Systemy poliuretanowe firmy Purinova

Efektywna izolacja natryskowa pianą PUR

Izolacja termiczna ma ogromne znaczenie dla zmniejszenia zużycia energii potrzebnej na ogrzewanie i chłodzenie budynków. Dlatego dobra izolacja to izolacja szczelna: bez spoin i mostków termicznych na łączeniach, pokrywająca nawet najdalsze i najtrudniej dostępne zakamarki powierzchni, a także lekka, nie obciążająca konstrukcji budynków. Jeśli dodatkowo jest to izolacja, której wykonanie zajmuje wyjątkowo mało czasu, jest to bez wątpienia najefektywniejszy sposób docieplenia i izolacji budynków. Wszystkie te zalety łączy w sobie piana natryskowa PUR firmy Purinova.

Piana komórkowa jest alternatywą dla docieplenia budynków tradycyjnymi technikami, czyli za pomocą styropianu lub wełny mineralnej. Ze względu na swoje właściwości, ma nad przestarzałymi technikami izolacji ogromną przewagę. Warto jednak zainwestować w pianę dobrej jakości, z wymaganymi certyfikatami i odpowiednio dobraną do potrzeb. Taką pianę produkuje firma Purinova.

 

efektywna izolacja natryskowa efektywna izolacja natryskowafot. Purinova

 

Rodzaje i właściwości piany PUR
Piana poliuretanowa produkowana jest w dwóch podstawowych wariantach: piany otwartokomórkowej i piany zamkniętokomórkowej. Te dwa rodzaje różnią się strukturą, właściwościami i przeznaczeniem – toteż tak ważny jest wybór właściwego materiału przed wykonaniem izolacji.

 

efektywna izolacja natryskowa efektywna izolacja natryskowafot. Purinova

 

Piana otwartokomórkowa zbudowana jest w 90% z komórek otwartych, czyli oddychających. Dlatego jej głównym przeznaczeniem jest izolacja termiczna i akustyczna wnętrz budynków. Cechuje się niskim współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie jest zatrzymywana w warstwie izolacji. Niska gęstość produktu powoduje, że pianka nie obciąża konstrukcji budynku, a nawet ją usztywnia. To istotne zwłaszcza w przypadku domów szkieletowych, docieplania starych budynków lub płaskich dachów, narażonych na dodatkowe obciążenia (np. śniegiem). Komponenty do produkcji piany otwartokomórkowej nie zawierają środków spieniających zubażających warstwę ozonową ziemi.

 

efektywna izolacja natryskowa efektywna izolacja natryskowafot. Purinova

 

Piana zamkniętokomórkowa ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Wykorzystuje się ją nie tylko do izolacji natryskowych, ale także do produkcji płyt warstwowych, wszelkiego rodzaju materiałów wykończeniowych, do izolacji urządzeń chłodniczych czy produkcji rur preizolowanych. Jej budowę w minimum 90% stanowią komórki zamknięte, więc piana zamkniętokomórkowa charakteryzuje się znikomą chłonnością wilgoci, bardzo wysoką odpornością na ściskanie oraz znajduje zastosowanie w szerokim zakresie temperatur. Idealnie nadaje się do termoizolacji oraz wykazuje właściwości hydroizolacyjne. Jest skutecznym materiałem do izolacji dachów płaskich, stropodachów, fundamentów, ścian, wszelkich konstrukcji stalowych, chłodni, rurociągów, czy budynków inwentarskich.

 

efektywna izolacja natryskowa efektywna izolacja natryskowafot. Purinova

 

Zalety piany poliuretanowej
Do najważniejszych plusów piany PUR, bez względu na jej strukturę, należy sposób jej nakładania. Metoda natryskowa wymaga co prawda użycia specjalnego sprzętu, ale jest bardzo szybka – doświadczony zespół może przy sprzyjających warunkach pokryć ponad 1000 m² powierzchni dachu dziennie przy pomocy jednej maszyny. Duża adhezyjność sprawia, że piana może być nakładana praktycznie na każdy materiał: na drewno, blachę, beton, cegły, a nawet folię. Ponieważ piana PUR utwardza się dopiero po nałożeniu, można ją zastosować w pomieszczeniach o najbardziej skomplikowanych kształtach i w trudnodostępnych miejscach. Idealnie szczelna powłoka eliminuje powstawanie mostków termicznych, podnosząc tym samym sprawność energetyczną budynku. Zastosowanie piany PUR to także duża oszczędność powierzchni, odczuwalna zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń. Już 60 mm pianki Izopianol firmy Purinova izolacyjnością termiczną odpowiada 100 mm styropianu, a 110 mm pianki zastępuje z powodzeniem 250-milimetrową warstwę wełny mineralnej. Piana nie emituje szkodliwych substancji, nie pyli i zatrzymuje kurz. Doskonale tłumi hałas, zarówno ten pochodzący z zewnątrz, jak i ten emitowany do środowiska. Co istotne, piana PUR nie sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, nie jest też atrakcyjnym materiałem dla szkodników. Piana PUR, w przeciwieństwie do wełny mineralnej czy styropianu, dostarczana jest na budowę w formie   płynnych komponentów i spieniana dopiero na miejscu, co umożliwia szybki transport, zmniejsza jego koszty i nie wymaga wiele miejsca do magazynowania – te dodatkowe korzyści również generują kolejne oszczędności, dzięki czemu efektywność izolacji pianą PUR jest nieporównywalna.

