Guma w płynie na dach – opinie, cena i zastosowanie

Nowoczesna kanadyjska technologia na ratunek przeciekającym dachom

Właściwy stan dachu to jeden z najważniejszych aspektów właściwej kondycji budynków mieszkalnych i użytkowych. W przypadku ich nieszczelności doskonałą opcją jest guma w płynie na dach. Przyjrzyjmy się z bliska tej technologii, która pozwala z powodzeniem na wyremontowanie starego, przeciekającego dachu. Korzystne opinie o gumie w płynie na dach oraz atrakcyjna cena w porównaniu z kosztami i problemami, jakie możemy napotkać przy rozbiórce starego dachu potwierdzają sukces tego rozwiązania.

Czy opłaca się budować dach od nowa?

Koniec zimy zmusza właścicieli nieruchomości do podjęcia decyzji co zrobić z przeciekającym dachem, rozebrać i zbudować od nowa czy może lepiej wyremontować stary?

– Decyzja o rozbiórce i odbudowie dachu wiąże się z ze znacznymi kosztami. Są one większe niż wzniesienie dachu na nowym budynku. Wynika to z kosztów rozbiórki, która w zależności od rodzaju pokrycia wynosi od 6 -8 zł za m2 blachodachówki, skończywszy na 25-30 zł za płyty azbestowe. Do tego doliczyć należy koszt utylizacji, np. w przypadku papy mówimy o cenie od 450-do 600 zł za tonę. Poza kosztami należy brać pod uwagę ryzyko zalania wnętrza budynku w czasie, kiedy stary dach jest zdjęty, a nowy nie został jeszcze zamontowany. Niekiedy, np. w przypadku hal fabrycznych wymiana dachu wiążę się z koniecznością wstrzymania produkcji, a to zawsze oznacza stratę dla przedsiębiorcy- wyjaśnia Andrzej Błachut z firmy Canada Waterproof System, dostarczającej na rynek produkty do hydroizolacji budynków, w tym coraz bardziej popularną gumę w płynie na dach.

Jak widać, nowy dach to optymalne rozwiązanie, ale bardzo kosztowne i czasami ze względu na sposób użytkowania budynku po prostu nie wchodzi w rachubę.

fot.  Canada Waterproof System

Remont dachu to korzystniejsze wyjście

Alternatywą jest remont starego dachu.

– W tym przypadku z pomocą przychodzi oferowana przez nas kanadyjska technologia gumy w płynie na dach – mówi Andrzej Błachut. – Co bardzo ważne, starej powierzchni dachu nie trzeba zrywać, nakłada się na nią jedynie cienką 1-2 milimetrową warstwę, która tworzy doskonałą hydroizolacyjną membranę. Jest to niewielkie obciążenie dachu w porównaniu do kolejnej warstwy papy. Na korzyść tego rozwiązania na pewno wpływa atrakcyjna cena gumy w płynie na dach, która w porównaniu z ogromnymi kosztami i potencjalnymi problemami remontowymi przynosi doskonałe i pewne rozwiązanie na każdą kieszeń!

fot.  Canada Waterproof System

Guma w płynie na dach – solidna hydroizolacja i wygodne użycie

Membrana oferowana przez Canada Waterproof System stanowi warstwę ochronną, która współpracuje ze starym pokryciem dachu, idealnie do niego przywierając. Jest jednolita, bezszwowa, nie rozwarstwia się, nie pęka.

– Brak połączeń powoduje, że unikamy w ten sposób wad typowych dla produktów zgrzewanych lub klejonych – dodaje Andrzej Błachut.

fot.  Canada Waterproof System

Guma w płynie na dach – opinie o łatwym montażu

Znana i doceniana na całym świecie technologia cieszy się wieloma dobrymi opiniami, zarówno ze względu na swoją jakość, ale także łatwość i szybkość aplikacji.

fot.  Canada Waterproof System

– Otrzymujemy coraz więcej bardzo pozytywnych opinii o gumie w płynie na dach, którą oferujemy – tłumaczy Andrzej Błachut. – Nasi odbiorcy bardzo cenią sobie szybki czas remontu, który jest ułamkiem czasu, jaki wymagany byłby do rozbiórki starego dachu i budowy nowego. Sam proces naprawy z udziałem gumy w płynie na dach jest naprawdę szybki. W przypadku 500-metrowego dachu i przy zastosowaniu metody natryskowej całość prac zamknie się w zaledwie 2-3 dniach.

fot.  Canada Waterproof System

Bez potrzeby gruntowania i zabezpieczania

Gumę Canada Waterproof System nakłada się w temperaturze 10-30 stopni na suchy i oczyszczony dach. Istotna jest bezdeszczowa pogoda.

