Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową – zalety
Poddasze to jedno z takich miejsc w domu, gdzie dochodzi do największych strat ciepła. Ocieplenie pianką poliuretanową zapewnia ciągłość powłoki izolacyjnej i dokładne uszczelnienie całej powierzchni, również w miejscach trudno dostępnych, bez obciążania konstrukcji budynku – szczególnie w przypadku termomodernizacji starych domów. Metoda sprawdza się bardzo dobrze przy skomplikowanych konstrukcjach więźby dachowej, gdzie poprawna izolacja innymi metodami jest praktycznie niemożliwa. W przypadku wełny mineralnej czy styropianu, gdzie wymagane jest cięcie płyt i dopasowywanie ich do powierzchni, grozi ryzyko powstawania mostków termicznych. Przy izolacji pianką nie ma takiego problemu. Co więcej, dzięki bardzo dobrym parametrom izolacyjnym pianka PUR podnosi wartość energetyczną budynku, zapobiega powstawaniu wilgoci pod powierzchnią dachu, co mogłoby prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów.

 

 

Pianka poliuretanowa jest produktem, który nie pyli przy montażu, nie powoduje powstawania nieprzyjemnego zapachu i nie wywołuje alergii. Jest bezpieczny również na wypadek pożaru w domu, ponieważ jest produktem samogasnącym i nie rozprzestrzeniającym ognia. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową jest dużo bardziej ekonomiczne w stosunku do innych materiałów dostępnych na rynku – pozwala na izolację dużej powierzchni w stosunkowo krótkim czasie.

Jak ocieplić poddasze pianką PUR?
Do ocieplenia poddasza stosuje się głównie piankę otwartokomórkową, która jest lekka, elastyczna, a ze względu na swoją paroprzepuszczalną strukturę ułatwia „oddychanie” drewnianej konstrukcji dachu. Można również zastosować gęstszą pianę zamkniętokomórkową, zwłaszcza wtedy, kiedy pomieszczenie ma utrzymywać stałą temperaturę przez cały rok i w domu zainstalowano wentylację mechaniczną.
Zamkniętokomórkowa piana PUR jest doskonałą izolacją pod ogrzewanie podłogowe. Piankę aplikuje się za pomocą wysokociśnieniowych agregatów do natrysku hydrodynamicznego. Pianka po natryśnięciu wnika w strukturę materiału, na który jest aplikowana i trwale się z nim łączy. Przy tym zwiększa swoją objętość, wypełniając wszystkie wolne przestrzenie.

 

 

Jak ocieplić poddasze, aby uniknąć jakichkolwiek błędów? Podstawą jest odpowiednio przygotowane podłoże, które powinno być czyste i suche. Przed natryskiem należy także zamontować uchwyty do montażu płyt G-K oraz obudować okna dachowe. Firmy, takie jak Flasiński Izolacje Natryskowe, specjalizujące się w aplikacji pianek PUR zajmują się kompleksowym przygotowaniem uchwytów i okien, wykonują również całkowitą zabudowę płytami g/k). Przed natryskiem dokonują pomiaru wilgotności więźby dachowej.
Izolację z pianki poliuretanowej można nanosić na folię membranę paroprzepuszczalną. Ze względu na właściwości pianki można ją również aplikować bezpośrednio na deskowanie – w takim wypadku stosuje się często trzy warstwy izolacji. W przypadku aplikacji dwóch, trzech warstw pianki nie należy ich wykonywać w zbyt krótkich odstępach czasowych. Należy pamiętać o równomiernej aplikacji – z dołu do góry, zaczynając od krokwi. Nie należy również zapominać o dokładnym ociepleniu strefy wokół okien dachowych – jeżeli są uwzględnione w projekcie domu. Miejsca te powinny być odpowiednio zabezpieczone przed przystąpieniem do prac. Po aplikacji pianki można przystąpić do montażu profili pod zabudowę poddasza i wykończenia z płyt G-K.

 

 

Ocieplenie poddasza pianką pur nie jest skomplikowane, ale jeżeli ma być wykonane rzetelnie i prawidłowo, warto wynająć profesjonalną ekipę, która posiada rekomendacje i wieloletnie doświadczenie w natrysku termoizolacji, a ocieplenie wykonuje najwyższej jakości materiałami. Firma Flasiński Izolacje Natryskowe oferuje kompleksowy montaż pianki poliuretanowej, który wykonuje przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Od wielu lat wykonuje ocieplenie sprawdzoną pianką od renomowanego producenta. Firma kładzie duży nacisk na przechowywanie komponentów w odpowiednich warunkach oraz wysoką jakość wykonanej powłoki, którą można osiągnąć tylko dzięki dużemu doświadczeniu, na które wpływa duża ilość wykonywanych zleceń.

Ocieplenie poddasza pianką – cena za metr
Cena ocieplenia poddasza pianką poliuretanową wynosi około od 35 do 70 zł za m2 – w zależności od: wielkości powierzchni, która ma być ocieplona; stopnia skomplikowania powierzchni; grubości zastosowanej izolacji oraz rodzaju pianki i jej ceny rynkowej w danym regionie. Koszt ocieplenia domu pianką PUR w ostatnich latach zbliżył się do cen metod tradycyjnych takich jak docieplenie styropianem czy wełną mineralną. Jednak ze względu na to, że struktura pianki nie degraduje się, jej zastosowanie jest ekonomicznie uzasadnione, w szczególności, kiedy poddasze w domu jest użytkowane. Co więcej, koszty te zwracają się w trakcie użytkowania – ze względu na redukcję większości strat energii oraz obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 50% w ciągu roku.

 

 

Poddasze to newralgiczne miejsce w każdym domu, które wymaga bardzo szczelnej i trwałej izolacji. Dlatego wielu użytkowników i ekspertów poleca ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Opinie na temat tego rodzaju termoizolacji są pozytywne i zachęcające do inwestycji w ten materiał. Należy pamiętać, że sam wybór produktu nie zagwarantuje oczekiwanego efektu. Trzeba również zwrócić uwagę na jakość wykonania natrysku. Dlatego ocieplenie domu zlećmy profesjonalistom, jak firma Flasiński Izolacje Natryskowe, która zagwarantuje należyte wykończenie prac. Dzięki temu inwestor będzie mógł cieszyć się ciepłym domem i zyskać spore oszczędności na ogrzewaniu.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.izolacjenatryskowe.pl

62-620 Babiak, Wojska Polskiego 2, woj. wielkopolskie
tel. 667176989,