Szkło od lat towarzyszyły nam w budownictwie oraz wykańczaniu wnętrz. Chociaż powszechnie kojarzy się z zastosowaniem w oknach to dziś pojawia się coraz więcej możliwości jego wykorzystania.

– Ze szkła można wykonywać rozmaite elementy dekoracyjne i użytkowe – mówi Dominik Gątkowski z firmy Vizja Szkła, specjalizującej się w produkcji szklanych komponentów funkcjonalnych. – Na rynku wytwórstwa szklanego działamy już od ponad 10 lat i w trakcie naszej działalności dostarczyliśmy dla odbiorców prywatnych oraz inwestorów rozmaite szklane wyroby – od gablot, luster, po kominki, Szklane balustrady balkonowe, wewnętrzne oraz ściany i wiele innych. Popularność szkła ciągle rośnie, a dzięki specjalistycznym procesom technologicznym oraz wiedzy i doświadczeniu możemy proponować naszym odbiorcom szeroką gamę wyrobów na specjalne zamówienie.

fot. Vizja Szkła

Szklane balustrady balkonowe – opinie i zalety

Jednym z coraz częściej wykorzystywanych funkcjonalnych elementów wyposażenia wnętrz z oferty firmy Vizja Szkła są m.in. szklane balustrady balkonowe oraz wewnętrzne.

– Szkło jest na tyle uniwersalne, że można je stosować we wnętrzach, ale też na zewnątrz – dodaje Dominik Gątkowski. – Dużą popularnością cieszą się balustrady z tego materiału, jakie nasi odbiorcy zamawiają zarówno z przeznaczeniem na klatki schodowe i korytarze w domach oraz miejscach publicznych, np. hotelach, jak też na zewnątrz. Opinie o szklanych balustradach balkonowych i tarasowych są bardzo dobre. Klienci doceniają ich elegancki wygląd oraz łatwe czyszczenie.

fot. Vizja Szkła

Balustrady ze szkła charakteryzują się doskonałym bezpieczeństwem. Hartowane szkło jest gwarancją solidności i wytrzymałości. Doskonale pasujące do wszelkich styli wykończeniowych szkło sprawia, że tego typu balustrady sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych, skandynawskich, a nawet orientalnych. Ogromną zaletą jest bardzo wysoka przepuszczalność światła. Oznacza to, że niezależnie od tego czy balustrada jest zastosowana w przedpokoju czy też na tarasie – w obu przypadkach możemy cieszyć się pełnym doświetleniem oraz optycznie bardziej przestrzennymi pomieszczeniami.

fot. Vizja Szkła

– Wszystkie nasze produkty ze szkła powstają na specjalne zamówienie – wyjaśnia Dominik Gątkowski. – Oznacza to, że dobieramy ich wielkość i wygląd do wymagań odbiorcy. Szklane balustrady balkonowe i wewnętrzne oferujemy w kilku rodzajach mocowania: punktowo, liniowo albo jako samonośne – czyli bez metalowych słupków.

fot. Vizja Szkła

Łatwe utrzymanie w czystości

Pytając o opinie o szklanych balustradach balkonowych i wewnętrznych na pewno spotkamy się ze stwierdzeniem o ich łatwym czyszczeniu.

– W porównaniu do innych balustrad, gdzie zastosowano dużo tralek z frezowaniami czy też żłobieniami, szkło okazuje się niezwykle przyjaznym użytkownikowi materiałem – dodaje Dominik Gątkowski. – Wystarczy płyn do szyb oraz ściereczka i bardzo łatwo i szybko wyczyścimy naszą balustradę. Takie pozytywne opinie otrzymujemy od wielu odbiorców odnośnie wszystkich, oferowanych przez nas, produktów. Wszystkie nasze wyroby typowe i nietypowe odznaczają się łatwą konserwacją i nie sprawiają kłopotów w utrzymaniu w czystości, co zdecydowanie wpływa na popularność szkła w dzisiejszych domach i biurach.

fot. Vizja Szkła

Od ekranu LCD w szkle po zabudowy kominków

Firma Vizja Szkła stale poszukuje nowych inspiracji oraz realizuje interesujące, a czasem bardzo nietypowe projekty swoich klientów.

fot. Vizja Szkła

– Intersującym wyborem są np. obudowy kominków ze szkła. W tych projektach indywidualnie dopasowujemy oczywiście rozmiar, ale także kolor szkła oraz końcową aranżację. Jest to bardzo nowatorski pomysł, który dodaje uroku nowoczesnym wnętrzom. Ciekawą opcją do minimalistycznych wnętrz oraz wyszukanych hoteli są szklane podłogi. Wykonujemy je ze wzmocnionego i kilkuwarstwowego szkła, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Otrzymujemy tu doświetlenie oraz niespotykany klimat. Dla dużych odbiorców wykonujemy także obudowy ekranów LCD z hartowanego szkła – mówi Dominik Gątkowski.

fot. Vizja Szkła

Cały dom w szkle

Nie ma takiego elementu wyposażenia wnętrza, którego Vizja Szkła nie mogła by wykonać. W ofercie znajdziemy standardowe szklane balustrady balkonowe i wewnętrzne, kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwanymi i uchylnymi, lustra na wymiar w mnogości wymiarów z możliwością dodania interesującej ramy i oświetlenia. Popularne są szklane blaty do stołów, szklane półki, a nawet fronty meblowe!

fot. Vizja Szkła

– Tworzymy bardzo wiele konstrukcji ze szkła dla miejsc publicznych, np. sklepów, biur, banków oraz hoteli – wyjaśnia Dominik Gątkowski. – Dużą popularnością cieszą się szklane drzwi, które możemy wykonać z mnogości opcji – np. jako wahadłowe, uchylne i przesuwne, jak też szklane ściany – również ze szkła giętego, a także ściany działowe. Ze szkła można wykonać przedsionki, boksy i stanowiska pracy oraz gabinety. Wszystko prezentuje się elegancko, jest trwałe, a do tego każde z wnętrz zyskuje na doświetleniu.

fot. Vizja Szkła

Szkło hartowane lub laminowane oraz z opcją nadruku

Vizja Szkła w swoich projektach korzysta zawsze z bezpiecznego szkła hartowanego oraz laminowanego.

fot. Vizja Szkła

– Szkło hartowane charakteryzuje się wysoką sprężystością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania, bowiem jeśli już dojdzie do rozbicia to takie szkło rozpada się na drobne kawałeczki o nieostrych krawędziach – dodaje Dominik

Gątkowski. – Sekretem jest specyficzna obróbka polegająca na podgrzaniu szkła do bardzo wysokiej temperatury, a następnie jego szybkiego schłodzenia, co w dużej mierze podnosi jego wytrzymałość. Jeśli chodzi o szkło laminowane to powstaje ono w skomplikowanym procesie zgrzewania dwóch lub więcej tafli szkła wraz z folią PVB. Proces odbywa się w próżni i w wysokiej temperaturze. Szkło laminowane nie rozsypie się na kawałki nawet po rozbiciu. Dodatkowo ma właściwości dźwiękochłonne oraz zatrzymuje promieniowanie UV.

Dla pełnej kompleksowości swojej oferty, firma Vizja Szkła wprowadziła także możliwość wykonywania nadruków na szkle.

– Klient może zażyczyć sobie dowolnego nadruku, a my bez problemu przeniesiemy je na szklane ściany, lustra, zabudowy oraz szklane balustrady balkonowe i wewnętrzne.

fot. Vizja Szkła
05-480 Karczew, Łukówiec 65, woj. mazowieckie
tel. +48 793 678 711, +48 501 672 101,