Swoje rozwiązania Pro-Fil kieruje do wymagających klientów, którzy nie godzą się na żadne kompromisy pod względem jakości i parametrów produktów. Firma wyspecjalizowała się w produkcji stolarki aluminiowej, która jeszcze do niedawna była domeną obiektów użyteczności publicznej. Dziś jednak coraz częściej na aluminiową stolarkę decydują się też klienci prywatni, którzy doceniają zalety tego materiału, przede wszystkim dużą wytrzymałość, niepalność, wysoką odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i korozję. Nie bez znaczenia są też walory wizualne, bo efektowne profile okienne czy systemy przesuwne z aluminium doskonale skomponują się z dużymi przeszkleniami, a jednocześnie podkreślą stonowaną kolorystykę nowoczesnych elewacji.
Pro-Fil zajmuje się produkcją okien, drzwi (ciepłe lub zimne), drzwi harmonijkowych, okien angielskich, okien i drzwi o podwyższonej izolacji termicznej (systemy Aliplast), ogrodów zimowych, fasad szklanych, drzwi przesuwanych HST, zabudów balkonów, daszków, zadaszeń, balustrad, carportów, itp.
– Wychodzimy z założenia, że katalog profili okiennych, drzwiowych, czy systemów przesuwnych jest jedynie punktem wyjścia do rozmów z klientami. Stawiamy na indywidualne podejście oraz nowatorskie rozwiązania, każdorazowo dopasowując swoją ofertę do realnych potrzeb – mówi Marek Szczerbiński z firmy Pro-Fil.

 

fot. Pro-Fil

System okienny Aliplast Genesis 75
Wśród oferowanych przez producenta wyrobów z roku na rok rosnącym zainteresowaniem cieszą się produkty o podwyższonych parametrach izolacyjności cieplnej, co jest zresztą odzwierciedleniem rosnącej na całym świecie świadomości ekologicznej i poszukiwania wyrobów energooszczędnych.
– Rozwiązaniem, które spełnia najsurowsze wymogi w tym zakresie jest trójkomorowy system okienny Genesis 75 Aliplast, przeznaczony do konstruowania okien o podwyższonej izolacyjności termicznej. Co istotne, spełnia on wymagania odnośnie współczynnika przenikania ciepła okien Uw, który od 2021 roku będzie wynosił 0,9 W/m²K – mówi Marek Szczerbiński.
Tak doskonałe parametry udało się uzyskać dzięki innowacyjnej konstrukcji i nowoczesnym materiałom. Obok klasycznej uszczelki centralnej, jakie stosuje większość producentów, system Genesis 75 posiada specjalnie zaprojektowaną dodatkową uszczelkę termiczną, która pozwala na poprawę szczelności okien, a także na podniesienie jego walorów wizualnych.

 

fot. Pro-Fil

System okienny Aliplast Genesis 75 sprawdzi się zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak również w zabudowie jedno lub wielorodzinnej. Jego podstawą są kształtowniki ram o głębokości 75 mm. Dzięki różnym wykończeniom profili, możliwe jest nadanie konstrukcji okna indywidualnego charakteru. Profile mogą być wykonane we wszystkich kolorach palety RAL, co otwiera pole do popisu dla kreatywnych aranżerów, ponadto dostępne są też kolory strukturalne, kolory drewnopodobne Aliplast Wood Colour Effect (Qualideco PL-0001), anoda, bikolor.
To rozwiązanie świetnie sprawdzi się też w tych obiektach, w których konieczne jest zaprojektowanie nowoczesnych okien, drzwi i witryn charakteryzujących się wysoką funkcjonalnością oraz ergonomią użytkowania.
Klienci mogą ponadto zamówić okna w wersji z zamontowanym systemem moskitier przeciwko owadom Flyscreen.

System przesuwny Ultraglide
W ofercie firmy Pro-Fil znajduje się też rozwiązanie kierowane szczególnie do tych osób, które stawiają na duże powierzchnie przeszklone i naturalne światło w budynku. Jest to system przesuwny Ultraglide. Jego innowacyjna konstrukcja oraz zastosowanie okuć podnoszono-przesuwnych systemu UG z niskim progiem zapewnia komfortowe użytkowanie, podniesienie walorów użytkowania i elegancki design. Dzięki zastosowaniu niskiego progu i dużych przeszkleń zaciera się też granica pomiędzy budynkiem a ogrodem czy tarasem, a pomieszczenia zyskują mnóstwo naturalnego światła. Dodatkowo przestrzeń powiększa się – zarówno optycznie, jak i dosłownie, bo dzięki temu, że drzwi rozsuwają się na boki, można zaoszczędzić sporo miejsca.

 

fot. Pro-Fil

Maksymalny ciężar skrzydła wynosi aż 400 kg, możliwe są kombinacje konstrukcji 2 i 4 elementowe na bazie ościeżnicy dwutorowej.
– System przesuwny z obniżonym progiem stanowi ponadto rozwiązanie poprawiające dostępność budynków dla osób niepełnosprawnych. Opcja niskiego progu zapobiega uskokom na styku drzwi-podłoga i umożliwia licowanie progu z podłogą – podkreśla Marek Szczerbiński.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pro-fil.pl

32-851 Jadowniki, ul. Krakowska 24 , woj. małopolskie
tel. +48 14 66 34 880, +48 14 66 34 880,