Czym są domy pasywne?
Domy pasywne to obiekty, w których dzięki odpowiednim rozwiązaniom technologicznym zminimalizowane jest zapotrzebowanie na energię. Z tego też względu na tego typu nieruchomość decyduje się coraz więcej inwestorów. Dom pasywny budowany jest z myślą o odzyskiwaniu maksymalnej ilości energii pochodzącej z natury. Konstrukcja budynku wyróżnia się doskonałą izolacją termiczną. Wszystko to za sprawą eliminacji na etapie budowy potencjalnych mostków termicznych, czyli miejsc, przez które z wnętrza ucieka ciepło. Nowoczesne projekty domów pasywnych zakładają możliwość osiągnięcia maksymalnych pasywnych zysków solarnych, czyli ogrzanie pomieszczeń światłem słonecznym.

Niższe koszty eksploatacji
Dom pasywny pozwala na wypracowanie daleko idących oszczędności podczas eksploatacji budynku. Co to oznacza w praktyce? Obiekt taki budowany jest z myślą o odzyskiwaniu maksymalnej ilości energii pochodzącej z natury. Projekt zakłada maksymalną możliwą izolację termiczną, a konstrukcja jest niemal całkowicie szczelna, dzięki czemu eliminuje się potencjalne uciekanie ciepła wytworzonego w jego wnętrzu, które jest skutkiem tzw. mostków termicznych. Zastosowane przeszklenia o znacznej powierzchni powodują, że zyski solarne są jak największe. Te wszystkie, i nie tylko, czynniki sprawiają, że poniesione początkowo nakłady finansowe, związane z budową, w dość krótkim czasie mogą się zwrócić, zwłaszcza przy wciąż rosnących kosztach produkcji energii elektrycznej.

Nie tylko oszczędność, ale i ekologia
Nie bez znaczenia jest fakt, że energooszczędność domów pasywnych jest także rozwiązaniem sprzyjającym środowisku naturalnemu. Od kilku lat można obserwować rosnące zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania, zwłaszcza w kontekście wciąż wzrastającej świadomości ekologicznej. Koncepcja takich domów wpisała się idealnie w trend poszukiwania ekologicznych rozwiązań w budownictwie.

Nowoczesne projekty domów pasywnych na miarę czasów
Powyższe czynniki sprawiają, że inwestorzy coraz chętniej poszukują nowoczesnych projektów domów pasywnych. W ofercie REW-TON można znaleźć trzy podstawowe modele, różniące się wielkością powierzchni użytkowej. Wszystkie są całoroczne i cechują się bardzo dobrą izolacją termiczną oraz wyjątkową trwałością dzięki zastosowanej technologii. Domy posiadają antresolę, a w przypadku jednego modelu – nawet dwie. Oryginalny i nowoczesny design z pewnością przyciągnie oko niejednego wymagającego inwestora i wpisuje się w aktualne trendy. Dom pasywny z oferty producenta charakteryzuje współczynnik przenikania ciepła U<0.15 W/m2K.

W wersji podstawowej dostępny jest dom w tzw. „stanie zamkniętym”, do samodzielnego wykończenia w instalacje i wnętrza, przy czym można wybrać dodatkowo pakiet instalacyjny. Na życzenie klienta możliwa jest również realizacja domu „pod klucz” – z dostosowanym do wymagań projektem i wizualizacją wnętrz oraz wykonaniem wszelkich prac montażowo-wykończeniowych.

Każdy z domów może być spersonalizowany kolorystycznie. Wszystkie elementy budynku REW-TON dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co daje możliwość zaprojektowania i wykonania obiektu pod konkretne wymagania.

Inteligentny i samowystarczalny dom?
Klient poszukujący projektów nowoczesnych domów pasywnych, wybierając ofertę REW-TON, może liczyć na atrakcyjne uzupełnienia do oferowanych domów. Są nimi pakiety, podwyższające zarówno komfort użytkowania budynku, jak i jego funkcjonalność.

W „domu inteligentnym” wszystkie urządzenia, takie jak gniazdka, oświetlenie, ogrzewanie, kamery do monitoringu, system alarmowy, sterowane są poprzez smartfona.
Projekt domu samowystarczalnego zaś sprawdzi się znakomicie w przypadku, gdy na działce nie ma mediów lub gdy inwestor chce uniezależnić się od dostawców prądu i wody. Prąd pozyskiwany jest z instalacji fotowoltaicznej, woda ze studni głębinowej, a ścieki neutralizowane w przydomowej oczyszczalni. Ciepło we wnętrzu zapewnia piec wolnostojący.

Nowoczesne projekty domów pasywnych, ze względu na to, że wpisują się w aktualne trendy, są coraz chętniej wybierane przez inwestorów. Jeśli dodać do tego kwestie ekologiczne, zdaje się to być rozwiązaniem idealnym.
Więcej informacji na stronie: https://rewton.com/

02-202 Warszawa, ul. Drawska 10A / 1 , woj. mazowieckie
tel. +48 606 113 668,