Dla uzyskania trwałych połączyć między jednostkami klimatyzacyjnymi, warto zastosować odpowiednie rury. Tubolit Split & DuoSplit firmy Armacell to zdecydowanie rozwiązanie, które pozwoli trwale i łatwo połączyć jednostki klimatyzacyjne oraz przedłuża żywotność i wydajność całego układu. Co ważne, uzyskujemy przy tym dodatkowo bardzo estetyczny wygląd. Biała powłoka na rurze doskonale komponuje się z fasadami budynków.

Preizolowane miedziane rury Tubolit Split & DuoSplit o zmniejszonej tolerancji dedykowane są do łączenia wewnętrznych i zewnętrznych jednostek instalacji klimatyzacyjnych, a także chłodniczych, takich jak Splity, Multi-Splity czy też pompy ciepła. Rozwiązanie jest zgodne z popularnymi czynnikami chłodzącymi, również tymi najnowszymi, np. R-410A, R-407C i R32. Tym, co wyróżnia ten system jest specjalna biała izolacja foliowa na samych rurach, która jest odporna na promieniowanie UV, a także powłoka kopolimerowa, które zapewnia właściwą ochronę mechaniczną dla materiału izolacyjnego. Oznacza to dłuższą żywotność oraz niezawodność, także w trudnych i wymagających warunkach. Co ważne, zastosowana tu izolacja Tubolit jest zamkniętokomórkowa, dzięki czemu można łatwo uniknąć zjawiska kondensacji.

fot. ARMACELL 

Te bezszwowe, ciągnione, miedziane rury chłodnicze opracowane zostały zgodnie z normą europejską EN 12735-1. Armacell Tubolit Split & DuoSplit charakteryzuje euroklasa ogniowa izolacji BL-s1, d0. Rury mogą być stosowane w temperaturze od -50°C do +105°C. Zależnie od grubości ścianki rur (0,7 mm, 0,8 mm lub 1 mm) oraz ich rozmiaru (1/4″, 3/8″, 1/2″, 5/8″, 3/4″, 7/8″) określa się maksymalne ciśnienie pracy, które może wynosić od 54 bar aż do 206 bar.

Wygodny system

Tubolit Split & DuoSplit firmy Armacell to nie tylko same rury. W skład systemu wchodzi także izolacja z powłoką, która jest na promieniowanie UV, a także uniwersalny asortyment dopasowanych akcesoriów, które pozwolą łączyć je bez problemów oraz potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi.

Dodatkową cechą wyróżniającą Tubolit Split & DuoSplit jest łatwa instalacja. Zastosowano tutaj opatentowaną technologię klejenia join-split, która pozwala na łatwe łączenie i rozłączanie rur bez użycia specjalnych narzędzi, dodatkowych złączek albo kleju. Sama praca jest szybka, skraca czas oraz koszty montażu.

fot. ARMACELL 

W skład rozwiązania wchodzą złączki zaciskowe do podłączania jednostek split i innych urządzeń, komplet przyrządów do kalibracji rur miedzianych.

Dla właściwego założenia Tubolit Duosplit & Split wystarczy uciąć rurę do odpowiedniej długości, oczyść końcówki, a następnie przy pomocy specjalnego przyrządu do kalibracji, wbijając metalowy bolec, nadać rurze pierwotną średnicę i kształt. Kolejno wsuwamy tuleję usztywniającą w końcówkę rury i nakładamy na jej końcówkę pierścień zaciskający. Następnie dokręcamy ręką do oporu przygotowane złącze do urządzenia, po czym dokręcamy nakrętkę ręcznie, a na końcu płaskim kluczem.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.armacell.com

55-300 Środa Śląska, ul. Targowa 2, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 317 29 99 , +48 71 317 50 34 ,