Szare, betonowe budynki czy wielka płyta to już przeszłość. Architektura XXI wieku nie boi się wyzwań i eksperymentów i stawia na lekkość i minimalizm. Ten zapoczątkowany przez projektantów-designerów trend do poszukiwania nowych, nieoczywistych form wyrazu wymusił na producentach i dostawcach konieczność dopasowania się do zmieniających się wymagań rynku. Jak można odpowiedzieć na to nowe zapotrzebowanie inwestorów?
– Przede wszystkim kompleksowość. Nasz zakres działania obejmuje wszystko, co wiąże się z nowoczesnymi elewacjami, a więc okna i drzwi aluminiowe, fasady aluminiowe, elewacje wentylowane, balustrady, daszki i konstrukcje całoszklane – mówi Tomasz Jendroszczyk z firmy Alusolution. – Dzięki temu, że łączymy wszystkie te kompetencje, nasi klienci zamiast zlecać poszczególne prace różnym firmom wykonawczym, powierzają je tylko jednej, co oczywiście upraszcza i przyspiesza czas finalizacji inwestycji – dodaje.

Okna i drzwi aluminiowe
W ofercie Alusolution znajdziemy kilka różnych systemów do architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, z których można wznosić ścianki działowe, okna, drzwi (przesuwane ręcznie lub automatycznie, wahadłowe), a także wiatrołapy i witryny. W zależności od wybranych przez inwestora rozwiązań, można wykonywać zarówno okna i drzwi o tradycyjnym systemie otwierania, jak również otwierane na zewnątrz oraz obrotowe. Dodatkowo konstrukcję mogą spełniać funkcję antywłamaniowe, o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej. Wybierając system MB-45, MB-60, MB-70, MB-86 otrzymamy efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu (w przypadku okna) i zlicowane powierzchnie skrzydeł i ościeżnicy (w przypadku drzwi).

Elegancja i styl – fasady aluminiowe
Estetyczna fasada z widocznymi wąskimi liniami podziału czy jednolita, gładka, szklana tafla? Dziś technicznie możliwe jest wszystko, ważne jednak, aby dobrać system gwarantujący pożądany efekt wizualny.
– Nasze fasady aluminiowe bazują na systemach, które odpowiadają na różne wymogi odnośnie estetyki i ostatecznego kształtu konstrukcji – podkreśla Tomasz Jendroszczyk.
System MB-SR50N jest przeznaczony do wykonywania ścian osłonowych dachów i świetlików. Konstruowane w ten sposób fasady są bardzo ciekawe architektonicznie, bo zabudowa przeszklenia może stanowić jednolitą w widoku kratownicę. Jednocześnie zastosowane kształty profili słupów i rygli dają efekt zlicowania powierzchni od strony wewnętrznej. Z kolei system MB-SR50 Efekt to fasada, w której dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania szyb do słupów i rygli uzyskujemy od zewnątrz jednolity obraz gładkiej szklanej ściany podzielonej strukturą pionowych i poziomych linii o szerokości 2 cm. Od wewnątrz – podobnie jak w systemie MB-SR50N – możliwe jest zlicowanie powierzchni słupów i rygli, a tym samym – estetyczne połączenie jej z elementami zabudowy wnętrza budynku.

 

fasady okna drzwi aluminiowe alusolution fasady okna drzwi aluminiowe alusolutionfot. Alusolution

 

Elewacje wentylowane
Rozwiązaniem, które świetnie wpisuje się nie tylko w nowoczesną architekturę, ale także w trend do oszczędzania energii, są elewacje wentylowane, które mają doskonałe właściwości cieplno-izolacyjne oraz akustyczne. W tego typu elewacjach pomiędzy wełną mineralną a płytą elewacyjną zastosowana jest tzw. pustka wentylacyjna, która z jednej strony zapobiega kondensacji wilgoci, z drugiej – zapewnia przyjemny chłód latem, co pozwala zredukować wydatki ponoszone na klimatyzację.
– Elewacje wentylowane doskonale wpisują się w nowoczesną architekturę, zwłaszcza gdy mowa o obiektach użyteczności publicznej, ale również w budynkach prywatnych, w tym w domach pasywnych – wyjaśnia Tomasz Jendroszczyk.
Pole do popisu dla kreatywnych projektantów otwiera szeroki wybór różnych rodzajów okładzin elewacyjnych: mogą to być np. płyty kompozytowe lub włókno-cementowe, laminaty HPL, deski elewacyjne.

