Masa uszczelniająca nowej generacji

Innowacyjność hydroizolacji Remmers MB 2K opiera się na jej unikatowej i bardzo wydajnej recepturze, dzięki której udało się stworzyć produkt, który łączy w sobie właściwości bezrozpuszczalnikowego, elastycznego szlamu uszczelniającego (MDS) oraz bitumicznej powłoki grubowarstwowej (KMB/PMBC).

– Doskonałe właściwości, atrakcyjna cena oraz szerokie możliwości zastosowania Remmers MB 2K sprawiają, że produkt nie ma sobie równych – mówi Bartłomiej Monczyński, Product Manager ds. Hydroizolacji w firmie Remmers Polska sp. z o.o. – Izolacja charakteryzuje się zdolnością mostkowania rys przy jednocześnie niewielkiej grubości warstw. Do tego dochodzi szybkie schnięcie oraz wysoka przyczepność do niemal każdego podłoża. Ta szczelna wobec radonu masa tworzy powłokę, która może być malowana i tynkowana. Zużycie produktu to jedynie około 1,1 kg/m² na mm suchej warstwy. Nasi odbiorcy doceniają wysoką elastyczność i rozszerzalność izolacji, a także jej ekstremalną wytrzymałość na ściskanie, która aż trzykrotnie przewyższa wymagania!


Fot. Remmers 

Oszczędność produktu i czasu

Łatwa praca z wydajną izolacją sprawia, że zmniejsza się cena, którą musimy zapłacić za całą inwestycję, bowiem obniża się koszt materiału oraz czas pracy.

– Remmers MB 2K to hydroizolacja, która pozwoli na osiągnięcie doskonałych rezultatów niezwykle szybko oraz przy użyciu minimalnej ilości materiału – dodaje Bartłomiej Monczyński. – Niezależnie od tego jak bardzo obciążony wodą i wilgocią jest budynek, do uzyskania szczelnej izolacji wystarczą zawsze zaledwie 3 mm warstwy, a do tego bez potrzeby stosowania siatki wzmacniającej. Ulepszona zdolność mostkowania rys oznacza, że w tym wypadku również zaoszczędzimy na materiale. Hydroizolacja jest niezwykle elastyczna, dzięki czemu możliwe jest mostkowanie rys o szerokości powyżej 3mm i to także za pomocą cienkiej warstwy. Uzyskujemy dzięki temu trwałe i bezpieczne uszczelnienia nawet dla miejsc, które są silnie obciążone. Warto dodać, że nie bez znaczenia jest tu bardzo szybkie schnięcie, które dodatkowo skraca czas i koszty pracy. Za sprawą wyjątkowej receptury, bardzo szybkiego wiązania i schnięcia można przystąpić do zasypywania wykopu przy uszczelnianiu zewnętrznym już po 9 godzinach.


Fot. Remmers 

Remmers MB 2K – jak stosować?

Stosowanie Remmers MB 2K jest niezwykle wygodne. Izolację można nakładać ręcznie, a także poprzez natrysk.

– W przypadku pracy ręcznej wystarczy użyć standardowych narzędzi, takich jak: paca, pędzel oraz wałek. Pędzel szczególnie sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach oraz na małych powierzchniach, np. przy połączeniu ściany i fundamentu oraz na cokołach – tłumaczy Bartłomiej Monczyński. – Jeśli do zaizolowania mamy bardzo dużą powierzchnię, to w takim wypadku zalecamy szpachlowanie. Warto tu zaznaczyć, że w tym wypadku także uzyskujemy wysoką wydajność, bowiem produkt charakteryzuje się wysoką stabilnością, zatem straty w wyniku kapania będą minimalne. Największą wydajność przy nakładaniu hydroizolacji Remmers MB 2K uzyskamy w przypadku metody natryskowej, która jest ekonomiczna już przy izolowaniu powierzchni około 40-50 m2.