 

efektywna izolacja natryskowa

 

Dlaczego piana firmy Purinova?
Tak jak w innych branżach, piana pianie nie jest równa. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie izolacji pianą PUR, warto wybrać tę najlepszą na rynku. Firma Purinova to jedyny rodzimy producent piany, 100% kapitału firmy pochodzi z Polski. Zalążkiem firmy były upadające bydgoskie zakłady Zachem S.A. Firma Purinova przeszła długą drogę od mikroprzedsiębiorstwa do ogromnego zakładu produkcyjnego i lidera na rynku w branży pian poliuretanowych, zdobywając cenne doświadczenie i wiedzę. Produkty firmy podbijają światowe rynki, doceniły je ekipy budowlane nie tylko w Europie, ale także w Chinach, Indonezji i Japonii. Ważnym odbiorcą piany Izopianol są wytwórcy płyt warstwowych (paneli izolacyjnych) w Polsce i Europie. Wszystkie produkty firmy spełniają europejskie normy i posiadają odpowiednie certyfikaty. Purinova stawia na nowoczesne technologie, stale inwestując w badania i rozwój. Oprócz własnego laboratorium badawczego, firma bierze udział w udział w licznych projektach badawczych jako członek międzynarodowych konsorcjów. Priorytetem firmy jest bowiem dbanie nie tylko o środowisko naturalne, ale przede wszystkim o zdrowie przetwórców i finalnych odbiorców piany. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku technicy firmy Purinova stale pracują nad wytwarzaniem pianek o wyższych klasach palności i jeszcze bardziej dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Wybierając pianę PUR firmy Purinova, otrzymujemy produkt najwyższej jakości, oszczędzamy czas i pieniądze, a ponadto wspieramy rodzimą gospodarkę.

Z ofertą firmy Purinova można zapoznać się na stronie www.izopianol.pl i www.purinova.com

85-825 Bydgoszcz, ul. Wojska Polskiego 65, woj. kujawsko-pomorskie
tel. 523614710,


Liczba odwiedzin: 2669 | Data publikacji: 2016-01-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


22.07.2020 | Izolacje
Otulina termoizolacyjna na rury to niezwykle ważny...
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
21.04.2017 | Izolacje
Dach to miejsce szczególnie narażone na szkodliwe...
05.04.2017 | Natryski pianki
Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj...
28.01.2016 | Natryski pianki
W obiegowej opinii utarło się, że pianę...
30.06.2015 | Natryski pianki
Na rynku budowlanym – również polskim –...
16.06.2015 | Natryski pianki
Każda działalność gospodarcza, produkcja czy hodowla musi...
19.05.2015 | Natryski pianki
Zastosowanie produktów poliuretanowych i polimocznikowych w budownictwie...
04.11.2014 | Posadzki przemysłowe
Rozwój technologii sprawia, że tradycyjne metody zabezpieczania...
08.01.2014 | Natryski pianki
Marnotrawstwo to największy grzech naszej cywilizacji. Chociaż...
01.10.2013 | Natryski pianki
Systemy termoizolacji znajdują zastosowanie nie tylko w...
30.11.2017 | Natryski pianki
Marketing marketingiem, a fakty faktami. Kto z...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
20.02.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi wejściowe do mieszkania to newralgiczny punkt...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
27.11.2019 | Izolacje
SOPREMA Polska oferuje pełną gamę najwyższej jakości...
05.09.2019 | Natryski pianki
Właściwa izolacja termiczna domu to dziś nie...
Niezawodność, łatwość obsługi, atrakcyjna cena. Czy jeden...
20.08.2019 | Termoizolacja
Ocieplanie od wewnątrz nie musi być ryzykowne...
26.02.2019 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zapewnia ciepło w...
zabezpieczenia-hydroizolacyjne
28.08.2018 | Izolacje
Wysokojakościowe membrany polimocznikowe, poliuretanowe oraz ich mieszanki...
29.06.2018 | Natryski pianki
Izolacja budynku pozwala na znaczną redukcję kosztów...
25.06.2018 | Natryski pianki
Izolacje posadzek, dachów, poddaszy, ścian w budownictwie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. zachodniopomorskie
woj. dolnośląskie
woj. podlaskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: izolacje poliuretanowe, izolacje natryskowe, izolacja natryskowa, izolacja pianami pur, ocieplenie budynku, ocieplanie domu, pianka poliuretanowa, ocieplenie dachu, ocieplenie domu, ocieplanie budynku, izolacja natryskowa, ocieplanie pianką, ocieplenie pianką, izolacja pianką poliuretanową, ocieplanie pianka, natrysk pianki poliuretanowej, ocieplanie pianką poliuretanową, ocieplenie pianką poliuretanową, ocieplenie dachu pianką poliuretanową, ocieplanie domu pianką poliuretanową
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy