Firma Kadri Sp. z o.o. to profesjonalny i rzetelny wykonawca, jedna z największych firm specjalizująca się w wykonywaniu izolacji natryskowych pianą poliuretanową.
– Kadri jako pierwsza firma w Polsce wykonała natrysk pianą zamkniętokomórkową SOUDAFOAM SPF W2 najbardziej znanej w Polsce marki piany SOUDAL – mówi Marcin Krakowian, Dyrektor Kadri Sp. z o.o. – Nasze doświadczenie wskazuje, że piana Soudafoam to najlepszy sposób na wykonanie termoizolacji i powłoki uszczelniającej dachów płaskich czy fundamentów, ale również poddaszy lub stropów i ścian wewnątrz budynków, w szczególności budynków gospodarczych typu chlewnie, komory chłodnicze do przechowywania owoców i warzyw. Jeśli mówimy tu o poddaszach to sprecyzuję, że „zamknięta komórka” jest bardziej popularna poza granicami Polski, na rynkach takich jak Belgia czy Szwecja, gdzie z powodzeniem prowadziliśmy zlecone inwestycje.

 

fot. Kadri

 

Piana poliuretanowa – dlaczego warto?
Izolacje z piany PUR są od lat uznawane przez specjalistów za doskonały sposób docieplania budynków mieszkalnych i gospodarczych, ale także – ze względu na swoje liczne zalety – świetnie sprawdza się jako warstwa hydro- i termoizolacyjna różnych obiektów. Szybkość wykonania powoduje znaczne skrócenie prac budowlanych czy remontowych.
– Izolacje do 300m2 wykonujemy w ciągu jednego dnia – deklaruje Marcin Krakowian.
Piana PUR może być nakładana praktycznie na każdy materiał: na drewno, blachę, beton, cegły, a nawet folię. Powierzchnia izolowana nie wymaga zazwyczaj specjalnego przygotowania, co czyni ten sposób izolacji jeszcze praktyczniejszym. Co ważne, piana Soudafoam oraz pozostałe produkty oferowane przez pianasystemowa.pl zapobiegają rozprzestrzenianiu się płomieni, są więc samogasnące – to co wyróżnia je wśród konkurencji, to ilości zastosowanych tzw. „uniepalniaczy”. Najistotniejszy jest jednak fakt, że piana PUR stanowi monolityczną, bez spoin i łączeń gazoszczelną warstwę, zachowując swoje właściwości praktycznie przez cały okres eksploatacji izolowanego obiektu.

 

fot. Kadri

Zamkniętokomórkowa piana poliuretanowa Soudafoam
Dzięki wysokiemu współczynnikowi oporu cieplnego, piana Soudafoam SPF W2 doskonale nadaje się do termoizolacji dachów. Znacznie minimalizuje straty ciepła w budynku, zdecydowanie podnosząc jego efektywność energetyczną. Jej struktura (> 90% zamkniętych komórek) sprawia, że piana jest idealną warstwą uszczelniającą w tzw. „zielonych dachach”. Sprawdzi się też podczas montażu basenów jako świetna izolacja, zwłaszcza basenów instalowanych na dachach czy tarasach, gdzie bardzo istotne jest wyeliminowanie wszelkich przecieków. Ogromna plastyczność piany przed nałożeniem sprawia, że można ją bez problemu zastosować w basenach i na dachach o nawet najbardziej skomplikowanych kształtach, bo piana zwiększa swoją objętość dopiero po nałożeniu. Ta sama cecha sprawia, że zastosowanie izolacji z piany PUR eliminuje wszelkie mostki termiczne, uszczelniając dodatkowo wszystkie dziury i pęknięcia.

 

fot. Kadri

Stosując pianę poliuretanową do ocieplania dachów, zabezpieczamy jednocześnie drewniane elementy konstrukcji przed pleśnią i grzybami, a stalową cześć konstrukcji przed korozją. Piana Soudafoam może być stosowana na dachach pochylonych pod kątem, ale też na całkowicie płaskiej powierzchni i nie wymaga wówczas stosowania dodatkowych elementów mocujących.
Docieplenie czy hydroizolacja zamkniętokomórkową pianą poliuretanową Soudafoam bardzo szybko się zwraca i przynosi wymierne korzyści, bo różnica w zużyciu energii cieplnej między budynkiem przed i po wykonaniu termoizolacji może wynosić od 30m do nawet do 50%. Ponadto, piana PUR jest bezwonna, bezpyłowa, nie uczula i nie emituje żadnych szkodliwych substancji, dzięki czemu jest też ekologiczna i przyjazna dla środowiska.
Istotną rolę piana zamknietokomórkowa odgrywa w rolnictwie. Izolacje w budynkach inwentarskich np. chlewnie, kurniki czy przechowalnie warzyw lub owoców mają duże znaczenie dla utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza. Po za wszystkimi wyżej wymienionymi zaletami warto wspomnieć również o łatwości czyszczenia takiej izolacji.

 

fot. Kadri

Piana otwartokomórkowa
Dla klientów indywidualnych bardziej przydatna jest piana otwartokomórkowa. To piana PUR, w której budowie zdecydowanie przeważają komórki otwarte (do 98%). Ta piana oddycha, więc idealnie nadaje się do dociepleń budynków mieszkalnych.
– Pianę otwartokomórkową stosujemy wewnątrz budynków: na poddaszach, strychach, ścianach działowych – mówi Marcin Krakowian.
Działa ona podobnie jak odzież termoaktywna – chroni przed wiatrem i zimnem, odprowadzając jednocześnie na zewnątrz nadmiar wilgoci. Zimą ogranicza znacznie straty ciepła, a latem chroni przed przegrzewaniem się pomieszczeń.
– Jesteśmy liderem już nie tylko na rynku krajowym, ale znajdujemy się także w ścisłej europejskiej czołówce natrysku pian otwartokomórkowych jako materiału izolacyjnego stosowanego wewnątrz budynków. Dzięki wysokiemu wolumenowi zakupów surowców jesteśmy bardzo konkurencyjni cenowo, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług – zapewnia Marcin Krakowian, Dyrektor Kadri Sp. z o.o.
Co istotne, skład piany poliuretanowej nie przyciąga insektów czy gryzoni. Poza tym piana otwartokomórkowa jest dużo lżejsza od wełny mineralnej (waży tylko 8 kg/m3), co pozwala na zmniejszenie obciążenia konstrukcji dachów i ścian, a jednocześnie wzmacnia konstrukcję budynku. Dzięki temu doskonale sprawdzi się np. w domach o konstrukcji szkieletowej.

 

fot. Kadri

 

Dlaczego KADRI?
Nawet najlepsza izolacja może nie spełniać swojej funkcji, jeśli zostanie nieumiejętnie wykonana .
– Dlatego warto takie zadanie powierzyć specjalistom z firmy KADRI, którzy używają tylko atestowanych produktów i najwyższej jakości sprzętu – podkreśla Marcin Krakowian. – Nasza firma od wielu lat wykonuje wszystkie prace wykonywane metodą natryskową, począwszy od izolacji w domkach jednorodzinnych, poprzez różnego rodzaju hale przemysłowe, skończywszy na różnego rodzaju zabudowach specjalistycznych. Działamy na terenie całej Polski, ale także poza jej granicami. Realizacje wykonujemy sprawnie i terminowo, bardzo elastycznie dopasowujemy się w tej kwestii do oczekiwań naszych klientów.
Specjaliści z firmy Kadri każdą inwestycję traktują w sposób indywidualny i na miejscu dobierają grubość i rodzaj izolacji, odpowiednio do potrzeb. Wieloletnie doświadczenie procentuje zadowoleniem klientów, którzy cieszą się z rozsądnie wydanych pieniędzy, bo izolacja pianą to inwestycja na lata.
– A swój wymarzony dom budujemy przecież na całe życie… – podsumowuje Marcin Krakowian.

Z ofertą firmy KADRI można zapoznać się na stronie www.pianasystemowa.pl

42-202 Częstochowa, ul. św. Rocha 11 , woj. śląskie
tel. 795 767 687,