Nowoczesne rozwiązania w budownictwie z aluminium

Technologia w odpowiedzi na trendy w architekturze

Wyzwania stawiane przed współczesną architekturą są coraz większe, a tempo zmian w sposobie projektowania i konstruowania budynków coraz szybsze. Nie ma znaczenia czy chodzi tutaj o zabudowę wielorodzinną, domek na przedmieściach czy biurowiec. Nowoczesne, dostępne już rozwiązania w budownictwie dotyczą m.in. otwierania ciasnej przestrzeni budynków przeszkleniami, korzystania z aluminium i jego stopów. To najbardziej rozpoznawalne trendy. Jednak prócz skomplikowanych założeń modelowania parametrycznego i technologii umożliwiających zaimplementowanie zasad zrównoważonego rozwoju w projektach jakichkolwiek nieruchomości, potrzebne są też doskonałe rozwiązania techniczne i technologiczne na mniejszą skalę. To ich istnienie umożliwia wdrożenie tych wspomnianych wyżej wielkoskalowych założeń.

Ekologia i natura

Budynki zeroenergetyczne to już nie jest tylko moda, to konieczność. Powrót do stosowania w budownictwie materiałów naturalnych już nikogo nie dziwi, a tam, gdzie nie można ich wprowadzić doskonale sprawdza się wykorzystywanie aluminium. Według wielu dostępnych źródeł jego recycling wymaga tylko 5% energii potrzebnej do produkcji aluminium pierwotnego. Oznacza to, że dzięki recyklingowi można uniknąć emisji 8 ton dwutlenku węgla na każdą tonę aluminium. Poza tym metal ten można przetwarzać praktycznie w nieskończoność, przyczyniając się tym samym do minimalizacji śladu węglowego. Równie wytrzymałe i równie łatwo poddające się recyclingowi są szkło i poliwęglan.

Architektura i pattern

Innymi słowy powtarzalność schematów na elewacji pozwala uporządkować przestrzeń. Ludzki mózg uwielbia mozaiki i w ten oto sposób elewacja z wyraźnie wyznaczonym wzorem przyciąga uwagę, wzrok, a także doskonale wpisuje się we współczesny krajobraz urbanistyczny. Nowoczesne, nieskomplikowane w swej formie budynki prezentują dziś sobą ciekawe rozwiązania w budownictwie, a jak by tego było mało wszystkie realizacje tworzy się z prostych materiałów przykładowo aluminium. Taki styl jest obecnie wyznacznikiem architektury z górnej półki.

fot. AluFusion 

Duże przeszklenia

To absolutne must have współcześnie zaprojektowanego budynku. Ludzie są obecnie bardziej świadomi potrzeby dostępu do jak największej ilości światła dziennego. Nie wszyscy mają możliwość mieszkania w bliskim kontakcie z naturą, dowiedziono jednak, że mieszkanie w mieście nie musi oznaczać zamknięcia w betonowych pudełkach i przestrzeń, i krajobraz można podziwiać nawet z 10 piętra wieżowca. Trend dotyczący przeszkleń związany jest również z samymi wnętrzami. Boxy w biurach to już przeszłość. Przeszklone ścianki działowe, przesuwne drzwi to również dobry pomysł na wydzielanie stref odpoczynku czy pracy nawet w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr kwadratowy ma swoje znaczenie.

Przestrzeń wspólna

Dążenie do kreowania w budynkach prywatnych i publicznych komfortowej przestrzeni wspólnej to kolejny trend we współczesnej architekturze i nie chodzi jedynie o biura co-workingowe, lecz także miejsca wspólnych spotkań i wypoczynku, coraz częściej w połączeniu z kontaktem z naturą. Ludzie chcą mieć kontakt z przyrodą i ze sobą nawzajem, a architekci zaczynają projektować ogródki warzywne i kwiatowe, które mają zachęcać do wspólnego wypoczynku i pracy nawet na osiedlach budynków wielorodzinnych.

fot. AluFusion 

Uniwersalne, elastyczne rozwiązania

Takie, które można będzie łatwo zastosować dla wielu różnych koncepcji architektonicznych zarówno dla klienta korporacyjnego jak i indywidualnego. Rozwiązania, które będą się dobrze komponować z estetyką futurystyczną, ale i tą bardziej tradycyjną przykładowo dzięki możliwości modyfikowania niektórych komponentów. Rozwiązania innowacyjne, a jednocześnie proste w montażu, bowiem w budownictwie czas to pieniądz tak było, jest i zapewne będzie.

Balustrady aluminiowo-szklane z systemu Perfect Line firmy Alufusion to przykład małego, wielkiego rozwiązania, które odpowiada na wszystkie wymienione wyżej wyzwania dla współczesnej, nowoczesnej architektury.

Balustrady modułowe – projekt autorski

Doświadczenie pozwoliło firmie Alufusion idealnie wpisać się w nowoczesne rozwiązania w budownictwie tworząc autorski system balustrad z aluminium w innowacyjnej technologii. Nowe rozwiązania dotyczą zarówno samej konstrukcji oraz wyróżniającej się estetyki balustrad, jak i technologii odprowadzania wody z wyposażonych w nie balkonów. Skutecznie chroni to niższe kondygnacje przed zalewaniem i zarazem całą konstrukcje budynku.

