Jako specjalista od hydroizolacji firma Remmers postawiła sobie za zadanie ochronę wszelkiego rodzaju konstrukcji przed wilgocią, ich renowację, a tym samym długotrwałe utrzymanie. Aby osiągnąć ten cel, tworzone są innowacyjne produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości, a jednocześnie są przyjazne dla użytkownika. Najnowszy wyrób marki to Remmers MB FL 2K.

- Mówimy, że jest to produkt z prawdziwym talentem wśród hydroizolacji zespolonych, bowiem  łączy w sobie właściwości mineralnych szlamów uszczelniających, elastycznych klejów do płytek i wodoszczelnych zapraw do spoinowania – wyjaśnia Agnieszka Karaśkiewicz z firmy Remmers Polska. – Wyrób zapoczątkowuje nową erę zespolonych izolacji przeciwwodnych i posiada certyfikat ETAG 022. Z powodzeniem może być stosowany do renowacji starych budynków, cechuje go wysoka przyczepność do różnych podłoży, a także bez problemu można stosować na kamieniach naturalnych, które zwyczajowo są wrażliwe na przebarwienia. Przy pomocy nowej hydroizolacji wykonamy spoiny w różnych odcieniach oraz skutecznie oddzielimy od siebie podłoża krytyczne. Co bardzo ważne, produkt jest dopuszczony do stosowania we wszystkich klasach odporności na działanie wody.

fot. Remmers 

Remmers MB FL 2K - trzy zastosowania

- Hydroizolacja – Produkt doskonale sprawdza się przy uszczelnianiu przed wodą. Ta elastyczna, mineralna zaprawa uszczelniająca spełnia wymagania normy PN-EN 14891. Każde zastosowanie MB FL 2K jest nieskomplikowane i bezpieczne. Produkt schnie bardzo szybko, dzięki czemu można kontynuować prace już po kilku godzinach.

- Zaprawa klejowa do płytek - MB FL 2K, oznaczony jako zaprawa elastyczna klasy C1 E S2, został przebadany zgodnie z normą PN-EN 12004 i wyróżnił się przede wszystkim najwyższą możliwą elastycznością, jak również wydłużonym czasem otwartym. Produkt nadaje się szczególnie do zastosowania na tzw. podłożach krytycznych, takich jak stare okładziny ceramiczne.

- Zaprawa do spoinowania - MB FL 2K spełnia również wymagania stawiane zaprawom do spoinowania w normie PN-EN 13888. Wodoodporne spoiny w sposób szczególny sprawdzają się przy zastosowaniu na zewnątrz budynków. Dzięki jasnej barwie zaprawy, możliwe jest jej zabarwienie na inne kolory.

fot. Remmers 

Hydroizolacje zespolone w pełnym rozkwicie

Nie bez powodu wykonywanie uszczelnień zespolonych (tj. hydroizolacji w połączeniu z okładziną ceramiczną) zyskuje na przestrzeni lat na znaczeniu. Ten wprowadzony pod koniec lat osiemdziesiątych minionego stulecia system, sprawdził się zarówno w praktyce, jak i znalazł odzwierciedlenie w przepisach.

Produkty wchodzące w skład uszczelnienia zespolonego zostały objęte europejskimi normami wyrobu, a system jako całość w sposób bardziej szczegółowy został opisany we wprowadzonej w roku 2017 serii norm DIN 18531-18535 (normy DIN nie mają w Polsce statusu obligatoryjnych przepisów techniczno-budowlanych, stanowią jednak zapis najnowszej wiedzy technicznej i ich przestrzeganie, szczególnie z uwagi na brak polskich norm z tego zakresu, może mieć istotny wpływ na ostateczną skuteczność oraz trwałość wykonywanych prac).

fot. Remmers 

Do różnych aplikacji

Remmers MB FL 2K znajduje zastosowanie w szerokim spektrum zastosowań, zarówno przy renowacji istniejących budynków, jak i w obiektach nowo wznoszonych. System hydroizolacji odpowiada normom i jest odpowiedni do wszystkich klas ekspozycji na wilgoć.

- Za pomocą MB FL 2K można np. trwale i bezpiecznie uszczelnić zarówno łazienki w mieszkaniach prywatnych, jak i pomieszczenia prysznicowe w obiektach użyteczności publicznej oraz obszary wokół basenów – tłumaczy Agnieszka Karaśkiewicz. – Wyrób świetnie sprawdza się także m.in. przy uszczelnianiu balkonów o strukturze warstwowej, a także wielu innych aplikacjach.

Większe zabezpieczenie przed wodą

Klasyczne izolacje podpłytkowe mają z reguły istotny słaby punkt. Podczas gdy warstwę użytkową płytek lub płyt uważa się za wodoodporną, woda może nadal przenikać do konstrukcji mikropęknięcia w zaprawie do spoinowania lub bezpośrednio przez zaprawę mineralną. Zupełnie inaczej jest w przypadku Remmers MB FL 2K.

- Dzięki specjalnej recepturze produkt MB FL 2K zapewnia zdecydowanie wyższy poziom zabezpieczenia przed przenikaniem wilgoci, co oznacza, że ​​jego talent można szczególnie dobrze wykorzystać na zewnątrz budynków, tj. w przypadku takich elementów jak balkony czy tarasy – dodaje Agnieszka Karaśkiewicz.

fot. Remmers 

1 Warstwa spadkowa (np. z Betofix R4 EM)
2 Gruntowanie preparatem Kiesol MB
3 Szpachlowanie drapane z MB FL 2K
4 Pierwsza warstwa uszczelnienia z MB FL 2K
5 Taśma uszczelniająca Tape VF wtopiona w pierwszą warstwę hydroizolacji
6 Druga warstwa uszczelnienia z MB FL 2K
7 Łoże klejowe z MB FL 2K
8 Okładzina ceramiczna
9 Spoinowanie okładziny zaprawą Remmers MB FL 2K

Uwaga: Grubość suchej warstwy uszczelnienia musi wynosić co najmniej 2 mm i należy ją wykonywać w minimum dwóch przejściach roboczych.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.remmers.pl

 

62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Sowia 8, woj. wielkopolskie
tel. +48 (61) 816 81 00,