Warto jednak pamiętać, że absolutnie nie kłóci się to z nowoczesnością i zaawansowaną technologią. Zdrowy, wykonany z naturalnego surowca dom może mieć wszystkie zalety najnowocześniejszego domu inteligentnego.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnianezielonedomy.pl

 

37-632 Stary Dzików, ul. Kopernika 2a , woj. podkarpackie
tel. 0048 884 990 884,


Liczba odwiedzin: 9165 | Data publikacji: 2017-02-13

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


11.07.2016 | Domy drewniane
Nowoczesność, minimalizm, technologia... to słowa, które w...
19.11.2014 | Domy drewniane
Z czym kojarzy się dom drewniany? Przede...
15.01.2020 | Domy prefabrykowane
Budowa domów drewnianych szkieletowych, choć jest technologią...
18.12.2019 | Domy drewniane
Prosta bryła bez wykuszy, dwuspadowe dachy, liczne...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
12.03.2019 | Domy drewniane
Może się wydawać, że całoroczne domy drewniane...
10.10.2017 | Domy drewniane
Drewniany dom letniskowy dla niejednego z nas...
Budownictwo drewniane, w ostatnich latach przeżywa zarówno w...
28.04.2016 | Domy prefabrykowane
Drewniane domy prefabrykowane to rozwiązanie coraz bardziej...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
26.08.2020 | Kruszywa
Remonty budynków to proces powtarzający się co...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
05.05.2020 | Domy prefabrykowane
Współczesny rynek budowlany oferuje tak wiele technologii...
Jeszcze do niedawna zaprojektowanie własnego domu z...
09.03.2020 | Domy drewniane
Istnieje wiele sposobów na postawienie własnego domu....
05.03.2020 | Domy drewniane
Budowa domów energooszczędnych to dziś hasło, pod...
18.02.2020 | Domy drewniane
Domki mobilne całoroczne bezsprzecznie stanowią funkcjonalne, wygodne...
Kiedy już zapadnie decyzja o wybudowaniu własnego...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. podlaskie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. podlaskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: dom drewniany, dom pasywny, domy skandynawskie, nowoczesny dom, domki skandynawskie całoroczne, domy skandynawskie nowoczesne, domy drewniane pasywne, domy pasywne energooszczędne, budowa inteligentnego domu, inteligentny dom budowa, inteligentny dom gotowe systemy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy