Jedną z firm, która łączy doświadczenie i kompleksowość prac jest Grupa Termopian, która wykonuje zarówno typowe jak i indywidualne zlecenia. O fachowości firmy świadczy m. in. otrzymana nagroda za najbardziej nietypowy natrysk 2012 roku.

Izolacje pianą poliuretanową – oszczędność energii i ochrona
Oferowana przez Grupę Termopian pianka natryskowa TermoPiana ma współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,022 W/mK. Jest to bardzo dobry wynik. Produkt ten przeznaczony jest m.in. do natrysku na dachach, stropach i poddaszach, a jak pokazują nasze nietypowe realizacje – również na elewacje budynków.

 

izolacje obiektów mieszkalnych i przemysłowychfot. Grupa Termopian

 

Skuteczna izolacja natryskowa TermoPianą stanowi jednocześnie funkcję hydro i termoizolacji. Jej monolityczna, bezspoinowa, szczelna struktura zabezpiecza dach przed przeciekami, dodatkowo stanowiąc docieplenie. Skuteczna izolacja w tej technologii stanowi ostateczne pokrycie dachowe, po którym swobodnie można chodzić. TermoPianę można aplikować na takie materiały jak: metal, drewno, beton , papa, eternit.
– Stosowanie TermoPiany pozwala na uszczelnienie trudnych elementów dachu takich, jak przejścia z powierzchni poziomej na pionową, kominów i murów ogniowych. Ponadto zmniejsza ryzyko przecieków przy skomplikowanych elementach zamontowanych na dachu m.in. instalacji solarnych, instalacji klimatyzatorów, wentylatorów, świetlików itp. – mówi Małgorzata Będkowska.

 

izolacje obiektów mieszkalnych i przemysłowych izolacje obiektów mieszkalnych i przemysłowychfot. Grupa Termopian

 

Trwałośc takiej izolacji oceniana jest na okres ok. 20 lat. Jednocześnie Grupa Termopian stosuje dodatkowy środek, który wzmacnia trwałość izolacji. Jest nim farba do pianki poliuretanowej IzolBest.. Warstwą tej farby pokrywa się całą powierzchnię izolacji, którą stanowi TermoPiana. Dostępne w barwach szarej i czerwonej farby do pianek poliuretanowych IzolBest chronią powłokę izolacji przed promieniami UV. Występuje ona w dwóch opcjach: na dachy o małym i intensywnym natężeniu ruchu. W wersji IzolBest Pro, dzięki wypełniaczowi mineralnemu tworzy wyjątkowo odporną i trwałą warstwę wierzchnią. Jest doskonała do stosowania w miejscach, gdzie istnieje podwyższone ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

 

izolacje pianą poliuretanową hydroizolacja posadzki na parkingufot. Grupa Termopian

 

Hydro i termoizolacje – nietypowe realizacje
Dzięki wysokiej przyczepności i tworzeniu bezspoinowej struktury TermoPiana okazuje się materiałem, który można zastosować w realizacjach bardzo nietypowych. W ostatnim czasie Grupa Termopian przeprowadziła dwie realizacje, które polegały nie tylko na stworzeniu hydro i termoizolacji obiektów, ale również nadaniu ich elewacjom efektownego wyglądu. Mowa tutaj o realizacjach w JuraParku w Krasiejowie oraz miasteczku westernowym Twinpigs w Żorach.
– Za realizację w parku dinozaurów otrzymaliśmy pierwszą nagrodę, za najciekawszy natrysk pianki w 2012 roku, przyznawaną przez Polski Portal Izolacji Natryskowych – mówi Małgorzata Będkowska.
Wykonany natrysk o powierzchni ok. 2000 m2 stanowi jednocześnie hydro oraz termoizolację dachu i elewacji oceanarium. Dodatkowo izolacja została pokryta farbą IzolBest, która wyjątkowo została przygotowana w nietypowym odcieniu écru.
W drugim przypadku TermoPiana została użyta do realizacji elewacji izolacji budynku o nazwie "Kula Parowa". Pełni on funkcję kina sferycznego.

 

hydro i termoizolacje budynków izolacje budynków nietypowychfot. Grupa Termopian

 

Hydroizolacja – polimocznik
Bardzo ciekawym punktem w ofercie Grupy Termopian jest również folia natryskowa, która znajduje zastosowanie w hydroizolacji i chemoizolacji obiektów o dowolnym kształcie z występującymi otworami czy zagłębieniami. Mowa tutaj o produkcie HydroBest. Tak jak w przypadku TermoPiany również folia HydroBest natryskiwana jest na izolowany obiekt.
– Po wykonaniu natrysku, na powierzchni obiektu powstaje „gumowa powłoka”, która skutecznie chroni izolowaną powierzchnię – mówi Małgorzata Będkowska – Natrysk może zostać wykonany na różne podłoża m. in. na beton, blachę, geowłókninę – dodaje.

 

przemysłowe termo i hydroizolacjefot. Grupa Termopian

 

Dzięki swoim właściwościom, taki jak: możliwość wydłużenia się nawet o 1200 proc. przy wytrzymałości 40 MPa, odporności na temperatury od – 50 do 140 st. C i nie wchodzenie w reakcje z większością środków chemicznych, doskonale sprawdza się jako hydroizolacja zbiorników chemicznych, pożarowych, posadzek przemysłowych, parkingów, czy np. dachów odwróconych.

 

termopian patentGrupa Termopian otrzymała patent na sposób określania stopnia fotochemicznej degradacji sztywnej pianki poliuretanowej oraz na budowlaną piankę poiuretanową.

 

Grupa Termopian z Czechowic-Dziedzic na Śląsku jest jedną z najstarszych na polskim rynku firm, które w swojej ofercie posiadają wykonywanie hydro i termoizolacji za pomocą TermoPiany, pianek poliuretanowych oraz folii natryskowych Hydrobest. Jednocześnie Termopian może pochwalić się około 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji termicznych, wodochronnych i chemoodpornych, m .in. na obiektach gospodarczych, obiektach przemysłowych, halach i budynkach mieszkalnych (inwestycje wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych). Firma działa zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2008, który funkcjonuje w zakresie produkcji i usług świadczonych przez Termopian. Natomiast realizacje izolacji przeprowadzane są zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami i wymaganiami. Fakt ten potwierdzają certyfikaty, które posiada Grupa Termopian i liczne referencje zadowolonych inwestorów.

Ze szczegółowa ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.termopian.com.pl

 

, , woj.