Dlaczego warto postawić na izolację?

– Izolując kanały wentylacyjne, klimatyzacyjne oraz inne instalacje rurowe możemy osiągnąć szereg korzyści – mówi Agnieszka Durman, Marketing Communication Specialist z firmy Armacell Poland Sp. z o.o., zajmującej się produkcją elastomerycznych materiałów izolacyjnych. – Po pierwsze zmniejsza się ryzyko kondensacji, będącej efektem różnic temperatur, jakie występują w przewodach oraz poza nimi. Jak wiadomo skraplająca się para wodna może powodować korozję, a to z kolei po pewnym czasie doprowadzi do konieczności kosztownych remontów instalacji. Kolejną zaletą zastosowania izolacji kauczukowej do rur i kanałów wentylacyjnych są oszczędności energetyczne. Dodatkowo, właściwie dobrana izolacja działa także akustycznie, czyli zmniejsza poziom hałasu, który pojawia się w związku z działaniem instalacji oraz przepływem powietrza.

fot. ARMACELL 

Izolacja kauczukowa do rur ArmaFlex Duct AL – stworzona przez specjalistów

Firma Armacell opracowała specjalną izolację przeznaczoną na przewody kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych.

– Izolacja kauczukowa do rur ArmaFlex Duct AL powstała z myślą o instalatorach i użytkownikach kanałów wentylacyjnych, a także do klimatyzacji – dodaje Agnieszka Durman. – Świetnie chroni przed kondensacją pary wodnej, wycisza hałas strukturalny, a do tego jest szybka i wygodna w montażu.

ArmaFlex Duct AL to pianka elastomeryczna, charakteryzująca się zamkniętą strukturą komórkową oraz wysokim współczynnikiem oporu na dyfuzję, co zapobiega przenikaniu pary wodnej do wnętrza izolacji. Uzyskujemy dzięki temu doskonałą ochronę przed korozją.

Cechą charakterystyczną ArmaFlex Duct AL jest jej budowa, która sprawia, że łatwo się ją instaluje oraz naprawia.

– ArmaFlex Duct AL to izolacja kauczukowa w formie roli – tłumaczy Agnieszka Durman. – Izolacja charakteryzuje się optymalną szerokością, idealną do montażu na kanałach. Sam materiał jest bardzo elastyczny i łatwy w instalacji oraz w ewentualnych naprawach. Izolacja posiada reagującą na nacisk warstwę samoprzylepną, która powstała na bazie zmodyfikowanego akrylu na osnowie siatkowej.

fot. ARMACELL 

Estetyczny wygląd i wygodne użytkowanie

– Izolacja kauczukowa do rur ArmaFlex Duct AL to także produkt dokładnie opracowany pod kątem wygodnego użytkowania – mówi Agnieszka Durman. – Materiał jest wolny od włókien i kurzu. Izolacja nie pyli oraz pozostaje jednolita przez cały okres użytkowania. Cechą szczególną materiału jest specjalnie zaprojektowany płaszcz aluminiowy, zbrojony włóknem szklanym. To właśnie dzięki temu uzyskujemy estetyczny wygląd oraz powierzchnię, którą bardzo łatwo się czyści.

Do każdych potrzeb

Kauczukowa izolacja do rur ArmaFlex Duct AL doskonale sprawdzi się na kanałach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz instalacjach rurowych w różnych miejscach.

– Można ją z powodzeniem stosować w budynkach mieszkalnych, jak też publicznych – mówi Agnieszka Durman. – Dodatkową zaletą tej instalacji jest niezbędna wymagana odporność na ogień – klasa reakcji B-s3, d0 wg PN-EN 13501-1. Izolacja może pracować w różnych warunkach i przy temperaturze czynnika od -50 °C do +110 °C.

Zgodnie z różnorodnymi potrzebami odbiorców, produkt powstał w różnych rozmiarach oraz opcjach. Do wyboru mamy izolacje standardowe bądź samoprzylepne w rolach o długości od 6 do 20 metrów i szerokości 1 metra. Grubość izolacji może wynosić 9 mm, 13 mm, 19 mm, 25 mm, 21 mm oraz 40 mm. Producent oferuje także izolacje ArmaFlex Duct AL w formie taśm samoprzylepnych z fabryczną osłoną lub bez niej.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.armacell.com

55-300 Środa Śląska, ul. Targowa 2, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 317 29 99 , +48 71 317 50 34 ,