Balustrady aluminiowo-szklane Perfect Line III to unikalna swoboda wyboru sposobu ich montażu oraz wypełnień, co cieszyć może zarówno architektów, jak i deweloperów. Wypełnienie balustrady decyduje o całej koncepcji wizualnej budynku. Szkło w różnych kolorach, poliwęglany, a może materiały drewnopodobne? Taki wachlarz możliwości na pewno jest w stanie spotkać się z każdą koncepcją architektoniczną – od klasycznej po te najbardziej odważne. Jednak elastyczność

fot. AluFusion 

Perfect Line nie kończy się na stronie wizualnej. Można go montować w trzech wariantach:

• do policzka płyty balkonowej z blendą maskującą;
• do policzka płyty balkonowej bez blendy maskującej;
• do góry płyty balkonowej bez blendy maskującej.

A takiego montażu może dokonać nawet jedna doświadczona osoba. To nie wszystko system Perfect Line można uzupełnić AluFusion SYSTEMS, czyli szklanymi systemami przesuwnymi do balkonów i tarasów.

fot. AluFusion 

Dla klientów, którzy chcą czegoś więcej

Balkon lub loggia powróciły na szczęście do grona standardów w projektowaniu i budownictwie. Dlaczego jednak nie stworzyć ich wersji premium zapewniając możliwość korzystania z nich w każdą pogodę, o każdej porze również z wersją niczym niezakłócanego widoku? W Alufusion nie znaleźliśmy takiego powodu, dlatego powstały systemy bezramowe eleganckie, nie posiadające żadnych elementów pionowych, które mogłyby zaburzyć wygląd całej tafli szkła, kiedy system jest zamknięty. To Prestige view i Clear View. Natomiast równie elegancki z aluminiowymi ramami Classic View jest przeznaczony do zabudowy balkonów.

Coś nie tylko dla budownictwa wielorodzinnego

Ogrody zimowe w dwóch wariantach sezonowym oraz całorocznym. Można w nich miło spędzać czas nawet podczas deszczu czy silnego wiatru. Izolowany ogród stanie się integralną częścią domu nawet zimą. A jeśli nie ogród zimowy, to może przemyślane i perfekcyjnie technicznie wykonane zadaszenia i pergole?

Więcej o ofercie i technologii Alufusion przeczytać można na www.alufusion.pl

19-400 Olecko, ul. Zamostowa 2A, woj. warmińsko-mazurskie
tel. +48 87 523 30 30,


Liczba odwiedzin: 93 | Data publikacji: 2022-08-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


07.10.2015 | Systemy budowlane
Wybór stropów do nowopowstającego obiektu to bardzo...
Budowa ciepłych ścian szybsza o nawet 50%?...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
sufity podwieszane
20.11.2018 | Systemy budowlane
Coraz częściej w projektowaniu obiektów komercyjnych wykorzystywane...
Budownictwo mostowe wymaga rozwiązań, które dosłownie przetrwają...
26.04.2016 | Stolarka otworowa
Jeszcze pod koniec minionego stulecia wybór drzwi...
Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się...
10.08.2015 | Hydrotechnika
Przecieki w podziemnych częściach budynków to problem,...
10.08.2022 | Tworzywa sztuczne
Zarówno projektanci instalacji sanitarnych, jak i użytkownicy...
Możliwość budowy domu prefabrykowanego w szkielecie drewnianym...
04.07.2022 | Oświetlenie
Oświetlenie w przemyśle jest oczywistym uzupełnieniem światła...
Płynny poliuretan jako hydroizolacja dachów płaskich jest...
Odkąd istnieje ciesielstwo tradycyjne, znane są wiązary...
Odporność na korozję, warunki atmosferyczne, zmiany temperatury,...
25.04.2022 | Stolarka otworowa
Oferta drzwi dostępnych na polskim rynku budowlanym...
29.03.2022 | Izolacje
W nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym i komercyjnym nie...
Pokrycie dachu jest swoistą kropką nad „i”...
22.10.2021 | Domy prefabrykowane
Zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku, to główny cel...
21.10.2021 | Blachy
Współczesne miasto słusznie kojarzy nam się zwykle...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
03.03.2021 | Posadzki przemysłowe
Prawidłowy dobór i wykonanie podkładu to klucz...
26.02.2021 | Domy prefabrykowane
Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. podlaskie
woj. pomorskie
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. pomorskie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie

Słowa kluczowe: nowoczesne rozwiązania w budownictwie, alufusion, AluFusion Systems, wyroby ze szkła, szkło, balustrady, zadaszenia, pergole, okna, drzwi, systemy przesuwne, balustrady, deweloper, inwestycje, budownictwo mieszkaniowe, ogrody zimowe, systemy przesuwne, zabudowy tarasów, balkony,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy