Izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe

Szkodliwe działanie wody, nie ogranicza się w skutkach do powstawania brzydkich zacieków. Zjawisko kapilarnego podciągania wilgoci potrafi skutkować jej szybkim rozprzestrzenianiem w ścianach i konstrukcji. Powstają kolonie pleśni, łuszczą się powłoki malarskie itp. Dlatego nie warto zaniedbywać kwestii właściwej hydroizolacji. Możliwości jest co najmniej kilka m.in.: szlamy, betonity, kity. Jaką przewagę ma nad nimi guma w płynie? Czy może być stosowana na zewnątrz i wewnątrz?
Canada Waterproof System (CWS) jest. guma w płynie, czyli elastomerem bitumicznym z domieszką polimerów całkowicie odporną na promieniowanie UV. Wszystkie produkty z linii CWS są ekologiczne i nie zawierają rozpuszczalników, szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych (ang. VOC) i mogą być stosowane w pomieszczeniach.

fot. Canada Waterproof System

Guma w płynie ma też inne zalety

Materiały izolacyjne, których skład oparty jest na związkach chemicznych, czyli poliuretany, folie dachowe i inne, to są produkty, które są dobrymi materiałami, które w wielu przypadkach są warte polecenia. Natomiast jest jedna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Wszystkie one wymagają postępowania bardzo ściśle z instrukcją, a to ze względu na zastosowaną technologię. Przykładowo muszą być nakładane w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. W związku z tym są przeznaczone do użytkowania przede wszystkim przez profesjonalistów.

Guma w płynie od CWS Expert to produkt, bardzo elastyczny, jeśli chodzi o parametry technologiczne, ale i w samym zastosowaniu. Spełni on swoje zadanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

„Zaletą naszego produktu jest po pierwsze to, że jego aplikacja jest bardzo łatwa – może to zrobić każda osoba, która umie posługiwać się pędzlem, wałkiem. Produkt jest na bazie wody, czyli nie ma w sobie tyle chemii co te inne poliuretany i inne produkty. Nakłada się go na zimno, wysycha i co najważniejsze zawsze można wziąć kolejne wiaderko, domalować i to się bardzo ładnie ze sobą zespoli.” mówi Pan Andrzej Błachut

Jak czytamy produkt wybacza błędy przy aplikacjach Łatwo tworzy jednolitą bezszwową powłokę. Przy jego aplikacji nie trzeba też zachowywać ciągłości technologicznej i wykonywać prac w narzuconym specyfikacją oknie czasowym.

fot. Canada Waterproof System

Wyjątkowa rozciągliwości.

Każdy produkt, który ma w swej specyfikacji technicznej powyżej 300-400% rozciągliwości to jest produkt, który będzie bardzo dobrze zachowywał się na dachach, które pracują. To ma przykładowo bardzo istotne znaczenie przy renowacjach na starych kamienicach. Pokrywano je bowiem dachami z drewna i papy. Tego typu dachy charakteryzują się tym, że cały czas pracują. Elastomer, który jest elastyczny i miękki przejmuje na siebie część tej pracy i skutecznie zapobiega uszkodzeniom. Tym bardziej, że guma w płynie od CWS Expert posiada rozciągliwość rzędu 1000% i doskonałą pamięć kształtu. To wszystko bez względu na to czy jest zastosowana na blachę, drewno, papę, asfalt czy EPDM, Technologia nie do pokonania w izolacji we wnętrzach i na zewnątrz,

Nakładanie ręczne i przy pomocy natrysku.

Nakładanie natryskowe jest stosowane przy izolacji wielkopowierzchniowych dachów, co bardzo ułatwia pracę. Do mniejszych przestrzeni dachowych stosuje się pędzel, bo w ich przypadku koszt stosowania maszyny do natryskiwania byłby zbyt wysoki – chociażby przez konieczność jej późniejszego czyszczenia.

fot. Canada Waterproof System

Katalizator

Nie jest konieczny do ręcznego nakładania, bo jest już składnikiem produktu. Przy produkcie do użytku ręcznego zastosowane zostało około 30% wody, która odparowuje i tym oto sposobem produkt się utwardza. Przy produkcie do nakładania natryskowego jest on zbudowany głównie z wody, dlatego konieczne jest dodanie anionów do tej konkretnej mieszanki. Efekt końcowy przy obu sposobach nakładania jest identyczny.

fot. Canada Waterproof System

Związki anoniowe w składzie

Do czego są wykorzystywane? Guma w płynie Canada Waterproof System to produkt neutralny dla środowiska. Nie jest oparty na rozpuszczalnikach czy naftach. Bezpośrednio po pomalowaniu zostaje jedynie silny zapach lasu sosnowego, który też znika po kilku dniach. Ten materiał szybko wysycha. Związki anoniowe, są wykorzystywane w recepturze jako efektywny wspomagacz adhezji. Powodują również w utrzymaniu stanu płynnego produktu, co znacząco wydłuża jego przydatność do użytkowania i jak już wspomniano ułatwia aplikację izolacji na zewnątrz i wewnątrz. Preparat jest również w stanie znieść działanie potężnego słupa wody. Co oczywiście zostało potwierdzone w badaniach laboratoryjnych.

Więcej o produkcie, jego ekologicznej charakterystyce i właściwościach można dowiedzieć się na www.cws.expert

01-633 Warszawa, ul. Gdańska 51 C, woj. mazowieckie
tel. 22 299 19 05,