Zalety ścianek działowych ze szkła

• Ścianki ze szkła sprzyjają współpracy i komunikacji w miejscu pracy. Pozwalają utrzymać kontakt wzrokowy z innymi członkami zespołu, a jednocześnie zachowują odpowiedni poziom prywatności.
• Szkło umożliwia swobodny przepływ naturalnego światła. Dzięki temu pomieszczenia są bardziej jasne, a cała przestrzeń wydaje się większa i bardziej otwarta.
• Ścianki ze szkła dodają nowoczesnym wnętrzom użytkowym elegancji. Dzięki swojej przejrzystości i minimalizmowi pasują do różnych stylów aranżacji.
• Dobrej jakości szklane ścianki mogą również zapewnić odpowiedni poziom izolacji dźwiękowej, co jest istotne w biurach i miejscach pracy.
• Odpowiednio zaimplementowane i utrzymane ścianki ze szkła zapewniają trwałość i wytrzymałość zabudowy przez długi czas, a także umożliwiają szybkie przearanżowanie układu.
• Współczesne ścianki działowe ze szkła wykonane są z materiałów ekologicznych i odnawialnych, co wpisuje się w trendy zrównoważonego rozwoju.
• Ścianki ze szkła z łatwością dostosujemy do indywidualnych preferencji i potrzeb, wybierając różne rodzaje szkła, wzory, kształty i wykończenia.

Co wpływa na cenę za m2 ścinek działowych szklanych?

Wycena ścianek działowych ze szkła zawsze wykonywana jest indywidualnie po konsultacji z klientem. Może być uzależniona od wielu czynników, które wpływają na koszty materiałów, produkcji, instalacji i dodatkowych opcji. Wypunktujmy najważniejsze z nich.

fot. SG Glass

Powierzchnia obiektu i projektowany układ

Zasadniczo im większa powierzchnia szklanych ścianek działowych, tym korzystniejsza wycena. Na finalną cenę za m2 wpływa jednak nie tylko metraż pomieszczeń, ale także istotne jest, jaki układ podziału jest nam potrzebny. To on determinuje ilość ścianek, ilość profili i wpływa na różne aspekty montażowe. Czy chcemy, by szklana zabudowa powiększała optycznie przestrzeń biurową, czy stanowiska pracy mają być ustawione w równoległe rzędy, czy chcemy stworzyć nieszablonowe konstrukcje? I jakie elementy ruchome będą nam potrzebne? Ustalamy te kwestie na etapie projektu.

Grubość szkła

Zabudowy ze szkła mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo pracy na co dzień, dlatego optymalna grubość tafli ma tu znaczenie kluczowe. SG Glass oferuje ścianki działowe ze szkła hartowanego o grubości 10 mm, co przekłada się na dużą wytrzymałość i sprężystość szklanej tafli. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia panelu, pęknięte szkło hartowane rozpada się na małe kawałki o gładkich krawędziach, więc nie stanowi zagrożenia dla użytkowników pomieszczenia.

Rodzaj szkła

Obok standardowego szkła hartowanego, które jest wymagane w przepisach budowlanych do konstrukcji szklanych ścianek działowych, możemy także wybrać warianty specjalistyczne, o wyżej cenie za m2. Jeśli dana obiekt pełni nietypowe funkcje i wymaga dodatkowych zabezpieczeń, zainwestujmy w szkło laminowane o właściwościach dźwiękochłonnych, szkło zabezpieczające przed ogniem lub włamaniem.

fot. SG Glass

Profile aluminiowe

Rodzaj systemu mocowania także ma wpływ na cenę. Aluminium to lekki materiał konstrukcyjny o właściwościach antykorozyjnych. Oferowane w SG Glass profile dopasowane są do grubości szklenia i posiadają komplet uszczelek. Na cenę tego elementu może wpływać wybór rodzaju drzwi (rozwierane, uchylne, harmonijkowe lub przesuwne), a także dodatkowe lub nietypowe powłoki malarskie czy potrzeba wbudowania dodatkowych elementów ruchomych w zabudowie.

Wykończenia i dodatki

Finalny efekt estetyczny oraz funkcjonalny nasze zabudowy zawdzięczają między innymi niezbędnym dodatkom wykończeniowym. Okucia, uchwyty, gałki, zamki, szyldy i inne detale to sposób na nadanie szklanej zabudowie oryginalności, ale także ważny element praktyczny, zapewniający stabilność, płynne otwieranie elementów ruchomych i wygodę użytkowania ścianek działowych na co dzień.

Montaż

Na cenę tego elementu rzutują kwestie związane z lokalizacją inwestycji (koszty transportu materiałów na miejsce oraz praca ekipy monterskiej), wielkość projektu (powierzchnia zabudowy, planowany układ ścianek działowych) oraz konstrukcja samego wnętrza (np. czy konieczne będzie wykonanie podkonstrukcji, czy nie).

Ścianki działowe szklane cena za m2 – jak kupić korzystnie?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe parametry i dynamiczne zmiany na rynkach trudno jest jednoznacznie określić stałe cenniki. Weryfikując więc oferty, sprawdźmy, co dokładnie wliczone jest w cenę usługi, aby uniknąć dopłat na końcowym etapie prac. Możemy oszczędzić, gdy zdecydujemy się na kompleksową obsługę prosto od producenta. Orientacyjne widełki cen za m2 ścianki działowej szklanej to obecnie kwota od 700 zł do 1500 zł netto dla dużych realizacji w obiektach biurowych, usługowych. W cenie otrzymujemy zestaw profili, pakiety szybowe, drzwi. Przykładowo firma SG Glass realizuje usługi w pakiecie – projekt, wykonawstwo, transport i montaż. Zanim zdecydujemy się na współpracę, eksperci wykonają pomiary i doradztwo w cenie od 400 zł brutto. Koszt ten jest odliczany w przypadku wykupienia kompleksowej usługi u producenta. Realizacje wykonywane są na terenie całego kraju przez fachowców z doświadczeniem. Transport i montaż wyceniany jest dodatkowo.

fot. SG Glass

SG Glass – producent Twojej zabudowy ze szkła hartowanego

SG Glass od ponad 15 lat dostarcza odbiorcom komercyjnym i indywidualnym szklane zabudowy i konstrukcje ze szkła na wymiar. Możemy liczyć na profesjonalną obróbkę surowca najwyższej klasy i dostosowanie produktu do naszych wymogów. Obok szklanych ścianek działowych w SG Glass zamówimy także:

• drzwi szklane,
• szklane balustrady i zadaszenia,
• zabudowy szklane typu loftowego,
• gabloty, witryny
• ekrany w szkle, szklane kominki,
• lustra na wymiar,
• szklane podłogi,
• kabiny prysznicowe,
• produkcja szkła laminowanego i hartowanego.

fot. SG Glass

Aby dowiedzieć się, jaka jest aktualnie cena za m2 ścianki działowej szklanej do biura zapraszamy do kontaktu z ekspertami SG Glass na stronie www.sg-glass.pl

05-530 Góra Kalwaria, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1, woj. mazowieckie
tel. +48 793 678 711, +48 695 933 337,