Fot. Remmers

Remmers MB 2K – na powierzchnie pionowe i poziome

Hydroizolacja Remmers MB 2K doskonale sprawdza się na różnych aplikacjach.

– Bardzo popularne jest stosowanie tej hydroizolacji pod płytkami na balkonach, tarasach, basenach oraz łazienkach. Plastyczna konsystencja produktu pozwala uzyskać trwałą i wodoszczelną powłokę o jednolitej grubości. Odpowiednie cementy i nowoczesna dyspersja w połączeniu z reaktywnymi wypełniaczami gwarantuje krótki czas wiązania i pozwala na kontynuację prac już po 4 godzinach od nałożenia – mówi Bartłomiej Monczyński.
Znany ze swoich właściwości i atrakcyjnej ceny Remmers MB 2K bardzo często wybierany jest także na strefy cokołowe.

Fot. Remmers

– Ze względu na znakomitą przyczepność do różnych materiałów, w tym podłoży mineralnych, drewna, tworzyw sztucznych a nawet starych bitumów, hydroizolacja doskonale nadaje się do cokołów w nowych i poddawanych renowacji budynkach – dodaje Bartłomiej Monczyński.


Fot. Remmers

Dodatkowo produkt świetnie sprawdza się w uszczelnianiu cokołów w drewnianym budownictwie szkieletowym, do hydroizolacji dachów płaskich oraz do izolacji poziomej pod ścianami, jak również do uszczelniania przejść instalacyjnych od zewnątrz i spoiny dylatacyjnej. W uszczelnianiu wewnętrznym hydroizolacja sprawdzi się w izolowaniu pomieszczeń gospodarczych oraz wewnętrznych przejść instalacyjnych.


Fot. Remmers

Hydroizolacja Remmers MB 2K – cena, która szybko się zwraca

Dlaczego warto zdecydować się na hydroizolację?

– Pamiętajmy o tym, że to właśnie woda, występująca w różnych postaciach, jest głównym powodem szkód budowlanych w różnych częściach danego obiektu – od stropu aż po dach – mówi Bartłomiej Monczyński. – Problemem mogą być zarówno warunki atmosferyczne, jak też zawilgocenie od gruntu. W naszej ofercie znajduje się niezwykle bogata oferta hydroizolacji dla każdych potrzeb, dzięki którym możliwe jest uzyskanie suchych i szczelnych ścian. Oferowane przez nas izolacje są zgodne z obowiązującymi wymaganiami technicznymi. Dla przykładu, hydroizolacja Remmers MB 2K nadaje się do izolacji wewnętrznej istniejących budowli zgodnie z instrukcją WTA 4-6, a jego zdolność mostkowania rys potwierdzona jest normą EN 14891. Sprawia to, że cena Remmers MB 2K zwraca się niezwykle szybko, bowiem idealnie zaizolowany budynek nie będzie wymagał kosztownych napraw i renowacji.


Fot. Remmers

Potwierdzona szczelność wobec radonu

Radon to naturalnie występujący w przyrodzie pierwiastek radioaktywny. W stosownej ustawie określony został poziom odniesienia dla średniorocznego stężenia promieniotwórczego radonu w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi i wynosi on 300 Bq/m³ (bekereli na metr sześcienny). W związku z tym firma Remmers poddała swoje produkty uważnej kontroli. Badania przeprowadzone przez Biuro eksperckie ds. radonu Dr. Joachim Kemski w Bonn potwierdziły szczelność wobec radonu wybranych produktów firmy Remmers, w tym także hydroizolacji Remmers MB 2K.

– Warto wspomnieć o tym, że zastosowanie Remmers MB 2K pozwala zapewnić skuteczną ochronę przed radonem. Nasze produkty charakteryzują się certyfikatem potwierdzającym obniżenie stężenia radonu w lokalach. Jest to ogromna zaleta, dzięki której można zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka płuc – dodaje Bartłomiej Monczyński.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.remmers.pl

62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Sowia 8, woj. wielkopolskie
tel. +48 (61) 816 81 00,