ArmaFlex® Duct Plus Alu to o wiele więcej niż standardowa izolacja kanałów wentylacyjnych. Na dachu, poddaszu czy też w piwnicy – świetnie sprawdzi się w różnych, wymagających miejscach. Głównym jej zadaniem jest ochrona termiczna i akustyczna kanałów wentylacyjnych, a także klimatyzacyjnych i innych instalacji rurowych. Izolacja cechuje się wysokim współczynnikiem oporu na dyfuzję pary wodnej.

Ochrona przed korozją i dłuższa żywotność kanałów

Ten elastyczny, kauczukowy materiał pozwala na estetyczne i trwałe izolowanie kanałów wentylacyjnych, zapewniając izolację wolną od kurzu oraz włókien. Co bardzo ważne, nie musimy martwić się problemem ewentualnej kondensacji pary wodnej na kanałach, a tym samym znacznie minimalizuje się ryzyko wystąpienia korozji pod izolacją. Dodatkowo, zamknięta struktura komórkowa jeszcze bardziej zabezpiecza cały system, bowiem zapobiega przenikaniu pary wodnej.

fot. ARMACELL 

Trwałość to jej drugie imię

Tym, co wyróżnia ArmaFlex® Duct Plus Alu to doskonała trwałość. Ta elastyczna pianka elastomeryczna (FEF) powstała na bazie syntetycznego kauczuku. Izolacja produkowana jest zgodnie z normą EN 14304.

Materiał bardzo łatwo się montuje, bowiem izolacja posiada reagującą na nacisk warstwę samoprzylepną. Ponadto, niezwykle łatwo się go naprawia, jeśli zajdzie taka potrzeba. ArmaFlex® Duct Plus Alu występuje w rolkach i w optymalnej szerokości, doskonałej do aplikacji na kanałach. Dostępne są także ekonomiczne rolki o szerokości 1,5 metra.

Kauczukowa izolacja kanałów wentylacyjnych na dachy ArmaFlex® Duct Plus Alu jest ponadto odporna na ogień (klasa reakcji B-s3, d0 wg PN-EN 13501-1).

fot. ARMACELL 

Izolacja kanałów wentylacyjnych na dachu – estetyczny wygląd, wygodne użytkowanie

ArmaFlex® Duct Plus Alu jest wykończony folią aluminiową zbrojoną włóknem szklanym, dzięki czemu uzyskujemy estetyczną powierzchnię wierzchnią izolacji, którą niezwykle łatwo się czyści.

Ta specjalnie opracowana kauczukowa izolacja kanałów wentylacyjnych na dachy, poddasze, do zastosowania w garażu czy piwnicy jest wolna od kurzu i włókien. Materiał nie pyli oraz pozostaje jednolity przez cały okres użytkowania.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.armacell.com

55-300 Środa Śląska, ul. Targowa 2, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 317 29 99 , +48 71 317 50 34 ,