– Nasza guma nie wymaga zastosowania jakichkolwiek płynów gruntujących – informuje Andrzej Błachut. – Produkt doskonale przywiera do blachy, papy, drewna, EPDM, PCV, pianki PUR czy styropianu. Gruntowanie polecamy wyłącznie w przypadku dachów betonowych.

fot.  Canada Waterproof System

Guma w płynie na dach jest odporna na działanie promieni UV, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia w formie posypki, a to z kolei jeszcze bardziej przyśpiesza czas wykonywania remontu i obniża cenę remontu.

fot.  Canada Waterproof System

Ekologiczne i nieszkodliwe dla zdrowia

Produkty z serii Canada Waterproof System powstały na bazie wody, nie zawierają rozpuszczalników ani szkodliwych substancji lotnych, są zatem ekologiczne, zgodnie z kanadyjską tradycją.

fot.  Canada Waterproof System

Trzy wersje

Guma w płynie na dach Canada Waterproof System jest dostępna w trzech wersjach: guma natryskowa, guma do nakładania ręcznego z ochroną UV i guma do nakładania ręcznego bez UV.

– Gumę natryskową stosuje się w przypadku większych powierzchni. W tym przypadku natrysk wykonują autoryzowani wykonawcy – mówi Andrzej Błachut. – Opinie o gumie w płynie na dachach, którą nałożono metodą natrysku są oczywiście wyśmienite, ale nie zapominajmy, że nakładanie ręczne także przynosi doskonałe efekty i okazuje się bardzo korzystne cenowo w przypadku mniejszych dachów.

Gumę ręczną Canada Waterproof System z filtrem UV stosuje się do mniejszych powierzchni, np. do zabezpieczenia dachu garażu czy dachu domu jednorodzinnego.

fot.  Canada Waterproof System

– Ponieważ ręczne nakładanie gumy w płynie na dach nie jest skomplikowane, to tak naprawdę każda osoba z zacięciem majsterkowicza na pewno da sobie z tym radę – tłumaczy Andrzej Błachut. – Pamiętać należy jedynie o zabezpieczeniu geowłókniną „newralgicznych miejsc”, czyli tam, gdzie dach styka się z kominami, świetlikami, attyką, instalacjami odgromowymi itp. Guma łatwo się rozprowadza za pomocą wałka lub pędzla. Pomocne są także jej właściwości. Guma w płynie na dach Canada Waterproof System charakteryzuje się dużą przyczepnością, co ułatwia aplikację, ale trzeba także z góry trzeba założyć, że pędzle, wałki i rękawice nie będą nadawały się do ponownego użycia.

Guma ręczna CWS bez UV może być używana do zabezpieczeń hydroizolacyjnych miejsc nienarażonych bezpośrednio na działanie promieni słonecznych, takich jak fundamenty, balkony lub tarasy.

fot.  Canada Waterproof System

Guma w płynie na dach – cena i możliwości

Gama produktów pozwala odpowiednio dobrać produkt do naszych potrzeb.

– Oferujemy fachową poradę wszystkim zainteresowanym zastosowaniem gumy w płynie na dach – mówi Andrzej Błachut. – Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomożemy zarówno w wyborze odpowiedniego rodzaju gumy, jak też odpowiedzmy na praktyczne pytania dotyczące aplikacji.
Warto zauważyć, że istnieje wiele dodatkowych zastosowań gumy w płynie na dach. Cena, jaką zapłaciliśmy będzie jeszcze korzystniejsza, jeśli pozostały materiał wykorzystamy na dodatkowych hydroizolacjach w obrębie domu.

– Nasza guma wykorzystywana jest także we wnętrzach, głównie w łazienkach czy piwnicach, ale także w izolacji domów z drewna oraz płyt OSB – dodaje Andrzej Błachut.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.cws.expert

01-633 Warszawa, ul. Gdańska 51 C, woj. mazowieckie
tel. 22 299 19 05,


Liczba odwiedzin: 1802 | Data publikacji: 2021-03-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


18.12.2019 | Natryski pianki
Nowoczesne technologie hydroizolacji są już dostępne w...
09.09.2021 | Kruszywa
Zastosowanie kamienia wapiennego we współczesnym przemyśle i...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
Japońska jakość wraz ze światowym wzornictwem. Wśród...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
16.07.2021 | Chemia budowlana
Hydroizolacja Remmers MB2K to elastyczna polimerowa powłoka...
Twarda woda to częsty problem w gospodarstwach...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
Atrakcyjna cena palarni zewnętrznych i spełnienie krajowych...
Różne rodzaje przestrzeni zewnętrznych wymagają rozmaitych sposobów...
Nie od dziś wiadomo, że przy wielu...
Szeroka oferta rodzajów i atrakcyjny zakres cen wiat...
10.06.2021 | Izolacje
Wiedza o cechach technicznych materiałów budowlanych to...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
Prawo precyzyjnie reguluje kwestie związane z montażem...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
Stropodachy bez izolacji to utrapienie niejednego właściciela...
03.03.2021 | Systemy budowlane
Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i...
03.03.2021 | Posadzki przemysłowe
Prawidłowy dobór i wykonanie podkładu to klucz...
03.03.2021 | Ogrzewanie
W dobie coraz większych opłat za ogrzewanie...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: guma w płynie na dach, Guma w płynie na dach - opinie, cena, opinie o gumie w płynie na dach, gumę w płynie na dach, cena gumy w płynie na dach, gumy w płynie na dach, Opinie o gumie w płynie na dachach, opinia, opinie, cena, cenie, Flexa Isolations, flexa, izolacje, izolacje flexa, Canada Waterproof System, system izolacji, kanadyjski system izolacji, hydroizolacje, hydroizolacje budynków,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy