Co dają szklane balustrady balkonowe? Opinie są jednoznaczne

Piękno i wygodę użytkowania. Szkło można określić jako tradycję elegancji. Jednocześnie szeroki wachlarz rozwiązań konstrukcyjnych i dotyczących sposobu mocowania szkła, sprawiają, że szkło gości i pod strzechą i w nowoczesnych, industrialnych salonach. Gdziekolwiek się nie znajdzie dodaje blasku, powiększa przestrzeń, umożliwia eksponowanie ciekawych detali architektonicznych i po prostu poprawia widoczność. Zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo użytkowania.

– Wykonujemy różne rodzaje balustrad, a w związku z tym, że 90 procent naszych montaży odbywa się w domach prywatnych to nie możemy narzekać na pomysłowość inwestorów i architektów – mówi Kamil Bartosz z firmy Wonderglass – Balustrady na słupkach ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym czy balustrady szklane samonośne to dla nas norma. Szkło pięknie komponuje się również, np. z drewnianymi stopniami schodów i oferuje nam praktycznie nieograniczone możliwości – dodaje.

fot. Wonderglass

Szklane balustrady balkonowe zmieniły swoje oblicze

Przez epoki problemem szkła była jego kruchość a co za tym idzie jego używanie w wykończeniu wnętrz mogło sprawiać kłopoty. Jednak obecnie ten problem to już przeszłość. Człowiek ulepsza wiązania chemiczne i sposoby produkcji tego materiału. Tak oto powstało m.in. szkło hartowane, które jest bardzo chętnie wykorzystywane w budownictwie. Dzięki niemu instalując balustrady balkonowe szklane można się już skoncentrować wyłącznie na ich walorach estetycznych.

– Szkło hartowane to tylko jeden z pomysłów na bezpieczne zastosowanie szkła we wnętrzach – mówi Kamil Bartosz z firmy Wonderglass – Oprócz montażu szkła hartowanego stosujemy również szkło laminowane, które nie tylko jest odporne na uderzenia, ale dodatkowo minimalizuje możliwość skaleczenia się w przypadku rozbicia tafli.

fot. Wonderglass

Balustrady balkonowe szklane i ich sposoby mocowań

Kilka szczegółów technicznych. Wyróżniamy balustrady samonośne lub na słupkach z wypełnieniem szklanym. Balustrady samonośne to całe pasy szkła, niczym nie podzielonego, a dodatkowo pełniące funkcję konstrukcyjną, ponieważ przenoszą duże obciążenia, mogą być mocowane na rotulach punktowych poniżej linii stropu, w profilach systemowych do podłogi lub do czoła stropu oraz na stopach dolnych. Dzięki temu mocowanie szkła może być prawie niewidoczne. Zyskuje nie tylko estetyka, ale i wartość rynkowa nieruchomości.

fot. Wonderglass

Balustrady balkonowe cennik

A skoro już mowa o wartościach, to pora powiedzieć słów kilka, o tym ile to wszystko kosztuje. Szklane balustrady balkonowe mają opinie drogich. Czy to prawda? Odpowiedzią jest nielubiane „i tak i nie”. Dobrej jakości szklane balustrady nie są tanim rozwiązaniem, ale trzeba wziąć pod uwagę właściwe porównanie jakości do ceny. Z drugiej strony dostępność wielu rozwiązań technologicznych mocno uelastycznia ceny. Oczywiste jest, że za szkło gięte, laminowane, dekorowane i w końcu hartowane inwestor zapłaci więcej. Jednak może on polegać na dokonanym wyborze.

Więcej na www.wonderglass.pl

Zielonki-Wieś, ul.Warszawska 339, woj. mazowieckie
tel. (+48) 515 793 867,