 

fasady okna drzwi aluminiowe alusolution fasady okna drzwi aluminiowe alusolutionfot. Alusolution

 

Szkło w roli głównej: konstrukcje i balustrady całoszklane
Trudno wyobrazić sobie nowoczesną architekturę bez aluminium, jeszcze trudniej – bez szkła. To właśnie ostatni z wymienionych materiałów nadaje pomieszczeniom lekkości oraz rozjaśnia i ożywia przestrzeń dzięki grze refleksów świetlnych. Zaawansowane możliwości obróbki szkła, coraz częściej wykorzystywanego jako materiał konstrukcyjny sprawiają, że dziś w naszym otoczeniu nie brakuje budynków, których bryła przełamana jest ciekawymi akcentami szklanymi. Stałym elementem nowoczesnych wnętrz są też konstrukcje całoszklane.
– Jeśli chodzi o szkło na zewnątrz, to świetnie pomaga ono zintegrować budynek z otaczającym go krajobrazem. W tej roli doskonale sprawdzają się bardzo dziś popularne szklane balustrady zewnętrzne, które stanowią często dominantę kompozycjną całej bryły budynku – mówi Tomasz Jendroszczyk.
W ofercie Alusolution znajdziemy ogromny wybór wewnętrznych i zewnętrznych balustrad szklanych oraz poręczy, do różnych obciążeń i z różnymi wariantami mocowania. Dostępne są np. balustrady mocowane liniowo, które w każdym wariancie można wykończyć rurami profilowanymi i/lub dodatkowymi poręczami. Stosuje się je nie tylko na balkonach i tarasach, ale także na schodach, a nawet w dużych obiektach, jak np. stadiony.
Ciekawe efekty można uzyskać wybierając jedną z balustrad całoszklanych montowanych punktowo. Różne warianty wykończenia wykonanych ze stali nierdzewnej elementów mocujących sprawiają, że na ostateczny efekt składa się zarówno tafla szkła, jak i przełamujące ją stalowe dodatki.
Nieustannie rośnie też popularność szkła we wnętrzach, a zróżnicowana oferta pozwala na dostosowanie cech użytkowych i estetycznych materiału do najbardziej finezyjnych projektów budynków czy koncepcji aranżacji wnętrz. W przestrzeniach biurowych, w których zachodzi potrzeba wydzielenia pomieszczeń biurowych czy konferencyjnych, sprawdzi się system stałych oraz wyposażonych w drzwi ścian działowych MB-45 OFFICE.

 

fasady okna drzwi aluminiowe alusolutionfot. Alusolution

 

Przypominające górskie kryształy bryły, osłonięte delikatną siatką z aluminium, pełne światła pomieszczenia, w których przestrzenie wydzielone są za pomocą szklanych ścianek działowych – taka jest nowoczesna architektura, efektowna, urzekająca, doskonale łącząca funkcje użytkowe z estetyką z najwyższej półki. Pamiętając o tym, że współczesne budynki to dzieła sztuki, w których liczy się każdy detal, powierzajmy ich wykonanie doświadczonym wykonawcom, którzy są nie tylko rzemieślnikami, ale także projektantami i producentami. Tylko ta kompleksowość świadczonych usług zagwarantuje, że aluminiowa fasada, elewacja wentylowana czy całoszklana konstrukcja doskonale będzie pełnić swoją rolę i nie przysporzy nam problemów w toku eksploatacji. Ponadto – co nie jest wcale mniej istotne – im więcej kompetencji z zakresu projektowania, produkcji i montażu nowoczesnych systemów elewacyjnych i budowlanych łączy wybrany przez nas wykonawca, tym większa jest pewność, że poszczególne elementy będą ze sobą kompatybilne.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.alusolution.pl

43-392 Międzyrzecze Górne, 652, woj. śląskie
tel. 735 922 786,