Szklane balustrady balkonowe, tarasowe i we wnętrzach

Tradycyjna nowoczesność, której warto zaufać

Dla aranżacji architektonicznych „sky is the limit”, tzn. że w praktyce nie ma tutaj rzeczy niemożliwych. Szklane balustrady balkonowe to doskonałe rozwiązanie w większości wnętrz i dla tarasów. Szkło uważane przez lata za produkt kruchy i niezbyt bezpieczny to obecnie materiał odporny na uderzenia, któremu nie grożą zbicie albo pęknięcia. Inwestorom pozostało już tylko wykorzystywać szlachetną naturę szkła zarówno w celach estetycznych jak i praktycznych. Zapraszamy do lektury artykułu, który powstał przy udziale firmy Wonderglass, eksperta w stosowaniu szkła w aranżacji wnętrz.

Co dają szklane balustrady balkonowe? Opinie są jednoznaczne

Piękno i wygodę użytkowania. Szkło można określić jako tradycję elegancji. Jednocześnie szeroki wachlarz rozwiązań konstrukcyjnych i dotyczących sposobu mocowania szkła, sprawiają, że szkło gości i pod strzechą i w nowoczesnych, industrialnych salonach. Gdziekolwiek się nie znajdzie dodaje blasku, powiększa przestrzeń, umożliwia eksponowanie ciekawych detali architektonicznych i po prostu poprawia widoczność. Zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo użytkowania.

– Wykonujemy różne rodzaje balustrad, a w związku z tym, że 90 procent naszych montaży odbywa się w domach prywatnych to nie możemy narzekać na pomysłowość inwestorów i architektów – mówi Kamil Bartosz z firmy Wonderglass – Balustrady na słupkach ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym czy balustrady szklane samonośne to dla nas norma. Szkło pięknie komponuje się również, np. z drewnianymi stopniami schodów i oferuje nam praktycznie nieograniczone możliwości – dodaje.

fot. Wonderglass

Szklane balustrady balkonowe zmieniły swoje oblicze

Przez epoki problemem szkła była jego kruchość a co za tym idzie jego używanie w wykończeniu wnętrz mogło sprawiać kłopoty. Jednak obecnie ten problem to już przeszłość. Człowiek ulepsza wiązania chemiczne i sposoby produkcji tego materiału. Tak oto powstało m.in. szkło hartowane, które jest bardzo chętnie wykorzystywane w budownictwie. Dzięki niemu instalując balustrady balkonowe szklane można się już skoncentrować wyłącznie na ich walorach estetycznych.

– Szkło hartowane to tylko jeden z pomysłów na bezpieczne zastosowanie szkła we wnętrzach – mówi Kamil Bartosz z firmy Wonderglass – Oprócz montażu szkła hartowanego stosujemy również szkło laminowane, które nie tylko jest odporne na uderzenia, ale dodatkowo minimalizuje możliwość skaleczenia się w przypadku rozbicia tafli.

fot. Wonderglass

Balustrady balkonowe szklane i ich sposoby mocowań

Kilka szczegółów technicznych. Wyróżniamy balustrady samonośne lub na słupkach z wypełnieniem szklanym. Balustrady samonośne to całe pasy szkła, niczym nie podzielonego, a dodatkowo pełniące funkcję konstrukcyjną, ponieważ przenoszą duże obciążenia, mogą być mocowane na rotulach punktowych poniżej linii stropu, w profilach systemowych do podłogi lub do czoła stropu oraz na stopach dolnych. Dzięki temu mocowanie szkła może być prawie niewidoczne. Zyskuje nie tylko estetyka, ale i wartość rynkowa nieruchomości.

fot. Wonderglass

Balustrady balkonowe cennik

A skoro już mowa o wartościach, to pora powiedzieć słów kilka, o tym ile to wszystko kosztuje. Szklane balustrady balkonowe mają opinie drogich. Czy to prawda? Odpowiedzią jest nielubiane „i tak i nie”. Dobrej jakości szklane balustrady nie są tanim rozwiązaniem, ale trzeba wziąć pod uwagę właściwe porównanie jakości do ceny. Z drugiej strony dostępność wielu rozwiązań technologicznych mocno uelastycznia ceny. Oczywiste jest, że za szkło gięte, laminowane, dekorowane i w końcu hartowane inwestor zapłaci więcej. Jednak może on polegać na dokonanym wyborze.

Więcej na www.wonderglass.pl

Zielonki-Wieś, ul.Warszawska 339, woj. mazowieckie
tel. (+48) 515 793 867,


Liczba odwiedzin: 3626 | Data publikacji: 2020-01-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
Nowe style i trendy w architekturze wnętrz...
08.06.2015 | Schody, akcesoria
W dobrze zaprojektowanych wnętrzach – a takich...
20.09.2017 | Szkło
Coraz większa moda na szkło artystyczne i...
W pracowni Rokoko kowalstwo artystyczne powstają małe...
11.04.2014 | Schody, akcesoria
Dla każdego inwestora budowa domu ma nie...
Pierwszym impulsem do budowy ogrodzenia jest zazwyczaj...
Wybierając wykonawcę balustrady czy ogrodzenia kutego rzadko...
Producent ogrodzeń palisadowych i balustrad balkonowych Fello...
Jest mnóstwo powodów, dla których wielu inwestorów...
Drewno – czy to na tarasie, czy...
Skutecznym i niezwykle ekonomicznym sposobem na oszczędności...
Prawo precyzyjnie reguluje kwestie związane z montażem...
Instalacja bram przeciwpożarowych w dużych obiektach użyteczności...
Pandemia stała się dla większości przedsiębiorstw papierkiem...
07.04.2021 | Baseny, fontanny
Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze...
07.04.2021 | Domy prefabrykowane
Miedziński Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. opracowała...
07.04.2021 | Składy budowlane
Niezastąpione na halach, w magazynach, na stacjach...
07.04.2021 | Beton
Uniwersalność zastosowania ścian oporowych sprawia, że tego...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
06.04.2021 | Izolacje
Rury miedziane do klimatyzacji z izolacją Tubolit...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie

Słowa kluczowe: wonderglass, szklane balustrady, szklane balustrady balkonowe, szklane balustrady opinie, szklane balustrady balkonowe, balustrady balkonowe, balustrady balkonowe cennik,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy