Firma Balustrady Skrzypiński od blisko trzydziestu lat zajmuje się produkcją balustrad schodowych, balkonowych i karniszy. To elementy wyposażenia, które są jednocześnie użyteczne i dekoracyjne. Warto więc zadbać o to, by wykonane były z troską o najdrobniejsze szczegóły oraz by były dopasowane idealnie do danego wnętrza. Indywidualnie zaprojektowane i wykonane balustrady czy karnisze zapewnią oryginalny wygląd każdemu pomieszczeniu.

Balustrady schodowe
Nawet najpiękniejsze schody szklane, kamienne czy drewniane nie będą bezpieczne bez odpowiedniej balustrady. To nieodłączny element schodów, który służy nie tylko poprawie bezpieczeństwa, ale pełni również funkcję dekoracyjną. Potrafi dodać stylu, szyku oraz indywidualnego charakteru każdemu wnętrzu.

 

balustrady schodowefot. Balustrady Skrzypiński

 

Balustrady dobiera się przede wszystkim pod kątem materiału, z jakiego wykonano schody. O ile metalowe barierki doskonale pasują zarówno do schodów marmurowych, jak i drewnianych, to już drewniana barierka lepiej współgra z takimi samymi schodami. We wnętrzach nowoczesnych i postmodernistycznych coraz większą popularnością cieszą się natomiast metalowe balustrady ze szklanym wypełnieniem, które podkreślają minimalistyczny charakter wystroju.

 

balustrady schodowe balustrady schodowefot. Balustrady Skrzypiński

 

Balustrady mogą być wykonane z drewna, metalu, stali nierdzewnej lub metalu i szkła (wypełnienie). Ich najważniejszą funkcją jest zabezpieczenie otwartej przestrzeni na całej długości schodów oraz ułatwienie wchodzenia i schodzenia. Dlatego też należy zadbać o to, by poręcz na schodach była wygodna (bez ostrych kantów, dopasowana do dłoni) i zamontowana na odpowiedniej wysokości, dostosowanej do wzrostu użytkowników.

 

balustrady schodowefot. Balustrady Skrzypiński

 

Nowością w ofercie firmy Balustrady Skrzypiński są przeznaczone szczególnie do obiektów użyteczności publicznej balustrady antybakteryjne Cu+. Te wykonane ze stopów mosiądzu, o podwyższonym  składzie chemicznym miedzi do 63% ograniczają rozwój bakterii balustrady sprawdzą się najlepiej w szpitalach, przychodniach, szkołach, przedszkolach i hotelach – wszędzie tam, gdzie ze schodów korzysta wiele osób.

 

balustrady schodowe balustrady schodowefot. Balustrady Skrzypiński

 

Balustrady balkonowe i tarasowe
Tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo, nie ma miejsca na kompromisy. Dlatego w wyborze balustrady na balkon lub taras kwestią priorytetową jest sprawdzenie, czy spełnia ona wymagane normy bezpieczeństwa. Dopiero w drugiej kolejności uwzględnia się walory wizualne barierki. Wszystkie zaprojektowane i wykonane przez specjalistów firmy Balustrady Skrzypiński barierki balkonowe łącza w sobie te dwa najistotniejsze elementy. Co ważne, dla projektowanych i wykonywanych na indywidualne zamówienie balustrad nie ma ograniczeń w kształtach balkonów, ponieważ każda z nich jest wyginana pod dowolnym kątem.  Jeśli chodzi o stronę wizualną, balustrady muszą w sposób harmonijny komponować się nie tylko z podłogą balkonu czy tarasu, ale także ze stolarką okienną, dachem i innymi elementami dekoracyjnymi domu. Nie można także zamontować zbyt niskiej lub zbyt wysokiej balustrady, ani też takiej, która ma za szeroko rozstawione poszczególne szczeble – warto zachować odpowiednie proporcje, aby barierka nie sprawiała wrażenia zbyt przytłaczającej.

 

karnisze skrzypińskifot. Balustrady Skrzypiński

 

Karnisze
Karnisze są często niedocenianym elementem dekoracyjnym domu czy mieszkania. Niby niewidoczne, jednak są przysłowiową kropką nad „i” w wystroju każdego okna. Firma Balustrady Skrzypiński specjalizuje się w produkcji doskonałej jakości karniszy giętych metalowych, w tym mosiężnych, miedzianych i wykonanych z chromowo-niklowej stali. Karnisze metalowe sprawdzają się o wiele lepiej niż popularne do niedawna karnisze drewniane, ponieważ dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu zapewniają znacznie dłuższą, sięgającą zwykle wielu dziesięcioleci trwałość.

 

karnisze skrzypińskifot. Balustrady Skrzypiński

 

Kupując karnisze warto pamiętać, że nie muszą one być takie same w każdym pomieszczeniu – chyba że maja stanowić element łączący poszczególne style. Dobrze jest od razu zastanowić się, czy będziemy potrzebowali karniszy pojedynczych – tylko na zasłonę lub firanę – czy też podwójnych dla oby typu tkanin. Wybierając grubość rury karnisza trzeba również pamiętać o tym, że obciążony firanką i zasłoną musi udźwignąć czasem dość duży ciężar – jeśli rurka będzie zbyt cienka, może się zwyczajnie wygiąć.

 

karnisze skrzypiński karnisze skrzypińskifot. Balustrady Skrzypiński

 

Postaw na jakość i oryginalność!
Firma Balustrady Skrzypiński wyspecjalizowała się w produkcji balustrad i karniszy giętych po nietypowym, krzywoliniowym torze. Dzięki temu są to zawsze wyroby oryginalne i niepowtarzalne, a przy tym idealnie dopasowane do konkretnego okna, balkonu czy tarasu. Aby asortyment wykonany przez firmę charakteryzował się maksymalną trwałością i przez dziesiątki lat służył niezawodnie swoim użytkownikom, zachowując jednocześnie doskonały wygląd – miedziane i mosiężne elementy realizacji zabezpieczane są specjalnym, poliestrowym lakierem proszkowym. Gdy wyrób jest już gotowy, można poddać go patynowaniu, polerowaniu lub matowieniu, co daje zupełnie inne, choć równie atrakcyjne walory wizualne. Co charakterystyczne dla firmy Balustrady Skrzypiński, to kompleksowa obsługa klienta: od dokonania należytych pomiarów, przez techniczny projekt i jego prezentację za pomocą wizualizacji 3D, aż do kompletnego wykonawstwa, dostawy, montażu, a także późniejszego serwisu.